Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Remont mostu przesunie się w czasie

07.03.2008, 13:24:48 Rozmiar tekstu: A A A

Most przez rzekę Kumielę w ciągu ul. Malborskiej wyraźnie nie ma szczęścia. Kolejny, trzeci już przetarg na jego modernizację został unieważniony. Oznacza to, kolejne przesunięcia w terminie rozpoczęcia inwestycji.

Pierwszy przetarg miasto ogłosiło jeszcze w lipcu ubiegłego roku, drugi we wrześniu, a ostatni w styczniu 2008 r. Wszystkie nie zostały rozstrzygnięte z jednego powodu. Cena najkorzystniejszej oferty przekraczała sumę, jaką zamawiający mógł przeznaczyć na realizację inwestycji. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Urzędu Miejskiego, biorące udział w przetargach firmy za każdym razem podwyższały ceny w swoich ofertach. Miasto ma ograniczone środki na realizację tej inwestycji, więc było zmuszone unieważniać postępowania.

Spowodowało to spore przesunięcia w terminie rozpoczęcia i zakończenia robót. Planowo inwestycja miała być gotowa do czerwca tego roku, jednak już wiadomo, że przeciągnie się przynajmniej o jeden rok.

Wąski most drogowy przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej z Junaków ma zostać poddany całkowitej przebudowie i poszerzeniu. Zakres robót, które zostaną wykonane przewiduje m.in. częściową rozbiórkę mostu, budowę dojazdów do mostu w celu poszerzenia jezdni, remont belek, płyt i przyczółków oraz poszerzenie mostu o drugą jezdnię. W miejskim budżecie zarezerwowano na ten cel 1 mln 672 tys. zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.