Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa trybuna na minimum 400 miejsc. Przebudowę kompleksu przy Skrzydlatej czas zacząć

13.02.2013, 13:52:34 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa trybuna na minimum 400 miejsc. Przebudowę kompleksu przy Skrzydlatej czas zacząć
Stadion przy ul. Skrzydlatej (zdjęcie pochodzi ze strony www.mosir.elblag.eu)

Jeszcze w tym roku ma ruszyć planowana przebudowa stadionu przy Agrykola 8. Tym samym II ligowy klub Olimpia Elbląg wraz z zapleczem socjalnym i biurowym, na czas remontu zostanie przeniesiony do kompleksu sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na ul. Skrzydlatą. Ten jednak wymaga gruntownej modernizacji, celem dostosowania do rozgrywek II ligi piłkarskiej. Przetarg na wykonanie tego zadania właśnie ruszył.

Budowa nowego stadionu miała się rozpocząć zaraz po ostatnim meczu Olimpii, rozegranym 17 listopada. Przedłużył się jednak termin wyboru Inżyniera Kontraktu (tzw. inwestora zastępczego całego zadania), i wiadomo było, że rozbudowa tego stadionu nie rozpocznie się w tym terminie.

Dziś miasto wskazuje, że najprawdopodobniej w III Kwartale 2013 roku rozpocznie się przebudowa  areny przy Agrykola - W tej chwili prowadzimy procedurę na roboty budowlane, jesteśmy na etapie o krok przed ogłoszeniem przetargu - wskazuje Elżbieta Gieda, Zastępca Dyrektora Departamentu ds. inwestycji  UM w Elblągu. - Trwa weryfikacja dokumentacji projektowej przez Inżyniera Kontraktu. Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na roboty, co może pozwolić w III kwartale roku przekazać wykonawcy teren budowy i rozpocząć prace na tym obiekcie - wyjaśnia.

Projekty, które towarzyszą budowie nowego stadionu przy Agrykola 8 to także przebudowa obiektu sportowego przy ul. Skrzydlatej. Stadion ten liczy sobie 600 miejsc, w tym 300 pod krytą trybuną. Jeśliby dołożyć do tego przeniesioną trybunę z Agrykola 8 liczba miejsc wzrasta do 1100, w tym 800 zadaszonych. Trybuna z Agrykola przeniesiona będzie jednak na stadion przy ul. Krakusa.

Aby w pełni dostosować obiekt przy ul. Skrzydlatej do wymogów drugoligowych należałoby jeszcze wykonać tu odpowiednie wejścia dla kibiców, poprawić wygląd niektórych budynków administracyjnych oraz wykonać odpowiednie ogrodzenie boiska. To jednak nie jedyne problemy, przed którymi będą musiały stanąć władze Elbląga i MOSIR-u.

Zaledwie wczoraj Miasto ogłosiło przetarg na powyższe zadanie. W ramach całego zamówienia, jako urządzenia terenowe, na stadionie przy Skrzydlatej 1A mają zostać wykonane: trybuna na min. 400 miejsc, chodniki, ogrodzenia i płotki, a także zabezpieczenia na słupy i polbruki.

Wyremontowany zostanie także budynek klubowy. Zostanie tam wykonana termomodernizacja elewacji oraz remont pomieszczeń biurowych i socjalnych. Wymianie ulegnie cała instalacja wewnątrz budynku: c.o., sanitarna i elektryczna - Pozwoli nam to na zabezpieczenie potrzeb elbląskich klubów piłkarskich przez okres budowy areny na Agrykola - podkreślała Elżbieta Gieda.

