Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W nowych pracowniach będą kształcić kadry dla elbląskich firm

29.07.2009, 11:50:15 Rozmiar tekstu: A A A
W nowych pracowniach będą kształcić kadry dla elbląskich firm
Fot. ckpelblag.pl / Pracownia mechaniki pojazdowej w CKP

Jeszcze w tym roku pracownie i sale dydaktyczne, służące praktycznej nauce zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema, zostaną zmodernizowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. CKP wzbogaci się o nową pracownię elektryczną i elektroniczną, pracownię samochodową i stację diagnostyczną, pracownię metrologiczną oraz warsztat odlewniczy.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu, które podlega pod Urząd Miejski, jest instytucją świadczącą usługi z zakresu praktycznej nauki zawodu uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych (zasadniczych szkół zawodowych, techników, szkół policealnych), a także prowadzącą kursy. W roku szkolnym 2008/2009 w 14 istniejących pracowniach Centrum, kształciło się 418 uczniów.

Miasto otrzymało właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu „Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – elastyczne kształcenie kadr dostosowane dla potrzeb rynku”.

- Celem projektu jest przeprowadzenie prac modernizacyjnych i zakup sprzętu do sal służącym praktycznej nauce zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Działania mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach.

W ramach projektu do końca roku zmodernizowana i wyposażona zostanie pracownia elektryczna i elektroniczna, pracownia samochodowa i stacja diagnostyczna oraz pracownia metrologiczna. Modernizacji poddana będzie także sieć teleinformatyczna co pozwoli wyposażyć każdą z pracowni w sprzęt teleinformatyczny. Centrum Kształcenia Praktycznego wzbogaci się także o warsztat odlewniczy.

Wartość projektu to 1 mln 377 tys. złotych z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 mln 062 tys. złotych. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, Oś Priorytetowa nr 3 – Infrastruktura Społeczna, Działanie 3.1 Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 55
  Środa, 29.07

  CKP to jedno wielkie nieporozumienie-NIKT jeszcze NICZEGO sie tam nie nauczył

 2. 2
  0
  ~ F1
  Środa, 29.07

  I co z tego, że otrzymają nowy sprzęt. Po pierwsze podejście kadry do młodych praktykantów, i nastawienie kadry do pracy pedagogicznej jaką wykonują pozostawia wiele do życzenia. Fakt faktem młodzi ludzie też sobie olewają sprawę. Moich kilku kolegów miało tam praktyki. i bardzo różne historie słyszałem. Moim komentarzem nie chciałem nikogo obrazić, bo na pewno znajdzie się kilku utalentowanych ...

 3. 3
  0
  ~ zadowolony klient
  Środa, 29.07

  Trzeba być naprawde zdesperowanym aby dać tym fachurom auto do naprawy.Jeden wielki śmiech na sali.Ja nawet roweru bym im nie dał ha ha ha

 4. 4
  0
  ~ mijający z uśmiechem
  Środa, 29.07

  Jak mijam ten pseudo warsztat,to zawsze mam uśmiech na twarzy z tych pseudo diagnostów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.