Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląski ZNP jedzie na manifestację do Warszawy. „Nie ceni się ludzi, którzy się kształcą”

14.10.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski ZNP jedzie na manifestację do Warszawy. „Nie ceni się ludzi, którzy się kształcą”

54 osób z elbląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego pojedzie jutro (15.10.) na manifestację w Warszawie. - Jutro zakończy działalność „Miasteczko Edukacyjne”, które ma na celu poruszać problemy nauczycieli, nie tylko związane z finansami – mówił Gerard Przybylski, prezes elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 


8 października w okolicach placu na Rozdrożu w Warszawie rozstawiono namioty, w których nauczyciele pełnili dyżury. Na terenie „Miasteczka Edukacyjnego” można  skorzystać z porad prawników oświatowych, pedagogów i psychologów, ale przede wszystkim odbywają się w nim debaty edukacyjne.

 

Jutro zakończy działalność „Miasteczko Edukacyjne”, które ma na celu poruszać problemy nauczycieli, nie tylko związane z finansami. Obiecano nam, że biurokracji będzie coraz mniej, a jest jej coraz więcej. Obciążeni są tym i dyrektorzy i nauczyciele

 

– podkreślił Gerard Przybylski.

 Polityka wkradła się do szkolnych ławek, do łóżek pacjentów. Jest to przerażające. Nie ceni się ludzi, którzy się kształcą. Za chwilę nie będziemy mogli mówić o autorytecie nauczyciela

 

– podkreślił Gerard Przybylski.

 


Prezes elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego odniósł się też do zarobków nauczycieli. -  Opowiada się dzisiaj, że nauczyciele zarabiają 6,5-7 tys. zł. Może się tak zdarzyć, ale oni wtedy pracują na 2-3 etatach – stwierdził. - To znaczy, że nie ma go tylko w podstawowej szkole, w której jest zatrudniony, tylko jeszcze gdzieś dodatkowo musi uczyć.

 

 

Człowiek przy takiej ciężkiej pracy za jakiś czas będzie wypalony, nie będzie się do niczego nadawał, będzie tylko chodzić po lekarzach. Będzie i psychicznie i fizycznie niepełnosprawny z wyczerpania

 

– dodał Gerard Przybylski.
Dziś (14 października) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas swojego wystąpinia Gerard Przybylski zwrócił się z apelem do nauczycieli. - Mocny nauczyciel to mocny uczeń, a mocny uczeń to jest ten, który w przyszłości będzie tworzył mocne państwo prawa – stwierdził. - Trudno w dzisiejszym dniu mówić o tym, co nam jeszcze dokucza. Chciałbym, żeby moje koleżanki i moi koledzy nauczyciele mieli spokojne szkoły, spokojne etaty i nie martwili się o swoją przyszłość. Chciałbym, aby za ich ciężką pracę było odpowiednie wynagrodzenie, by was szanowano za to, że wkładacie ciężką pracę  w wychowanie pokoleń.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ moja ocena
  Piątek, 14.10

  Dziadzia daj sobie spokój już czas aby związkiem zajął się ktoś młody.

 2. 2
  +19
  ~ lump
  Piątek, 14.10

  Człowiek urzęd umiejskiego i dyrektora edukacji

 3. 3
  +25
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 14.10

  Wieczny Prezes.......

 4. 4
  +19
  ~ anty Tusk
  Piątek, 14.10

  Gerard a wnuki to kto ci bawi ,chyba czas abys sie zdecydowal...? Strajki nie dla ciebie .

 5. 5
  +21
  ~ alllicja
  Piątek, 14.10

  Czas wymienić kadrę bo sami nauczyciele już się śmieją.

 6. 6
  +26
  ~ Edukator
  Piątek, 14.10

  Naprawdę to juz sprzeczne z naturą! Wszystko ma swój czas, wiek i miejsce! Elbląg chce i potrzebuje wszędzie nowej kadry!

 7. 7
  +13
  ~ Mirror
  Sobota, 15.10

  Żadne odkrycie, tu akurat nie ceni się w ogóle ludzi zwlaszcza tych mądrzejszych , doswiadczonych ! Uklad zależności i powiązań i lizania tylnej części ciała ponad honor, przyzwoitość oraz własną godność! Ale od lustra się nie ucieknie !

 8. 8
  --14
  ~ Pisowiec
  Sobota, 15.10

  Oczywiście nauczycieli powinno się rozgonić i nie dawać żadnych podwyżek. Po co w Polsce publiczna edukacja? Po co zachęcać młodych do pracy? Szkoły niech będą dla prawdziwych Polaków, takich jak dzieci członków partii PiS, reszcie hołoty wystarczy mala smoleńska książeczka z cytatami z Wodza.

 9. 9
  +3
  ~ Uyhh
  Sobota, 15.10

  A tym wiecznie źle

 10. 10
  +11
  ~ Pffff
  Sobota, 15.10

  Po co ludzie wybierają ten zawód skoro ledwo skończą studia to zaczynaja narzekać? Nie podoba się? Można się przekwalifikować! Inni kończą po kilka kierunków studiów!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1500511169434