Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowe inwestycje na zieleńcu przy Mickiewicza – za pasem?

14.02.2013, 07:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe inwestycje na zieleńcu przy Mickiewicza – za pasem?
fot. Mateusz Smoliński

W kwadracie ulic Żeromskiego, Wojska Polskiego i Mickiewicza, na zielonym terenie rekreacyjnym placu, pod koniec 2012 roku ruszyła budowa skateparku. Usytuowany on będzie w rogu zieleńca, blisko zabudowań Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Całe zadanie inwestycyjne miało się zakończyć, zgodnie z wymogami umowy, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale roboty przedłużyły się, ze względu na wystąpienie niskich temperatur. Jak zapewnia Miasto w tym roku skatepark zostanie oddany do użytku. Ale to nie jedyne zadanie, które wykonywane jest na zieleńcu. Realizowane są tam bowiem trzy inwestycje z budżetu obywatelskiego – pomysły, które wnieśli sami mieszkańcy naszego miasta.

Budowa parku rekreacji dla młodzieży realizowana jest w systemie zaprojektuj i zbuduj. Na placu znaleźć się mają elementy zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych sportowców. Znajdą się na nim na pewno takie elementy jak: bowl, czyli obiekt przypominający pusty, zaokrąglony basen, z wklęsłymi, wyprofilowanymi łukami ścian po jego wewnętrznej stronie, bank – specyficzny podjazd, murek, na którym można wykonywać efektowne triki i ślizgi, jumbox – do jazdy z techniką wybicia się w trakcie przejazdu, zjazd i dwa grindboxy z poręczami, czyli elementy, które służą do zabawy i nauki nowych trików.

Skatepark wzbogacony będzie także o dwa płaskie boxy z poręczą spadową, zjazdy, bank łukowy, manual box, czyli wielofunkcyjną przeszkodę, ubarwiająca przejazd, piramidę, londongap i wallriede. Plac dla fanów sportów z pogranicza wręcz artystycznej akrobatyki, zostanie wybudowany na nawierzchni betonowej, a jego powierzchnia wyniesie minimum 640 m². Wartość całego zamówienia zamyka się w kwocie ponad 450 000 zł.

Gdzie ten skatepark?


Na razie jednak – co widać na dołączonych w galerii pod artykułem zdjęciach - plac, na którym ma powstać skatepark, zieje pustką, a teren wygląda na zapomniany. Siatka, którą ogrodzono plac leży zerwana, drewniane słupki chylą się ku ziemi, a tablice informacyjne zostały połamane... Jak jednak podkreślają miejscy urzędnicy inwestycja jest obecnie na etapie wykonywania robót betonowych, które zostały przerwane przez wystąpienie niskich temperatur - W efekcie na zieleńcu powstanie ciekawy obiekt z pełną akceptacją tej niszowej grupy sportowców – wyjaśnia Elżbieta Gieda, Zastępca Dyrektora Departamentu ds. inwestycji UM w Elblągu – Skatepark zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Ale to jeden z wielu elementów, które będziemy realizowali na terenie zieleńca pomiędzy ulicami Mickiewicza i Żeromskiego – podkreśla Elżbieta Gieda.

W obszarze zieleńca planuje się również wykonać kilka obiektów z budżetu obywatelskiego: oświetlenie tego terenu, siłownię na powietrzu oraz stworzenie park rekreacyjnego dla seniorów - Będą to kolejne elementy do już istniejącego placu zabaw i budowanego w tej chwili skateparku – mówi Elżbieta Gieda.

Realizacja m.in. wnioskowanego placu rekreacyjnego dla seniorów zamyka się w kwocie 32 tys. zł. Myli się jednak ten, który myśli, że będzie to typowe miejsce wypoczynku, w którym elbląscy seniorzy, razem ze swoimi przyjaciółmi, będą mogli wolno spędzać czas, relaksując się przy spokojnej rozmowie.

Bowiem plac wyposażony ma być w sprzęt sportowy do aktywności ruchowej, przeznaczonej specjalnie dla osób starszych. Dzięki nim, seniorzy mogliby spotkać się we własnym gronie i bez skrępowania rozwijać swoją kondycję, po to, by jak najdłużej czerpać radość z życia - Przy realizacji parku rekreacyjnego dla osób starszych podjęliśmy rozmowy z klubem Lions i Lions Club Truso Elbląg, który w porozumieniu z UM i Zarządem Zieleni Miejskiej chce tam stworzyć enklawę spokojnego wypoczynku, ale również pełnej rekreacji z urządzeniami siłowymi przeznaczonymi specjalnie dla osób starszych – wyjaśnia Gieda.

