Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Komunikacja miejska na czas przebudowy drogi 503: Będą zmiany na trasach i nowe linie tramwajowe

07.03.2012, 13:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikacja miejska na czas przebudowy drogi 503: Będą zmiany na trasach i nowe linie tramwajowe
Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące przebudowy dróg 503 i 504 (fot. Rafał Kadłubowski)

Z początkiem kwietnia ulice stanowiące ciąg dróg nr 503 i 504 w Elblągu, zamienią się w ogromny plac budowy. O tym jak w pierwszym etapie robót zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta, pisaliśmy przed tygodniem. Dziś informujemy o zmianach, jakie czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Ich zakres jest bardzo szeroki.

W związku z rozpoczęciem przebudowy drogi nr 503 i wyłączeniem z ruchu torowiska w ciągu ul. Pocztowej, od 1 kwietnia 2012 r. do odwołania Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadzi, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany na trasach kursowania tramwajów

Od kwietnia tramwajami nie dojedziemy na pętle przy ulicach Druskiej i Saperów. ZKM zawiesza komunikację tramwajową na odcinku: Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Bema – Saperów oraz na odcinku: Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grunwaldzka – Druska.

Autobusy pojadą za tramwaje

W zastępstwie tramwajów w kierunku do ul. Saperów i do ul. Druskiej, zostaną uruchomione dwie linie autobusowe - T3 i T4. Linia T3 kurować będzie po trasie: Robotnicza - Pocztowa –Rycerska –  Tysiąclecia – Hetmańska – Grota –Roweckiego – Bema – Łęczycka - Rawska – Grunwaldzka – Hetmańska – Giermków – Pocztowa – Robotnicza. Natomiast linia T4 pojedzie po trasie: Robotnicza – Pocztowa – Giermków – Hetmańska – Grunwaldzka – Rawska – Łęczycka – Bema – Grota – Roweckiego – Hetmańska –Giermków – Pocztowa – Robotnicza.

Nowe linie tramwajowe

 Zostaną uruchomione trzy nowe linie tramwajowe (200, 300 i 400):
- Trasa linii 200: Browarna/Dolna – Robotnicza – Królewiecka- pętla Marymoncka
- Trasa linii 300: pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka - Obrońców Pokoju – Browarna – Robotnicza – Królewiecka – Dąbka – Ogólna – pętla Ogólna
- Trasa linii 400: pętla Ogólna – Dąbka – Królewiecka – Robotnicza – Browarna – Obrońców Pokoju – Dąbka – Ogólna – pętla Ogólna

Miejscem przesiadki z linii 200, 300, 400 do linii T3 ,T4 lub odwrotnie, będą przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic: Robotnicza - Królewiecka – Pocztowa. Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 lub odwrotnie, będą mogli kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe.

Na odcinku od ul. Robotniczej do dworca, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na wspomnianych zasadach (na podstawie jednego biletu) również z linii nr 7. Przesiadka powinna jednak nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.

Autobusy linii T3 i T4 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych komunikacji miejskiej na swojej trasie. Ponadto dla wspominanych linii zostaną ustawione tymczasowe przystanki: przy ul. Giermków, przy ul. Bema (na kierunku do ul. Rawskiej przy Młodzieżowym Domu Kultury – tylko linia T3), przy al. Grunwaldzkiej (przy skrzyżowaniu z Rawską – na kierunku do dworca - tylko dla linii T3, przy skrzyżowaniu z ul. Grottgera - tylko linia T3 i T4, przy skrzyżowaniu z ul. Sadową - tylko linia T3 i T4).

Ponadto, w godzinach od 6:30 do 8:00 i od 13:00 do 16:00 (w dni robocze), zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 18.
 
Zmiany w trasie linii Z, 6, 14, 21

Ze względu na wyłączenie z ruchu al. Armii Krajowej, od 1 kwietnia 2012 r. do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w trasach linii Z, 6, 14 i 21.

