Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Diaczenki będzie więcej miejsca dla samochodów

08.12.2014, 07:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Na Diaczenki będzie więcej miejsca dla samochodów
fot. Adrian Sajko
Codzienność mieszkańców ulicy Diaczenki i okolic: ulic Struga oraz Zajchowskiego, do łatwych nigdy nie należała. Rozwiązania drogowe zastosowane w obrębie wspomnianych ulic od lat wołały o pomstę do nieba: zaparkowane w każdym możliwym miejscu auta - na chodnikach, zieleńcach czy wzdłuż ulicy, to w tych rejonach, widok codzienny. Problem próbowano rozwiązać dzięki możliwościom jakie stwarza budżet obywatelski, ale projekt przebudowy wspomnianych ulic przepadł wśród innych wniosków. Tymczasem jednak przy ul. Diaczenki powstały dodatkowe parkingi. To dzięki dwóm wspólnotom, które porozumiały się i wydzierżawiły od Miasta grunt za przysłowiową złotówkę.

Już w zeszłym roku Miasto na problemy mieszkańców z okolic ulic Struga, Diaczenki i Zajchowskiego odpowiadało jednoznacznie: dodatkowego parkingu w tych okolicach nie ma szans budować - Obecna szerokość ulicy Struga to 4,5 metra. Obie strony jezdni są zabudowane, co uniemożliwia przebudowę wspomnianej ulicy - wskazywał nam Urząd Miejski.

Jedynym rozwiązaniem, które mogłoby spowodować ewentualną poprawę płynności ruchu samchodów, byłoby wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i znaku D-3. Jednak już w zeszłym roku wskazywano, że bez przebudowy układu komunikacyjnego pomiędzy ulicami Zajchowskiego, Diaczenki i Struga, sama zmiana organizacji ruchu raczej nie przyniesie spodziewanego efektu i poprawy. W zeszłorocznym budżecie obywatelskim znalazły się wprawdzie projekty dotyczące przebudowy wspomnianych ulic, przepadły jednak one wśród innych wniosków. A problemy pozostały.

Tymczasem jednak kłopoty z parkowaniem w obrębie ulicy Diaczenki ulegną przynajmniej częściowemu rozwiązaniu. To dzięki dwóm wspólnotom, które porozumiały się i wydzierżawiły od Miasta grunt za przysłowiową złotówkę, w miejscu którego powstaną dodatkowe parkingi  - W pierwszej kolejności zbudowany został parking na 10 miejsc postojowych, przy bloku 9-13 w tym z jednym miejscem dla osób niepełnosprawnych – dowiedzieliśmy się w Zarządzie Budynków Mieszkalnych Jaśminowa. 

Kolejny parking - na 16 miejsc postojowych, powstał przy blokach 5-8.
 

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 9 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ `
  Poniedziałek, 08.12

  to i tak za mało tych miejsc parkingowych.o godz. 16 wracając z pracy nie ma szans na postawienie auta pod blokiem 19-23

 2. 2
  +2
  ~ BANDZIOR
  Poniedziałek, 08.12

  Ciekaw jestem który kretyn zaprojektował taką głupotę i który następny idiota ten projekt zatwierdził ( choć prawie na pewno wszystko jest zgodne z normami i przepisami ) Mowa tu o "parkingu" przy budynku 9-13. Wjazd , wyjazd, droga, znaki, wszystko fajnie, tylko po co? Nie prościej i taniej byłoby zrobić wjazd na parking bezpośrednio z drogi ? Zamiast wjazdu i wyjazdu można by zyskać 6 może 7 dodatkowych miejsc parkingowych i przy okazji pas zieleni dzielący parking od chodnika byłby dużo szerszy. Zdjęcie nr 3 pokazuje wyraźnie, że pas zieleni między wjazdem a miejscami parkingowymi nie ma kompletnie sensu bo biedne ludziska i tak będą tam parkować narażając się na mandat czujnej jak zawsze nie tam gdzie trzeba milicji i straży miejskiej .

 3. 3
  +2
  ~ gosc
  Poniedziałek, 08.12

  Zgadza się . Blok 19-23 powinien isc pierwszy pod lupę. Tam jest kompletnie brak miejsc postojowych.

 4. 4
  --1
  ~ do gość
  Poniedziałek, 08.12

  ha..ale właśnie w tym bloku 19-23 mieszkają starsi ludzie którzy nie mają aut i nie zgodzili się na parking.Trzeba zacząć chodzić na zebrania.Za mieszkanie zapłaciłem majątek a teraz nie mam gdzie samochodu postawić .i placu zabaw dla dzieci też nie ma.Coś tu jest nie tak.

 5. 5
  +2
  ~ Dlaczego
  Poniedziałek, 08.12

  Co latarni nie macie by je zamontować????Ul.Diaczenki między budynkami ciemna nadal JAK DŁUGO JESZCZE????

 6. 6
  0
  ~ tomi
  Poniedziałek, 08.12

  parkinkg na 5 aut zenada tu trzeba o wiele wiecej miejsc

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1584298610687