Niedziela, 19.05.2019, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W kilka lat podwoi się ilość ścieżek

04.01.2008, 12:40:03 Rozmiar tekstu: A A A
W kilka lat podwoi się ilość ścieżek

W ostatnich dniach w ratuszu zaprezentowana została koncepcja budowy i modernizacji miejskich ścieżek rowerowych oraz zmiany biegu wybranych szlaków rowerowych.

Problemem elbląskich ścieżek rowerowych zajął się powołany w lipcu ubiegłego roku przez Prezydenta Henryka Słoninę, zespół ds. realizacji systemu ścieżek rowerowych. Obecnie w Elblągu są 23 kilometry ścieżek rowerowych. Mieszczą one się przede wszystkim w ciągach ulicznych. Opracowana koncepcja zakłada stworzenie systemu ścieżek rekreacyjnych.

Polega ona na włączeniu Elbląga do sieci krajowych i europejskich powiązań turystyki rowerowej. Umożliwi to mieszkańcom miasta i nie tylko im, rekreację poprzez łatwy i bezpieczny dostęp do terenów atrakcyjnych turystycznie i przyrodniczo. Drugie założenie to stworzenie elblążanom możliwości bezpiecznych przejazdów rowerem z domu do pracy, szkoły i innych miejsc.

Zgodnie z opracowanym planem, tworzenie systemu ścieżek rowerowych w Elblągu będzie procesem wieloletnim, etapowym. Według pierwszego etapu zakłada się remont i modernizację istniejących ścieżek rowerowych i udrożnienie przejazdu z dworców PKP i PKS do szlaku R-1 i Bramy Targowej. Same szlaki, które można dostrzec w mieście po charakterystycznych biało – zielonych tabliczkach zmienią swój bieg.

I tak przez miasto przeprowadzone zostaną zmienione odcinki międzynarodowego szlaku rowerowego R-1, który ciągnie się ulicami: Warszawską, Orlą, Kuśnierską, przy Bramie Targowej, skrajem Parku Planty, Grota Roweckiego, w Parku Traugutta wzdłuż rzeki Kumieli, Kościuszki, Chrobrego do Marymonckiej, przez Bażantarnię, osiedle Dąbrowa i drogą leśną do Jagodnika.

Planuje się również przeniesienie transgranicznego szlaku rowerowego R-64 i żółtego szlaku rowerowego z niebezpiecznej ulicy Fromborskiej na drogę polną przy ogródkach działkowych i skierowanie ich przez Jagodnik do Jeleniej Doliny, równolegle ze szlakiem R-1.

Przez miasto przeprowadzona zostanie też ścieżka rowerowa łącząca Stare Miasto z wyjazdem w kierunku Zalewu Wiślanego przez ulice: Stoczniową, Bożego Ciała, Teatralną, Cichą, Park Kajki, Wiślicką, Odrodzenia, Płk Dąbka, Odrodzenia i Mazurską.

Jeżeli wszystko zostanie zgodnie zrealizowane, powstanie 27,5 kilometra rekreacyjnych ścieżek rowerowych o szerokości 2,5 metra. Istnieje możliwość pozyskania środków finansowych na tę inwestycję, która ma pochłonąć łącznie ponad 12 milionów złotych.

Programami które mogą być brane pod uwagę jeżeli chodzi o finansowanie, są Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oraz Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Sobota, 05.01

  ja jestem na zdjeicu

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Sobota, 05.01

  no i co że jestes ??????????

 3. 3
  0
  ~ ESR
  Poniedziałek, 07.01

  Plany są naprawdę imponujące. Dotychczas powstałe ścieżki rowerowe w mieście są napradę bardzo słabo oznakowane. Powstawanie kolejnych zespołów jak widać nic nie daje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.