Piątek, 20.10.2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Hotel Gromada walczy o cztery gwiazdki

30.04.2009, 15:24:20 Rozmiar tekstu: A A A
Hotel Gromada walczy o cztery gwiazdki
Fot. Rafał Kadłubowski

Hotel Gromada w Elblągu przygotowuje się do inwestycji, które mają przynieść wzrost rangi hotelu  z obecnych trzech do czterech  gwiazdek. Aby do tego doszło w obiekcie planuje się m.in. budowę kompleksu szkoleniowo-konferencyjnego oraz w pełni wyposażonego SPA z małym basenem.  Dyrektor elbląskiej Gromady Wiesław Jermacz nie ukrywa, że chce w ten sposób dostosować hotel do standardów, w kontekście planów ulokowania w Elblągu ośrodka dla UEFA Family, sponsorów i działaczy, którzy przyjadą do Polski na EURO 2012.

Warto przypomnieć, że Hotel Gromada powstał w Elblągu w 1992 r. na bazie dawnego hotelu robotniczego należącego do elbląskiego Zamechu. Jeszcze do 1995 r. posiadał on cztery gwiazdki. W tym samym roku stracił je ze względów finansowych i wprowadzenia podwyżki podatku VAT z 7 na 21%. Wówczas Hotel Elzam był jednym z pierwszych czterogwiazdkowych hoteli należących do sieci hoteli Gromada.

Obecnie w elbląskim hotelu znajduje się 112 pokoi dla 198 osób wraz z zapleczem konferencyjno-gastronomicznym. Wymagania dla hotelu czterogwiazdkowego są jednak nieco wyższe.
- Niewiele nam brakuje by uzyskać 4 gwiazdki – mówi Wiesław Jermacz, dyrektor Hotelu Gromada w Elblągu. - Musimy wybudować kompleks szkoleniowo-konferencyjny oraz stworzyć pełne SPA z mini basenem, a także dostosować apartamenty.

Hotel posiada aktualnie 6 sal konferencyjnych od 20 do 200 osób.
- Do uzyskania 4 gwiazdek wymagana jest budowa 6 dodatkowych sal konferencyjnych – mówi Wiesław Jermacz. - Planujemy, że powstaną one w miejscu dzierżawionych przez nas sal. Chcemy także wyremontować i wyposażyć Atrium.

Hotel Gromada planuje także rozbudowę SPA. Tu jednak, jak przyznaje dyrekcja, mogą pojawić się problemy.
- W tej chwili w hotelu znajduje się sauna, solarium, salon fryzjerski i kosmetyczny. Musimy stworzyć jeszcze gabinety odnowy biologicznej i, z czym będzie największy problem, basen – przyznaje dyrektor Wiesław Jermacz. - W obiekcie nie ma za dużo miejsca na basen, więc powstanie on prawdopodobnie w pomieszczeniach po pralni. Będzie to mini basen z jacuzzi.

Inwestycja dotyczyć będzie także dostosowania istniejących 5 apartamentów do standardów.
- Apartamenty będziemy musieli wyposażyć w dwie łazienki, a także wykonać dodatkowe wyjścia z każdego z nich. Takie są wymogi dla hoteli z czterema gwiazdkami – mówi dyrektor elbląskiej Gromady.

W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja projektowa i kosztorysowa dla wspomnianych zadań. Tymczasem niedawno na dach budynku powrócił neon z nazwą hotelu. Został on zdjęty w chwili zmiany nazwy hotelu z Elzam na Gromada.

Dyrektor Gromady planuje rozpocząć pierwsze prace remontowe na jesień 2009 r. Inwestycja ma być gotowa najdalej do Mistrzostw Europy w 2012 r.
- Liczymy, że poprawa warunków przyciągnie do nas działaczy, sponsorów oraz kibiców, którzy przybędą do Polski na EURO 2012. Zresztą już odbieramy telefony, głównie z niemieckich biur podróży zainteresowanych naszą ofertą na EURO – przyznaje dyrektor hotelu Wiesław Jermacz.


Fot. Rafał Kadłubowski / po prawej dyrektor Hotelu Gromada w Elblągu Wiesław Jermacz

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.