Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

CKP zmodernizuje swoje pracownie

24.09.2009, 08:58:30 Rozmiar tekstu: A A A
CKP zmodernizuje swoje pracownie
Fot. ckpelblag.pl / pracownia elektryczna, elektromechaniki i elektroniki w CKP

Elbląg otrzymał ponad 1 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013, na modernizację i zakup nowego wyposażenia bazy Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. Jeszcze w tym roku CKP wzbogaci się o nową pracownię elektryczną i elektroniczną, pracownię samochodową i stację diagnostyczną, pracownię metrologiczną oraz warsztat odlewniczy.

Prezydent Elbląga Henryk Słonina we wtorek podpisał z Zarządem Województwa Warmińsko - Mazurskiego umowę na dofinansowanie tego projektu. Zadanie pod nazwą „Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu - elastyczne kształcenie kadr dostosowane do potrzeb rynku pracy, ma na celu podniesienia standardu kształcenia kadr i dostosowania do potrzeb rynku pracy miasta Elbląg oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema, w którym obecnie kształci się 544 uczniów, pełni ważną rolę w kształceniu zawodowym młodzieży – zaznacza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Placówka powstała w 2000 roku i na ówczesne czasy otrzymała bardzo dobre wyposażenie. Utworzono w niej 14 pracowni zawodowych między innymi: samochodową, obróbki ręcznej, stolarsko - cieplarską, spawania gazowego i elektrycznego, mechaniki pojazdowej, metrologii, automatyki, elektryczną, elektrotechniczną, fryzjerską, kosmetyczną, czy obrabiarek sterowanych numerycznie.

Dzięki dobremu wyposażeniu CKP otrzymało akredytację do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, operator obrabiarek skrawających, ślusarz i fryzjer.

- Mając jednak na uwadze duży postęp technologiczny w wielu dziedzinach gospodarki, miedzy innymi w elektronice, mechatronice, informatyce, Prezydent Henryk Słonina podjął decyzję o doposażeniu tej placówki w odpowiedni sprzęt – mówi Joanna Urbaniak.

W ramach realizacji projektu przewiduje się modernizację i wyposażenie pracowni elektrycznej i elektronicznej m.in. poprzez wydzielenie po 10 stanowisk uczniowskich i dwa nauczyciela, doprowadzenie do pomieszczeń systemu zasilania zabezpieczonego w odpowiednią moc,  doprowadzenie do stanowisk uczniowskich i nauczyciela sieci teleinformatycznej z dostępem do Internetu oraz instalację specjalistycznego sprzętu do praktycznej nauki zawodu.

Kolejnym punktem będzie modernizacja i wyposażenie pracowni samochodowej m.in. poprzez przeniesienie w pracowni samochodowej stanowiska kontroli pojazdów wraz z wykonaniem bramy wjazdowej ze wschodniej na zachodnią, wydzielenie w pracowni samochodowej niezależnej powierzchni ze stanowiskiem kontroli pojazdów poprzez wymurowanie ściany działowej, zamontowanie dodatkowego naświetlenia dachowego dla wydzielonej powierzchni stanowiska kontroli pojazdów, przystosowanie instalacji elektrycznej do nowoprojektowanego stanowiska kontroli pojazdów, montaż specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.

Modernizacji i nowego wyposażenia doczeka się także pracownia metrologiczna. Tu zadanie realizowane będzie w zakresie instalacji elektrycznej i teletechnicznej poprzez przystosowanie pomieszczenia przez rozprowadzenie sieci zasilającej elektrycznej 230 V 50 Hz oraz komputerowej do dziesięciu stanowisk ucznia i jednego stanowiska nauczyciela, przystosowanie tych stanowisk do zasilania napięciem bezpiecznym oraz napięciem stałym z możliwością regulacji oraz do sieci teleinformatycznej, montaż specjalistycznego sprzętu.

W ramach projektu zmodernizowane i wyposażone zostanie również pomieszczenie z przeznaczeniem na pracownie zawodu technik odlewnik. Zadanie będzie polegało na przedzieleniu ścianką działową istniejącej pracowni ciesielskiej i montażu specjalistycznego sprzętu.

Ostatnim zadaniem będzie modernizacja sieci teleinformatycznej, która będzie polegać na rozprowadzeniu sieci teleinformatycznej do każdej z pracowni, tj. do czternastu dodatkowych pomieszczeń oraz wyposażeniu każdej z pracowni w sprzęt informatyczny z oprogramowaniem dostosowanym do specyfiki pracowni i z dostępem do Internetu.

Modernizacji i doposażenia doczeka się też szkolna szatnia.

Projekt będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 - 2013, Oś priorytetowa: Infrastruktura społeczna, Działanie 3.1 Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną. Całkowity koszt projektu wynosi 1.377.533,07 zł z czego: wysokość kwoty dofinansowania 1.062.961,62 zł, a wkład własny 187.581,46 zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.