Linia Z – będzie kursowała al. Tysiąclecia, następnie ulicą Hetmańską, Giermków, Rycerską i ponownie  Tysiąclecia w kierunku osiedla Zawodzie.
Linia 6 – w obydwu kierunkach będzie kursowała przez ul. Teatralną, Robotniczą i Pocztową.
Linie 14 i 21 – będą kursowały po skróconej trasie przez ul. Giermków.
Na kierunku do al. Tysiąclecia tylko dla linii Z, 14 i 21, przy ul. Rycerskiej (przy skrzyżowaniu Rycerska – Wigilijna) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek.

W związku z zmianami będą wprowadzone nowe rozkłady jazdy całkowicie dla komunikacji tramwajowej, dla komunikacji autobusowej zastępczej (T3, T4), dla linii nr 18 (dodatkowe kursy) oraz dla linii nr 6, 14, 21 oraz Z (niewielkie korekty). Rozkłady te będą udostępnione od 15 marca - na stronie  www.zkm.elblag.com.pl a od 31 marca – na przystankach.
 
Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu uzyskać można także pod numerami telefonów: 55 230 79 00 lub 55 230 37 92 oraz na stronie www.zkm.elblag.com.pl.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ sd
  Środa, 07.03

  Moim marzeniem jest to, aby przy okazji tego remontu wyremontowano torowisko wzdluz Grunwaldzkiej, aby ogorki mogly tam juz jezdzic.

 2. 2
  +3
  ~ zły i wkur.
  Środa, 07.03

  Nie lepiej było zacząć prace 2.04.2012 Tylko w pryma a prylis.Dziwi mnie jedno .Dlaczego do tej pory nie wybudowano tramwajowego torowiska przez ul.12 lutego.Był czas pogoda pozwalała w 2011i trochę w 2012 roku by chociaż jedną ulicę i tory tramwajowe wyremontować pracusie.A tak to znów pół miasta nie ma połączenia tramwajowego.Czy ktoś pomyślał jak będą zakorkowane ulice bo i tak są.NADAL KRÓLUJE BEZMÓZGOWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +2
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 07.03

  To dopiero będzie Meksyk...;) I tak przez 2 lata:/

 4. 4
  +4
  ~ t
  Środa, 07.03

  za rzadow nowaczyka wszystko jest rozwalone a nic nie skonczone elblag wyglada jak smietnisko moze lepiej sie za nic nie biezcie

 5. 5
  +1
  ~ mordeczka
  Środa, 07.03

  @sd: torowisko na grunwaldzkiej zaczna remontowac po skonczonej przebudowie 503 i 504 :))

 6. 6
  +3
  ~ aququ
  Środa, 07.03

  Yyyyy... a nie łatwiej by było po prostu wyłączyć komunikację tramwajową CAŁKOWICIE i wprowadzić autobusy na całych trasach tramwajów? Ułatwiło by to życie pasażerom, bo oszczędziło by przesiadek - czyli dodatkowego zmarnowanego czasu.

 7. 7
  +4
  ~ qwez
  Środa, 07.03

  To skoro torowisko wzdłuż Grunwaldzkiej nie będzie używane, to może i wyremontować je tam, aby PESY mogły tam jeździć? Bo mam dość tych psujących się złomów KONSTAL! To 2x starsze Duwag'i się tak często nie psują!

 8. 8
  +3
  ~ MieszkaniecGrunwaldzkiej
  Czwartek, 08.03

  Dajcie spokój z tym remontem torowiska, Grunwaldzka ma być także dwupasmowa w obu kierunkach z linią tramwajową pośrodku, wiec istniejące torowisko zostanie i tak rozebrane. Już dawno za czasów henia byście mieli tam dwupasmówkę i teraz ogórki na torach, gdyby nie paru właścicieli gruntów (m.in. ciąg ze sklepem motoryzacyjnym, fryzjerem, komisem), którzy cen z kosmosu żądali a bez ich terenu przebudowy grunwaldzkiej nie da się zacząć.

 9. 9
  +3
  ~ sierzant
  Czwartek, 08.03

  To będzie dopiero jazda...

 10. 10
  --2
  ~ ELA
  Czwartek, 08.03

  TO BEDZIE CYRK NA KOLKACH JEDNEGO NIE SKONCZYLI A DRUGIE ROZWALAJA TA WLADZA TO TRAGEDIA LUDZIE NA KOGO WY GLOSOWALISCIE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3000359535217