Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląskie schronisko dla zwierząt doczeka się remontu

16.04.2014, 10:51:31 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie schronisko dla zwierząt doczeka się remontu
zdj. arch. red. (fot. Adrian Sajko)

Przytulisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Królewieckiej czeka remont. Roboty budowlane zostaną wykonane w pomieszczeniach izolatek. Ogłoszenie o przetargu widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Elblągu.

Ostatnio w schronisku modernizację przeprowadzono w 2009 roku w czasie, gdy placówka była już prowadzona przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”, wybrane w drodze konkursu. Wykonano wtedy remont wybiegu dla zwierząt, naprawiono ogrodzenia boksów a także wstawiono nowe okna i zadaszenie nad wybiegami.

Obecnie, w ramach zleconych prac, w przytulisku zostanie uszczelniona posadzka w izolatce dla psów wraz z remontem schodów zewnetrznych. Wykonawca dokona rozbioru posadzek z płytek ceramicznych i wykładziny ściennej z płytek, skuje nierówności i oczyści podłoże, a także wykona izolację przeciw przesączaniu wody, przy użyciu powłoki wodoszczelnej, odbije stare tynki i zmyje starą farbę w pomieszczeniach. Tynki wenętrzne zostaną następnie dwukrotnie pomalowane świeżą farbą. Na podłodze pojawi się również nowa posadzka z płytek z kamieni sztucznych, o regularnych kształtach. (więcej informacji znajduje się na stronie)

Warto przypomnieć, że w czerwcu 2013 roku prawie 60 mieszkańców naszego miasta postanowiło poświęcić swój czas, by pomóc w nadaniu nowych barw psim budom w schronisku. Farby do przytuliska dostarczyli darczyńcy, dzięki temu udało się zebrać kilkadziesiąt litrów farby, której wystarczyło na pomalowanie ponad 30 bud, ogrodzenia schroniska od ul. Królewieckiej, płotów i ławek. Kolejną formę pomocy przytulisku realizowało także Centrum Kształcenia Praktycznego. W ramach zajęć technicznych zaproponowali wykonanie bud dla zwierząt.

 

opr.
AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ ffff
  Środa, 16.04

  super, mają mój 1 %

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.