Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ulice Tarnopolska i Druskiennicka zyskają nowe drogi dojazdowe

31.07.2012, 07:30:52 Rozmiar tekstu: A A A
Ulice Tarnopolska i Druskiennicka zyskają nowe drogi dojazdowe
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( fot. arch. red.)

Trwają przebudowy ulic w Elblągu. W maju Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji jaką jest „Budowa układu drogowego na osiedlu zlokalizowanym w obszarze ulic Okrężna – Fromborska. W pierwszym etapie tej inwestycji nowe, tymczasowe drogi dojazdowe, mają uzyskać: ulica Tarnopolska i część ulicy Druskiennickiej.

Zakres zamówienia obejmuje między innymi budowę dróg tymczasowych ulicy Tarnopolskiej i części ulicy Druskiennickiej w Elblągu z płyt drogowych ułożonych do rzędnej docelowej drogi w osiach drogi.

Zamówienie przewiduje również wykonanie ukształtowania terenu w pasie o szer. 1 m przyległym do wybudowanych dróg tymczasowych, a także obsługę geodezyjną inwestycji, w tym m.in. wykonanie szkicu topograficznego z wytyczeniem obiektu oraz sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej.

Miasto, ogłaszając wspomniany przetarg w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia nie dopuszczało zamknięcia ruchu kołowego i pieszego na drodze, przy wykonywanych robotach. Roboty budowlane muszą być prowadzone przy zachowaniu wyżej wspomnianego ruchu.

Termin składania ofert przez zainteresowane wykonaniem tego zamówienia firmy upłynął 11 czerwca br, a już 20 czerwca na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się informacja, że do przetargu stanęły 3 firmy, a w przeprowadzonym trybie przetargu nieograniczonego jako najkorzystniejszą ofertę wybrano tę, którą zaproponowała firma DROZD Centrum Techniki mgr inż. Adam Nowosad, mająca swoją siedzibę przy ulicy Dolnej 12 w Elblągu.

Miasto, szacując wartość całego zamówienia przeznaczyło na jego wykonanie kwotę w wysokości 526 845, 00 zł. Firma DROZD Centrum Techniki wygrywając przetarg zaproponowała najkorzystniejszą ofertę cenową za wykonanie usługi w wysokości 314 677,91 zł. Najdroższa oferta zaproponowana przez jedną z trzech startujących do przetargu firm opiewała na kwotę 351 520,56 zł.

Inwestorowi z Elbląga udzielono zamówienia 2 lipca br. I w zasadzie od tego momentu roboty planowo trwają, jednak w trakcie inwestycji okazało się, że zamówienie wymaga robót uzupełniających, które, jak wynika z SIWZ zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

W ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego Miasto przewidział udzielenie zamówień uzupełniających nie przekraczających 50 % wartości zamówienia podstawowego, które obejmować będzie między innymi budowę nawierzchni z płyt drogowych betonowych sześciokątnych, o grubości 12 cm (wraz z robotami ziemnymi, podbudową i warstwą odsączającą), nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm – szarej, na podsypce cementowo piaskowej, a także wykonanie nawierzchni z płyt żelbetowych pełnych i nowych, o wym. 1,5x3,00x0,15 m (wraz z podsypką piaskową).

Do wykonania przewidziany został także  nowy krawężnika betonowy o wym. 15x30 cm, na całym pasie drogi.

Zamówienie uzupełniające polega na powtórzeniu tego samego rodzaju elementów zamówienia jak w zamówieniu podstawowym.  W tym przypadku droga dojazdowa i nawierzchnia drogi z kostki brukowej betonowej, prowadzić będą do budynku wielorodzinnego Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, znajdującego się przy ul. Ogólnej w Elblągu.

Planowa data zakończenia całej inwestycji to dwa miesiące od daty udzielenia zamówienia, czyli od 2 lipca br., kiedy to Miasto podpisało umowę z inwestorem, na wykonanie rzeczonych robót.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 31.07

  co z ulicą zagonowa chyba czas wziaść sprawe w swoje rece i kilofem wydłubac kilka metrów kostki brukowej i w asfalcjie porobic leje jak po bombie

 2. 2
  +2
  ~ Taki jakis tam
  Wtorek, 31.07

  Ulicy Zagonowej prosze sie nie czepiac, ona ma taka byc, przeciez to wizytowka elblaskiego PDiM ktore sie tam miesci.

 3. 3
  0
  ~ TYCCH
  Wtorek, 31.07

  A gdzie sa te ulice Tarnopolska i Druskiennicza

 4. 4
  0
  ~ ~~
  Wtorek, 31.07

  Kiedy w końcu będzie zrobiona ul. Winnicka?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2574980258942