Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Królewiecka przy szpitalu będzie dwujezdniowa

23.07.2008, 15:22:03 Rozmiar tekstu: A A A
Królewiecka przy szpitalu będzie dwujezdniowa

W najbliższych latach elbląskie tramwaje jeździć będą wzdłuż ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. Tymczasem miasto już planuje, kolejne odcinki – w ciągu ul. Królewieckiej i Fromborskiej. Samorząd ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy odcinka ul. Królewieckiej, od ul. Kościuszki do ul. Fromborskiej. Odcinek ten zostanie poszerzony o drugą jezdnię, a pośrodku ulicy w przyszłości pojedzie tramwaj.

Do końca sierpnia gotowy będzie projekt budowy trakcji tramwajowej w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego, który wykonuje elbląska firma „Prowed Usługi Projektowe”. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule „
Będzie tramwaj na 12 Lutego i Grota Roweckiego”. Roboty związane z budową trakcji odbywać się będą w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 504. Kolejnym odcinkiem tej drogi w Elblągu, który w przyszłości będzie przebudowany będzie ul. Królewiecka. Miasto już ogłosiło przetarg na wykonanie projektu jego remontu na odcinku od skrzyżowania z ul. T. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Fromborską wraz z obu tymi skrzyżowaniami.

Dokumentacja projektowa obejmować będzie m.in. przebudowę odcinka ul. Królewieckiej na dwujezdniowy z pasem rozdziału, umożliwiającym w późniejszym terminie zaprojektowanie w nim trakcji tramwajowej, przebudowę skrzyżowania ulicy Królewieckiej z ul. Fromborską, przebudowę skrzyżowań z ulicami Częstochowską i Metalowców, budowę zespołu parkingów przed przychodnią przyszpitalną wraz ze zjazdami z ul. Królewieckiej, przebudowę zjazdów z ul. Królewieckiej na teren Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, przebudowę zjazdów do stacji paliw zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ul. Aleja Piłsudskiego, Królewieckiej i Marymonckiej.

W kolejnych latach miasto planuje również przebudowę na dwujezdniowy kolejny odcinek ul. Królewieckiej, od skrzyżowania z Kościuszki do skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego. Budowę dwóch jezdni oraz puszczenie w środkowym jej pasie linii tramwajowej, przewiduje się również na ul. Fromborskiej.

Jeżeli pierwszy przetarg zostanie rozstrzygnięty, o tym kto zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej przebudowy odcinka ul. Królewieckiej, dowiemy się w połowie sierpnia. Wykonawca będzie miał czas na jego opracowanie do końca czerwca 2009 r.

Fot. Milan

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ MECHANIK
  Czwartek, 24.07

  KOLEJNY PORONIONY PROJEKT SLONINY I KALINSKIEGO NA FROMBORSKIEJ JEST AKURAT TYLE MIEJSCA DO PRZEJAZDU ZE TYLKO BRAKUJE TAM TRAMWAJU A ZRESZTA CO BEDZIE JEZDZIC PARE OGORKOW I STARE ZLOMY HELMUTY

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 24.07

  Mechanik widac ze masz jakie problemy z soba, wiec najpierw wylacz capslocka, a teraz napisz co ci przeszkadzaja tramwaje?

 3. 3
  0
  ~ mechanik
  Czwartek, 24.07

  Jakim kosztem zostanie poszerzona jezdni, wytniemy wszystkie kasztanowce?Juz teraz przy biance sa korki i tylko brakuje tam tramwaju.A co z czerwonym domkiem to nie lego co sie sklada i rozklada.Wytnie sie kolejne linie autobusowe i trzeba bedzie sie bujac helmutem.Zawsze cczytam o zlym stanie technicznym autobusow a jezdze i slysze i widze jak wygladaja tramwaje nie liczac ogorkow.Nie mam problemow ze soba tylko szlag mnie trafia jak mam jechac zapchanym pojedynczym wagonem

 4. 4
  0
  ~ MALKONTENCI
  Czwartek, 24.07

  Nasza firma będzie bardzo zainteresowana przetargiem i będzie jednym z oferentów. A co z tego wyniknie - ZOBACZYMY

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.