Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu. Jak tym razem poszło młodzieży?

02.07.2022, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu. Jak tym razem poszło młodzieży?

Ósmoklasiści poznali dziś (1 lipca) wyniki z egzaminu. To od nich zależy czy dostaną się do wymarzonych szkół średnich. Jak poszło młodzieży w naszym regionie?

 

18 324 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych (w tym 166 uczniów z Ukrainy) przystąpiło pod koniec maja do egzaminu ósmoklasisty w województwie warmińsko-mazurskim, w Elblągu 1 457 (12 Ukraińców). Dziś dokładnie od godz. 10 uzyskali oni dostęp do informacji o wynikach. Centralna Komisja Egzaminacyjna podał również wstępne podsumowania tegorocznego egzaminu w kraju i poszczególnych województwach. Jak poszło młodzieży z naszego regionu? 

 

57 proc. punktów możliwych do zdobycia uzyskali średnio ósmoklasiści z województwa warmińsko-mazurskiego. To nieco gorszy wynik niż średnia krajowa (60 proc.). Tradycyjnie największe trudności sprawia młodzieży matematyka. Nie inaczej było tym razem. Z matematyki ósmoklasiści z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskali 53 proc. punktów możliwych do zdobycia (średnia krajowa to 57 proc. punktów). 

 

Na egzaminie z języka obcego uczniowie mieli do wyboru kilka języków. W naszym województwie najczęściej decydowali się na angielski i osiągnęli z niego średnio 63 proc. punktów (67 proc. średnia krajowa). Z języka francuskiego było to 75 proc. (80 proc.), z hiszpańskiego – 95 proc. (81 proc.), z niemieckiego – 48 proc. (50 proc.), a z rosyjskiego - 62 proc. (65 proc.).

 

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury, w szczególności wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością wykonywania prostych rachunków pamięciowych na liczbach całkowitych w sytuacji praktycznej. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści rozwiązujący zadania z języka angielskiego oraz języka niemieckiego najlepiej poradzili sobie z zadaniem zamkniętym sprawdzającym znajomość funkcji językowych

- podsumowuje tegoroczne wyniki w woj. warmińsko-mazurskim Agnieszka Muzyk, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

 

Egzamin wskazał również umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej - dodaje dyrektor OKE w Łomży. - Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawdzające umiejętność poprawnego używania znaków interpunkcyjnych (przecinka). Z matematyki trudne okazało się zadanie zamknięte, którego rozwiązanie wymagało umiejętności prawidłowej interpretacji zapisu wyrażenia algebraicznego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wyników tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w sprawozdaniu, które zostanie opublikowane na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 19 września.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Protest
  Sobota, 02.07

  Kto sprawdzał język polski? Stażyści, czy konie z klapkami na oczach wpatrzone w klucz

 2. 2
  0
  ~ otto
  Sobota, 02.07

  koleżance w bluzce w paski szczególnie zyczymy powodzenia w dostaniu sie na wybrane studia.

 3. 3
  +3
  ~ borys
  Niedziela, 03.07

  "57 proc. punktów możliwych do zdobycia uzyskali średnio ósmoklasiści z województwa warmińsko-mazurskiego". Zdobyli "tylko" 57 proc. a możliwych do zdobycia było 100 proc.

 4. 4
  0
  ~ kill_bill
  Niedziela, 03.07

  @borys: tłumoku dowiedz się co znaczy %

 5. 5
  0
  ~ adax
  Niedziela, 03.07

  Takich komentujących bezmózgich "borysów" to na elbląskich forach pełno. A mądrzą się że normalnie człowiek się zastanawia czy ci ludzie mają mózgi.

 6. 6
  --2
  ~ profesore
  Niedziela, 03.07

  pińcet plusy bronią swoich niedouczonych bąbelków jak lwice.

 7. 7
  +2
  ~ Kropka
  Poniedziałek, 04.07

  Do Protest Zgadzam się,brakuje ludzi do sprawdzania,niejednokrotnie sprawdzają to osoby bez wieidzy językowej ,po trzydniowym kursie.

 8. 8
  0
  ~ el_profesor
  Poniedziałek, 04.07

  wersja dla borysa: 57 ze 100 punktów możliwych do zdobycia uzyskali średnio ósmoklasiści z województwa warmińsko-mazurskiego. (bo to właśnie znaczy procent)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2212769985199