Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Proponowany tytuł: Elbląscy szachiści grają w I LO

06.04.2022, 12:04:37 Rozmiar tekstu: A A A
Proponowany tytuł: Elbląscy szachiści grają w I LO
Fot. 1LO

Dziewięć rund, ciastko i kawa w przerwie, rozmowy międzypokoleniowe elblążan (rozpiętość wiekowa graczy była inspirująca, od 10 do 70 lat) – tak wyglądała pierwsza kwietniowa niedziela (3.04) w I LO. Grali bracia, ojciec i syn, kuzyni; w sumie 27 osób. Tego właśnie oczekiwali organizatorzy, zapraszając mieszkańców naszego miasta na turniej.

 

II Turniej FIDE Szachów Szybkich zakończył się następującym wynikiem:

 

I MIEJSCE - Sylwester Grabarczyk
II MIEJSCE - Przemysław Ostręga
III MIEJSCE - Jacek Murawski
IV MIEJSCE (również nagrodzone) - Kacper Żukowski

 

Kilka osób uzyskało ranking FIDE, kolejnym kilku udało się go podwyższyć. Poziom gry czołowych zawodników był naprawdę wysoki. Okazało się, że połowa zgłoszonych zamierza wziąć udział w Pucharze Polski, który już za kilka dni odbywać się będzie w Elblągu i niedzielne szachowanie przeciwników potraktowali jako dobre przygotowanie do tych zawodów. Cieszył również fakt, że pojawili się szachiści, którzy wcześniej nie zgłaszali się do turniejów rozgrywanych w I LO. 

 

Sponsorem nagród był niezawodny Piotr Jodkowski - właściciel „Pizza na czas”. Swoim sprzęt podzielili się: elbląski UKS Skoczek oraz Angelika Maculewicz - Szkółka Szachowa. Tradycyjnie - serdecznie dziękujemy.

 

Wydarzenie sędziowała Lidia Czarnecka, a organizację całości koordynował Michał Butkiewicz. Oboje są uczniami elbląskich liceów i od dwóch lat bardzo aktywnie promują szachy m. in. przez prowadzenie rozgrywek skierowanych do lokalnego środowiska. Już teraz możemy zdradzić, że w czerwcu szykuje się kolejny turniej. Elblążanie – bierki w dłonie, szachownica na stół i za kilka miesięcy spodziewamy się zaskakującej zmiany na podium.

 

1LO

                                                                  
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87647795677185