Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Psycholog w każdej szkole? "Po dwóch latach zdalnego nauczania taka osoba jest niezbędna"

04.07.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Psycholog w każdej szkole? "Po dwóch latach zdalnego nauczania taka osoba jest niezbędna"
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Od września ma wzrosnąć liczna psychologów i pedagogów specjalnych zatrudnianych w szkołach i przedszkolach. Dyrektorzy części elbląskich placówek już rozpoczęli poszukiwania odpowiednich pracowników. Będę mieli problem z ich zatrunieniem?

 

Plany Ministerstwa Edukacji i Nauki są ambitne. Od roku szkolnego 2022/2023 rozpocznie się wdrażanie pierwszego etapu standaryzacji zatrudniania w przedszkolach i szkołach nauczycieli psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i pedagogów specjalnych. To oznacza, że od września liczba specjalistów w szkołach ogólnodostępnych ma wzrosnąć z obecnych 22 tys. do 38 tys. W kolejny roku szkolnym ma być ich zatrudnianych już do 51 tys. Niektóre samorządy już teraz podkreślają, że mogą mieć problem ze znalezieniem dodatkowej kadry. 

 

Jak sytuacja wygląda w Elblągu? Część szkół rozpoczęła już poszukiwania specjalistów, których mogłyby zatrudnić. Oferty pracy m.in. dla psychologów znajdziemy w bazie ofert pracy na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie. 

 

Do tej pory w szkole nie mieliśmy psychologa. Teraz to się zmieni. Daliśmy ogłoszenie na stronie kuratorium. Mamy już oferty chętnych. Po ich rozpatrzeniu podejmiemy ostateczną decyzję. Czy możemy mieć problem z zatrudnieniem odpowiedniej osoby? W tej chwili trudno powiedzieć. Nie wiemy, kto kryje się za aplikacjami

- mówi Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. 

 

Mimo problemów, które może przysporzyć zatrudnienie specjalisty dyrektorzy szkół i nauczyciele raczej pozytywnie oceniają nowe zasady ich zatrudniania. 

 

Nie mam wątpliwości, że dzieci i młodzież potrzebują wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Mam nadzieję, że zwiększenie liczby etatów specjalistów w szkołach sprawi, że więcej uczniów otrzyma potrzebną im pomoc

- przekonuje polonistka z jednej z elbląskich szkół. 

 

- Myślę, że psycholog jest potrzebny w szkole. Szczególnie w tej chwili, po prawie dwóch latach nauczania zdalnego, jest to osoba w szkole niezbędna. Dzieci mają bardzo duże potrzeby w tym zakresie - dodaje Maria Dobosz. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ szok
  Poniedziałek, 04.07

  wychodza skutki kowidowego terroryzmu. to wy za to odpowiadacie kowidianie. sami nakrecaliscie ta spirale strachu i glupoty.

 2. 2
  --2
  ~ k
  Poniedziałek, 04.07

  wpierw na silę utrzymywany był obowiązek nauki zdalnej, statystyki zachorowań i zagrożeń tylko w szkołach. Absurdalna decyzja goniła kolejna absurdalna. Urzędy funkcjonowały. Szkoda że rodzic, za takie eksperymenty i skutki które dotknęły dzieci nie pozywa szkół dyrektorów czy innych odpowiedzialnych za ten lament,

 3. 3
  +3
  ~ :(
  Poniedziałek, 04.07

  Do ~k a to niby dyrektorzy tworzyli zarządzenia o lockdownach? Pretensje wyżej. A te dodatkowe etaty, to i tak ściema. Niewiele szkół zyska.

 4. 4
  0
  ~ widz
  Poniedziałek, 04.07

  biedactwa...

 5. 5
  --1
  ~ Nauczyciel
  Środa, 06.07

  Ta... Szkoda tylko, że nie wszystkie szkoły pokazują wolne wakaty, zatrudniają po znajomości i tyle by było pracy dla mlodszych nauczycieli w tym mieście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1266391277313