Łagodne i bezpieczne ćwiczenia mogą bowiem pomóc utrzymać ciało w lepszej kondycji. Specjalne przyrządy mogłyby posłużyć nie tylko ćwiczeniu siły mięśni, ale również rozciąganiu i relaksowaniu się na świeżym powietrzu.

W kontekście pobliskiego placu zabaw dla dzieci i powstającego skateparku, siłownia, i park rekreacyjny seniorów, byłyby świetnym przykładem na rozwój centrum aktywności fizycznej na wolnym powietrzu dla osób w każdym wieku, gdzie splata się ze sobą zarówno młodość, jak i wiek dojrzały.
 

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 20 )


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Taki jakis tam
  Czwartek, 14.02

  "Jak jednak podkreślają miejscy urzędnicy inwestycja jest obecnie na etapie wykonywania robót betonowych, które zostały przerwane przez wystąpienie niskich temperatur" - rozumiem, iz w momencie planowania terminu realizacji i podpisywaniu umowy, pewne osoby dysponowaly prognozami indianskich szamanow, mowiacymi ze w tym roku w zimie w Polsce beda (WYJATKOWO) tylko dodatnie temperatury i uda sie to skonczyc w zaplanowanym terminie?

 2. 2
  +9
  ~ Ajax
  Czwartek, 14.02

  No, widać że się buduje i praca wre. Z perspektywy biurka i leżących na nim papierów wynika, że budowa jest w toku, wiec o co chodzi?

 3. 3
  +10
  ~ Czahary
  Czwartek, 14.02

  Czepiacie się że termin niedotrzymany? Z długiej emigracji wróciliście? To przecież nasza stara świecka tradycja; nie dotrzymać słowa, terminu, czy zamiast iść na "jakość to będzie" idziemy na "jakoś to będzie".... podobnie brzmi, ale znaczy co innego :)

 4. 4
  --4
  ~ M.
  Czwartek, 14.02

  Wiem, że jako naród jesteśmy malkontentami i widzimy negatywy, i szklanki do połowy puste, ale ten pomysł jest naprawdę przedni i gdy ujrzymy całość, to powinniśmy być zadowoleni, a nie znowu doszukiwać się, że tu czegoś brakuje, tam źle, etc. Moim zdaniem jest to, albo będzie (jak kto woli) dość spory krok jakościowy dla Elbląga i do tego blisko siebie i młodzież, i ludzie starsi. Brawo!

 5. 5
  +11
  ~ nonono
  Czwartek, 14.02

  Nie wierzę co odświeżę stronę to jakieś nowości z UM. Ale się wam pali pod d.u.p.s.k.a.m.i i koryta żal. Za późno.

 6. 6
  +17
  ~ jest zima to musi być zimno!
  Czwartek, 14.02

  Codzienne tamtędy jeżdżę i rzeczywiście zieje pustką. Ten artykuł uświadomił mi jedną rzecz. Ta władza nie potrafi absolutnie rządzić i nad niczym nie panuje. Mamy tu dowód kolejnego opóźnienia, i tak: Pierwsze opóźnienie - mosty na starówce są jak niekończąca się historia, po drugie - ten skate park miał być skończony w grudniu, tylko ich zima zaskoczyła (kur...jak w grudniu może zaskoczyć zimna temperatura?) i ostatnie trzecie opóźnienie to już zapowiadane przeniesienie podwyżki ZKM na lipiec, ze względu na prawdopodobne niedotrzymanie terminu udrożnienia dróg w eg. O ja szlag mnie trafia. Dość, dość, dość - ZWALNIAM WAS W REFERENDUM

 7. 7
  --12
  ~ max
  Czwartek, 14.02

  Za poprzedniej władzy nic tu nie zrobiono. Teraz przynajmniej teren zostanie zagospodarowany. A plany inwestycyjne na tym terenie były na długo przed głosami za referendum. Więc trochę obiektywizmu w wypowiedziach.

 8. 8
  +16
  ~ anonim
  Czwartek, 14.02

  Jak jednak podkreślają miejscy urzędnicy inwestycja jest obecnie na etapie wykonywania robót betonowych, które zostały przerwane przez wystąpienie niskich temperatur No w zimie niskie temperaturu kto to mogł się spodziewać?

 9. 9
  0
  ~ Pomysłodawca
  Czwartek, 14.02

  Będzie plac zabaw dla emerytów. Atrakcje:zut sztuczną szczęka do celu,skoki przez płot do szpitala miejskiego o kuli,tańce łamance,biegi do US z PITem:)

 10. 10
  +12
  ~ rety
  Czwartek, 14.02

  Ojojojojojoj gdzie teraz Czyżyk będzie na "tanie" wakacje jeździł???!!!!!- Gołębiewski się pali!!!!!! A taki tani hotel polecany przez POpaprańców

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1611568927765