Czy na Skrzydlatą przeniosą się dwa elbląskie kluby piłkarskie? Dziś nie umiemy odpowiedzieć na to pytanie. O ile Olimpia ma pewną miejscówkę w kompleksie sportowym na elbląskim Zatorzu, o tyle zasadne staje się pytanie o przyszłość młodzików z Olimpii 2004 i Concordii Elbląg. Jednak jeśli chodzi o ten ostatni, przeniesienie na Skrzydlatą w ich przypadku jest mało prawdopodobne, gdyż Concordia ma swoją bazę na Krakusa. Jak podkreślił wiceprezydent Adam Witek na wczorajszej konferencji prasowej w UM, informacje te przekazane zostaną w późniejszym czasie - Na razie trwają prace dotyczące programu funkcjonalno-użytkowego. Departament Sportu, wspólnie z MOSiR-em w szerszym zespole przygotowują wszystkie potrzebne dokumenty, które pozwolą dokładnie poinformować, jak będzie to wyglądało w przyszłości - mówi tylko Adam Witek.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ JASNOWIDZ
  Środa, 13.02

  W TAKIEJ BIEDZIE BUDUJECIE STADIONY, WYBUDUJCIE SZUBIENICE . WASZA KARIERA TYLKO DO REFERENDUM, PÓŻNIEJ PROKURATOR.

 2. 2
  --2
  ~ z
  Środa, 13.02

  ty jasnowidz z PiSnie bądz taki mądry

 3. 3
  +6
  ~ jeszcze im się nie znudziło to bajanie
  Środa, 13.02

  kolejny odgrzewany kotlecik w obawie przed utrata koryta:)

 4. 4
  +7
  ~ Nowa Prawica
  Środa, 13.02

  no ciekawe co nam te mendy przed referendum jeszcze obiecaja? moze tor F1?

 5. 5
  +3
  ~ Propaganda jak za G
  Środa, 13.02

  Ale propaganda ruszyła jak za komuny. Kiedy to wszystko zamierzają zrobic. Tak sie zaaktywizowali, ze w pracy pewnie od rana do nocy siedzą a moze nawet z niej nie wychodzą. Żal mi was, myślicie, ze ludzie to stado baranow?

 6. 6
  +2
  ~ kolec
  Środa, 13.02

  Dopiero co oddali do użytku, rok temu nie wiedzieli co czynią czy w UM pracują głupki którzy maja krótki wzrok.A ktoś zapytał mieszkanców o zgodę ,będzie dużo hałasu ,samochodów, czy my się nie liczymy juz teraz w lecie nie otwieramy okien taki hałas a co bedzie potem.Trzeba było zrobić ankietę wśród mieszkańców ulic Lotnic zej,Skrzydlatej i okolicznych .Jest dużo działek ale spokoju tam nie będzie .

 7. 7
  +2
  ~ drogowiec
  Środa, 13.02

  z może by tak dziury łatać

 8. 8
  +6
  ~ jupek
  Środa, 13.02

  Od jutra zgodnie z najnowszą dyrektywą Platformy Obywatelskiej w Elblągu z Panem prezydentem na czele - wszystkie panie na traktory. Tylko wspólny wysiłkiem odbudujemy socjalizm. W UM będzie wyłożona lista zapisów na wykopki . Panowie nie róbcie jaj. Wasza obecna propaganda i zapał do zrobienia z mieszkańców Elbląga debili przechodzi najśmielsze oczekiwania. Jak sądzę gdzieś w połowie marca Urząd Miejski rozpocznie rozdawanie mieszkań z własnych zasobów. Na Kosynierów otworzą szlaban na parking UM. Wszelkie podwyżki opłat za parkowanie zostaną wstrzymane do czasu referendum. Dzieci darmowe żłobki i przedszkola. Tusk już jedzie autobusem to Wam wszystko przyklepie i da pełne poparcie. No na boga . Nie róbcie już poruty bo nie wie. Płakać ze śmiechu czy też rzygać z obrzydzenia.

 9. 9
  0
  ~ WYBORCA
  Środa, 13.02

  Jupek. Wróbelki ćwierkają ,że z uwagi na referendum zostały wstrzymane podwyżki na przejazdy komunikacją miejską.

 10. 10
  +1
  ~ -obserwator-
  Środa, 13.02

  -na obiekcie,oprocz treningow nic sie nie dzialo i obiekt juz wymaga modernizacji.a co z niewymiarowym boiskiem-klepiskiem-?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.