Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wyremontują ratusz za prawie 9 mln

03.11.2008, 18:52:05 Rozmiar tekstu: A A A
Wyremontują ratusz za prawie 9 mln

Do czerwca 2010 roku potrwa remont Urzędu Miejskiego, który pochłonie prawie 9 milionów złotych. Obecnie trwa remont pokrycia dachowego i adaptacja poddasza na pomieszczenia biurowe.

Remont budynku rozpoczął się w lipcu bieżącego roku. Głównym celem inwestycji jest zaadaptowanie poddasza na pomieszczenia biurowe oraz modernizacja części wnętrz, z których obecnie korzystają urzędnicy. Jak mówi nam rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga, Joanna Urbaniak, realizacja inwestycji ułatwi urzędnikom pracę, a tym samym poprawi się jakość usług.

Według zawartej umowy, modernizacja budynku Urzędu Miasta potrwa do czerwca 2010 roku. Całkowity koszt remontu, który podzielony został na trzy etapy, wyniesie 8 milionów 675 tysięcy złotych. Pierwszy z nich zakończy się w połowie przyszłego roku. W ramach remontu przeprowadzony zostanie szereg prac, w tym zainstalowana zostanie winda oraz zmodernizowana  a dla osób niepełnosprawnych.

Z pozostałych prac, przeprowadzone zostaną następujące roboty: rozbudowa dwóch klatek schodowych, wykonanie schodów o jedną kondygnację wyżej, wyburzenie istniejącego sklepienia nad główną klatką schodową i odtworzenie formy sklepienia nad podniesioną klatką schodową, likwidacja schodów stalowych i wykonanie nowych w obrębie wieży, wymiana zniszczonych elementów dachowych, przebudowa więźby dachowej od strony dziedzińca, wymiana pokrycia dachowego, wykonanie instalacji technicznych w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach.Fot. Mateusz Milanowski

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ania
  Wtorek, 04.11

  przedszkola dla dzieci by wyremontowali...

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 04.11

  Panie Prezydecie i tak nikt tego nie doceni ,a na koniec kadencji wezmą głeboki oddech i powiedzą NARESZCIE....

 3. 3
  0
  ~ MALKONTENCI
  Środa, 05.11

  Remont remontem, 9 mln zł wyrzucone w błoto. Bo chyba nikt w to nie uwierzy, że poza modernizacją cokolwiek ulegnie zmianie. Zmieni się tylko wygląd Ratusza (a tak swoją drogą to może czas najwyższy przenieść tą salę na bankiety ratuszowe ze starówki - bo tam bardzo kłuje w oczy - gdzieś w grube ściany Ratusza). Natomiast cała stara urzędnicza nomenklatura pozostanie bez zmian - mało kompetentni, opryskliwi urzędnicy i urzędniczki, którzy każdego jednego petenta przychodzącego ze sprawą traktują jako zło konieczne ewentualnie per noga. Czyli, reasumując, zmieni się tylko koszulka, a bebechy i brudy pozostaną te same.

 4. 4
  0
  ~ MIKRO
  Środa, 05.11

  TO PRAWDA NIECH SIE WEZMA ZA REMONTY SZKOL I PRZEDSZKOLI W NIEKTORYCH SZKOLACH TYNKI AZ SIE PROSZA O REMONT I STASZA SWOIM WYGLADEM NP. SP1, I LICEUM OGOLNOKSZTALCACE CZY BYLA SP7-OBECNIE GIMNAZJUM A PRZEDSZKOLE NA PRZECIW DWORCA TO JUZ KOSZMAR A RATUSZ W POROWNANIU DO TYCH OBIEKTOW TO NIE WYGLADA AZ TAK ZLE

 5. 5
  0
  ~ rfh
  Czwartek, 06.11

  A na stadion slysze ze ciecia maja byc... O ile w ogole powstanie... Wstyd Slonina...

 6. 6
  0
  ~ Janos
  Piątek, 07.11

  Pewnie. Niech pracują w ruinie, niech deszcz im na łeb pada.

 7. 7
  0
  ~ MAMA
  Piątek, 07.11

  PRZEDSZKOLE NR 31 WYMAGA REMONTU...PAN PREZYDENT POWINIEN SIE WSTYDZIC ZE REMONTUJE "SWOJ" GMACH A DZIECI KTORE POWINNY MIEC PIEKNE PRZEDSZKOLA CHODZA DO MIEJSC KTORE WOLAJA O POMSTE DO NIEBA....LITOSCI

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.