Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Gdzie ten protest? "Dziś najważniejsi byli uczniowie"

01.09.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Gdzie ten protest? "Dziś najważniejsi byli uczniowie"

Pogotowie protestacyjne od 1 września, zapowiedział Związek Nauczycielstwa Polskiego. W elbląskich szkołach próżno było dziś (1 września) szukać śladów jakiejkolwiek akcji. - Dziś najważniejsi byli uczniowie - przekonuje Gerhard Przybylski, prezes elbląskie oddziału ZNP. 

 

 

Uczniowie i nauczyciele po wakacyjnej przerwie wrócili dziś (1 września) do szkolnej rzeczywistości. Spokojnej? Tym razem, przynajmniej na początku, będzie to pierwszy od dwóch lat rok bez nauki zdalnej. Związki zawodowe zapowiedziały jednak, że 1 września rozpocznie się pogotowie protestacyjne w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych. 

 

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w elbląskich szkołach. W tych, które odwiedziliśmy, nie znaleźliśmy ani śladu po zapowiadanej akcji protestacyjnej. Czy to oznacza, że pogotowie nie obejmie Elbląga?

 

 

Akcja się odbędzie. Zamierzamy oflagować szkoły, pojawią się również plakaty z informacjami. Będziemy rozmawiać z nauczycielami, a być może również rodzicami o tym, czego się domagamy i czego dotyczy ta akcja. To jest jednak kwestia najbliższych dni. Nie chcieliśmy zakłócać rozpoczęcia roku szkolnego, wprowadzać zamieszania

 

- dodaje Gerhard Przybylski. 

 

Przypomnijmy. Pogotowie protestacyjne to reakcja na fiasko trwających kilka miesięcy rozmów związkowców z Ministerstwem Edukacji i Nauki dotyczących podwyżek płac dla nauczycieli. Nauczyciele domagają się 20-procentowej podwyżki płac w tym roku. Z kolei resort zaproponował im podniesienie zarobków o 9 procent od stycznia 2023 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

 

Uruchamiamy pogotowie protestacyjne, bo zależy nam na jakości kształcenia i wysokim prestiżu naszego zawodu! Tymczasem warunki nauki i pracy w szkołach pogarszają się, a status społeczny i finansowy nauczycieli oraz pracowników oświaty obniża się mimo naszych starań. Nasze pensje pochłania galopująca inflacja. Niskie wynagrodzenia w połączeniu z drożyzną sprawiają, że coraz trudniej utrzymać się z nauczycielskiej pensji. Wysokie rachunki płacimy co miesiąc, a rząd nie ma dla naszego środowiska żadnych propozycji na ten rok. Dlatego rozpoczynamy pierwszy etap protestu w oświacie

 

- poinformował dziś (1 września) Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

 

 

Co na temat zapowiadanej akcji protestacyjnej sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Piszcie w komentarzach.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ ...
  Czwartek, 01.09

  Wypoczęci , po wakacjach aktywiści ZNP wracaja do tego co potrafia najlepiej . Dla takich to rządy PO byłyby jak znalazł , aby przekonać się co znaczy pracować rok po roku za garść fistaszków z zieloną wyspą w tle . Może będą mieli okazję .

 2. 2
  +15
  ~ awa
  Czwartek, 01.09

  Nauczyciele pamiętają jak zostali wydymani przez ZNP podczas ostatniego strajku. Szef pan Broniarz ze swoją kilkunastotysięczną wypłatą nie jest w stanie zrozumieć przeciętnych nauczycieli.

 3. 3
  +4
  ~ Ola
  Piątek, 02.09

  Niech się wezmą za robotę bo ich płaczu już nie idzie sluchac oni by chcieli leżeć i mieć płacone

 4. 4
  +8
  ~ znowu to samo
  Piątek, 02.09

  Gerhard - bądź poważnym mężczyzną nawet jeśli "strajk" zapewnia ci koryto. Strajkuj o szkłę, wyposażenie, programy a nie o koryto własne.

 5. 5
  +11
  ~ Lesny Dziadek
  Piątek, 02.09

  Czasy sie zmieniaja ale nie Gerard. Gerard wiecznie zywy. No i kasa u Gerarda sie zgadza gorzej ze zwyklymi nauczycielami. Broniarz tez. Jest niezly. Mnie osobiscie tez oszukal raz mowiac w twarz co innego a zrobil to co mu kazali platfusy. Nie wspomne juz o tym ile razy Gerard zrobil tak samo!!! I zaznacze na koniec ze nie jestem zadnym zwolennikiem PISu zeby byla jasnosc. Odbetonowac ZNP!!!!

 6. 6
  +6
  ~ belfer
  Piątek, 02.09

  Jaki związek takie ich działanie dla dobra swoich członków.

 7. 7
  +2
  ~ uiy22
  Piątek, 02.09

  Tak tak strajkujcie ,zaraz będzie nauczanie o cowidzie 19 w domach .

 8. 8
  +1
  ~ Mirosław,
  Piątek, 02.09

  Komuna się skończyła i nie ma nakazu pracy jako nauczyciel !!!!!

 9. 9
  0
  ~ Joanna,
  Piątek, 02.09

  Niech Broniarz da wam podwyżkę w Whisky - podobno kupiliście dużo litrów.

 10. 10
  +4
  ~ hipokryci
  Piątek, 02.09

  Gerhard, widziałeś "miejskie rozpoczęcie roku szkolnego"? Nic cię nie uderzyło w wystroju? Podobno jesteś długoletnim nauczycielem a jako związkowcowi (cokolwiek to znaczy) bardzo leży ci na kasie polska i miejska szkoła. Obejrzyj fronton tego "rozpoczęcia" i ogłoś strajk - twój kumpel , a nie młodzież, rok szkolny, rocznica wojny, Solidarność, - był najważniejszy z imienia i nazwiska. Milczysz, bo to kumpel? Czy był choć jeden polityk, nauczyciel, rodzic który zaprotestował i nie wszedł do tej szopy? Może ktoś, może Gerhard, wyjaśni w jakim stanie głowy jest nosiciel 1 %? Wkrótce na pogrzeb Michał zaniesie mu tą dechę. Cała platforma w oborze. To nie było otwarcie roku ale to co widać na ścianie. I co Gerhard? Zły rząd tak nakazał?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.119637966156