Czwartek, 29.10.2020, Imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa droga ekspresowa na Żuławach połączy Elbląg z Gdańskiem

11.02.2013, 13:32:44 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa droga ekspresowa na Żuławach połączy Elbląg z Gdańskiem
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( fot. arch. red.)

W styczniu 2012 roku gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie projektu budowlanego dla budowy drogi ekspresowej S7 między Koszwałami a Kazimierzowem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami w 2017 r. podróż z Elbląga do Gdańska zajmie nam 25 minut.

Umowa na powyższe zadanie została podpisana z firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o.. w czerwcu 2012 roku. Firma sporządzić ma projekty budowlane i wykonawczy, przygotować dokumenty do wniosku o udzielenie zgody na realizację inwestycji drogowej oraz dokumentację do przetargu na roboty budowlane. Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zrealizowanie dokumentacji.

Projektowana droga ekspresowa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Przewidziano również rezerwę pod trzeci pas. Na trasie przewidziano pięć węzłów: Cedry Małe, Dworek, Nowy Dwór Gdański (istniejący), Żuławy Wschód (dawniej Ryki), Elbląg Zachód. W ramach projektu zostaną zaprojektowane 32 obiekty mostowe (w tym duży kilometrowy most przez Wisłę) oraz 30 przejść dla zwierząt. Zniknie natomiast istniejący węzeł drogowy "Kiezmark".

"Mała Holandia" i "Mirówko" - tak będą nazywać się miejsca obsługi podróżnych przy ekspresówce. Mają się tam pojawić stacje paliw, i hotele. Jednak o tym, jakie konkretnie obiekty tam staną, przekonamy się już w trakcie budowy "siódemki".

Pieniądze na budowę drogi mają pochodzić z budżetu państwa, a inwestycja jest określana jako zadanie priorytetowe do realizacji w 2013 r. Sam koszt budowy drogi robi wrażenie. Według wyliczeń gdańskiego oddziału GDDKiA wynosi ok. 3,5 mld zł.

Na razie trudno powiedzieć, czy inwestycja będzie po części realizowana również ze środków unijnych. Wiadomo jedynie, że drogowcy będą się strać o dofinansowanie z nowo ropzisanego budżetu UE na lata 2014-2020.

Tymczasem Gdańskie biuro projektowe Transprojekt zaprezentowało w internecie animację przedstawiającą przebieg drogi ekspresowej S7 na trasie Koszwały - Kazimierzowo. Na wizualizacjach widać, oprócz planowanej czteropasmówki z lotu ptaka, węzły drogowe, wiadukty i mosty, które zakłada inwestycja. Zapraszamy do obejrzenia.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 12

%91.7 %8.3


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ jamaleg
  Poniedziałek, 11.02

  Czego to jeszcze nam nie obiecacie , mamy Was dosyć POpaprani Politycy zaniedbaliście inwestycyjnie ten rejon Polski ( inwestycje tylko na południu ) a teraz kiedy możecie stracić kontrole nad miastem ponad 100 tyś , zaczynaćcie znowusz wszystko obiecywać . Lokalnej PO mówimy pa pa przy referendum a Donaldowi i spółce podziekujemy przy wyborach.

 2. 2
  +10
  ~ ktoś
  Poniedziałek, 11.02

  2017 pojedziemy nowa drogą do Gdańska u nas już 3 lata robią remont drogi o długości max 15 km

 3. 3
  +4
  ~ kjhg
  Poniedziałek, 11.02

  O kufa, po moim polu to idzie.

 4. 4
  +9
  ~ Król Julian
  Poniedziałek, 11.02

  Będzie jak mi kaktus na głowie wyrośnie:). Pieniążki jak zwykle rozkłada na premie. Uwaga!!!Szukajcie jajka i pomidory. Tusk swym Tuskbusem znow wyrusza po Po?sce by okłamywac ludzi. Jak do Elbląga zajdzie opuścimy mu POwietrze z koł i wyślemy na Madagaskar:)

 5. 5
  +7
  ~ jamaleg
  Poniedziałek, 11.02

  Przed referndum to na 100 % sam Wielki Obiecywacz Danald Tusk szef miłościwie panującego Grzegorza Nowaczyka odwiedzi Nasz Elbląg przyjedzie oczywiscie z worem pełnym obietnic

 6. 6
  +4
  ~ jartek
  Poniedziałek, 11.02

  Wieczni malkontenci nie podoba się to wyprowadźcie się. Ciągle tylko narzekacie. Tego nie robią, tamtego nie robią, a to robią za długo tamto za krótko... już się słuchać tego nie chce. Ruszcie te tyłki sprzed komputerów i na spacer chociaż wyjdźcie. To że Porto55 nie doszło do skutku to nie znaczy że wszystkie inne projekty też nie dojdą. Trochę wiary i optymizmu. Jakoś ekspresówkę Elbląg-Miłomłyn udało się wybudować. Trwało to trochę, ale w końcu mamy ładną drogę.

 7. 7
  +6
  ~ Krzysztof LitkowskiJesusAlvaro
  Poniedziałek, 11.02

  Nareszcie:) Chociaż od projektu do realizacji droga daleka...

 8. 8
  +7
  ~ do jartek ~jamaleg
  Poniedziałek, 11.02

  wczoraj jechałem ta piekna drogą ja osobiscie pozapadana asfalt peka po zimie , daje jej max jeszcze 2 lata i czeka ją generalny remont.

 9. 9
  +3
  ~ jartek
  Poniedziałek, 11.02

  Dziwne bo jechałem nią przedwczoraj i oprócz zapadniętego miejsca za Pasłękiem (już naprawionego) to do Miłomłyna nie widziałem żadnych uszkodzeń...

 10. 10
  +2
  ~ do jartek
  Poniedziałek, 11.02

  jakie naprawione ? tam jest kilka takich miejsc , no chyba że zapie**lasz lewym pasem 60 km/h

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.614944934845