Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Grywalizacja w nowoczesnej edukacji dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

04.02.2022, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grywalizacja w nowoczesnej edukacji dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

W dniu 3 lutego 2022 r. odbyło się spotkanie on-line pt. „Grywalizacja w nowoczesnej edukacji dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną" zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wielu placówek oświatowych zajmujących się edukacją osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu całego kraju.

 

Podczas spotkania w kompleksowy sposób przedstawiano oferty narzędzi edukacyjnych w postaci gier planszowych, adresowanych do osób z  niepełnosprawnością intelektualną, dostępnych na polskim rynku. Wszystkie produkty, które zaprezentowano, powstały w ramach unijnych projektów, inkubatorów lub w ramach programu ERASMUS. Część gier jest już gotowym produktem, dostępnym dla każdego zainteresowanego, inne są w końcowej fazie testowania, a na jeszcze inne będzie trzeba poczekać kilka miesięcy.

 

Jednymi z prelegentów spotkania były przedstawicielki Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Placówka od 3 lat bierze udział w międzynarodowym projekcie ID GAMES. Nauczycielki podzieliły się kilkuletnim doświadczeniem z procesu tworzenia, testowania oraz wdrażania gier planszowych i multimedialnych w proces edukacji OZNI. W/w zaprezentowały również prototypy gier, które powstały w ramach realizowanego projektu.

 

Pierwszy raz, w jednym miejscu (wirtualnym), zaprezentowano narzędzia z takiego obszaru oraz bezpośrednio dla takiego odbiorcy, które mają realny wpływ na jakość i atrakcyjność procesu edukacyjnego.

 

Kolejnym etapem współpracy, ma być stacjonarny udział osób starających się wprowadzać taką innowacyjną formę kształcenia, w tym  przedstawicieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Elblągu, w Targach Edukacyjnych w Poznaniu, mających odbyć się w dniach 11 – 13 marzec 2022 r.

 

Ewelina Deja
Anna Hatle  Tafelska

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ betti
  Piątek, 04.02

  Grywalizacja...hmm to ciekawe?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92319083213806