Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

CKP z nowoczesnym sprzętem i pracowniami

11.10.2010, 16:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
CKP z nowoczesnym sprzętem i pracowniami
Fot. Rafał Kadłubowski

Ponad 600 uczniów od tego roku szkolnego, podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności w nowopowstałych i wyposażonych w nowoczesny sprzęt, pracowaniach specjalistycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. Miasto za blisko 1,8 mln zł otworzyło w CKP  nową pracownię elektryczną, elektroniczną, samochodową i stację diagnostyczną oraz zmodernizowało pracownię metrologiczną i warsztat odlewniczy.

Dziś w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się konferencję podsumowującą projekt pn.„Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu - elastyczne kształcenie kadr dostosowane do potrzeb rynku pracy”, podczas której dyrektor CKP Romuald Mackojć zaprezentował nowe i zmodernizowane pracownie oraz zakupiony sprzęt.

Istniejące od 2000 r. Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema, w którym obecnie kształci się ponad 600 uczniów, pełni ważną rolę w kształceniu zawodowym młodzieży. Utworzono w niej 14 pracowni zawodowych między innymi: samochodową, obróbki ręcznej, stolarsko - cieplarską, spawania gazowego i elektrycznego, mechaniki pojazdowej, metrologii, automatyki, elektryczną, elektrotechniczną, fryzjerską, kosmetyczną, czy obrabiarek sterowanych numerycznie. Dziś wszystkich pracowni jest łącznie 23. Placówka posiada akredytację do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje.

W ramach realizacji projektu w tym roku zmodernizowano istniejące pracownie. Uczniowie kształcący się w CKP zyskali możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, poprzez odbywanie praktyk na nowoczesnym sprzęcie. W ramach inwestycji przeprowadzono modernizację i wyposażenie pracowni elektrycznej i elektronicznej m.in. poprzez wydzielenie dziesięciu stanowisk uczniowskich i dwa nauczycielskie. Pomieszczenia zostały wyposażone w system zasilania zabezpieczonego w odpowiednią moc. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą korzystać z sieci teleinformatycznej, Internetu oraz specjalistycznego sprzętu umożliwiającego praktyczną naukę zawodu.

Realizacja projektu przyczyniła się także do modernizacji pracowni samochodowej.  Wydzielono stanowisko kontroli pojazdów, które zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem. Ponadto zamontowano dodatkowe oświetlenie dachowe, a przystosowaniu i modernizacji uległa także instalacja elektryczna. Wykonano także nową bramę wjazdową.

Kolejną pracownią poddaną modernizacji była pracownia metrologiczna. Prace dotyczyły instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Pomieszczenie posiada sieć zasilającą elektryczną oraz sieć komputerową przeznaczoną dla dziesięciu stanowisk uczniowskich oraz jednego stanowiska nauczyciela.

Projekt obejmował także modernizację i wyposażenie pomieszczenia, w którym umiejętności podnoszą przyszli technicy odlewnicy. Realizacja projektu poprawiła dostęp do sieci teleinformatycznej w budynku.

Realizacja projektu zwiększyła możliwości szkoleniowe elbląskiego CKP. Niemalże 90-ciu dodatkowych uczniów będzie mogło korzystać z oferty placówki. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli odbywać zajęcia praktyczne na odpowiednim poziomie programowym, co zwiększy ich szanse na rynku pracy i ułatwi znalezienie zatrudnienia.

Projekt został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013. Jego całkowity koszt wyniósł 1.774.637 PLN. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 1.062.961 PLN.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zmodernizowane i doposażone pracownie specjalistyczne Centrum Kształcenia Praktycznego ( zdjęć 53 )
Dodano: 2010-10-11 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ :)
  Poniedziałek, 11.10

  nie było nowaczyka?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.