Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Najczęściej zakażamy się w szkołach? Przypadki koronawirusa w ponad 20 placówkach

15.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Najczęściej zakażamy się w szkołach? Przypadki koronawirusa w ponad 20 placówkach

W ponad 20 placówkach oświatowych w Elblągu potwierdzono zakażenia koronawirusem. Ponad 1600 uczniów obecnie ma zdalne nauczanie, najwięcej w Szkole Podstawowej nr 21, nr 15, Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Zespole Szkół Gospodarczych. 

 

Szkoły to najczęstsze ogniska koronawirusa podczas czwartej fali pandemii w Elblągu. Nie ma tygodnia, aby w którejś z placówek nie odnotowywano zakażeń SARS-CoV-2, a kolejne klasy uczniów nie trafiły na zdalne nauczanie. Tylko dziś, 15 listopada, nauka w trybie hybrydowym odbywała się w 20 placówkach edukacyjnych i opiekuńczych w Elblągu. 
 

Kwarantanną objętych jest 1678 uczniów z 75 oddziałów. Obecnie nauczanie w trybie mieszanym odbywa w 2 żłobkach, 4 przedszkolach, 9 szkołach podstawowych i 6 szkołach ponadpodstawowych. Najwięcej uczniów na nauczaniu zdalnym jest w: Szkole Podstawowej nr 21, nr 15 oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług i Zespole Szkół Gospodarczych

 

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Jak informuje rzeczniczka, pozostałe placówki, w których potwierdzono zakażenie koronawirusem i klasy trafiły na kwarantannę to: Żłobek nr 5 i nr 4, Przedszkole nr 8, nr 13, nr 14 i nr 21, Szkoła Podstawowa nr 1, nr 9, nr 11, nr 12, nr 14, nr 16, Zespół Szkół i Placówek Sportowych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Zawodowych nr 1.

 

Sytuacja w szkołach może być efekt m.in. tego, że najmłodsi nie są objęci szczepieniami, a grupa zaszczepionych dzieci i młodzieży od 12. roku życia nadal jest zbyt mała. W Elblągu, jak podaje resort zdrowia, minimum 1 dawkę szczepionki przyjęło tylko 3 867 osób w przedziale wiekowym 12-19 lat. Dla porównania najliczniejszą grupą zaszczepionych są osoby w wieku 40 -59 lat (20 192 osoby zaszczepione min. 1 dawką). W pełni zaszczepionych jest 54,3 proc. elblążan.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Izolować szczepionych
  Poniedziałek, 15.11

  Dopóki zaszczepieni będą roznosić zarazę legalnie, to się nigdy nie skończy. Łażą do pracy do szkoły pomimo objawów, lub choroby wspolmazonka, albo wysyłają swoje dzieci do szkół a sami są już chorzy.

 2. 2
  +1
  ~ Xxx
  Poniedziałek, 15.11

  Może nie wszyscy umrą

 3. 3
  --6
  ~ Mietek
  Poniedziałek, 15.11

  Skutki nie szczepionych roznosicielsto wirusa.

 4. 4
  +4
  ~ LelumPolelum
  Wtorek, 16.11

  Jakoś na granicy srovida nie ma .

 5. 5
  0
  ~ kierowca z bombowca
  Wtorek, 16.11

  Do ~Izolować szczepionych. Gdyby wszyscy się zaszczepili nie byłoby potrzeby izolować kogokolwiek. Sprowadzilibyśmy wirusa do poziomu zwykłego przeziębienia - ewentualnie grypy. A tak wirus wciąż jest niebezpieczny bo prawie połowa społeczeństwa boi się igiełki. To że zachorujesz jest niemal pewne, teraz od Ciebie zależy jaki przebieg będzie miała choroba.

 6. 6
  +7
  ~ naiwniak
  Wtorek, 16.11

  do kierowca bombowca teraz cię zaskoczę- szczepieni chorują, chorują tak samo ciężko jak nieszczepieni- również trafiają pod respiratory i również do piachu. Jest to kwestia indywidualna jak przejdziesz covida.

 7. 7
  +6
  ~ Marta
  Wtorek, 16.11

  Dziwnym trafem bardzo często w placówkach oświatowych źródłem zakażeń są nauczyciele (Zaszczepieni!) , to oni są zagrożeniem...i to że jeśli ktoś jest zaszczepiony to nie obowiązuje go.kwarantanna. przecież to.smieszne.

 8. 8
  +1
  ~ Do Marta
  Wtorek, 16.11

  Tak się składa ze w mojej szkole żaden nauczyciel nie był zakażony a dzieci mnóstwo jest tak ze w domu wszyscy chorzy a dziecko chodzi do szkoły bo nie ma objawów a po jakimś czasie zonk ma wynik pozytywny I kto tu jest nieodpowiedzialny!

 9. 9
  +4
  ~ widz
  Wtorek, 16.11

  a ja pamiętam ,jak minister niedzielski kłamał,że 99% nauczycieli się zaszczepiło.

 10. 10
  --1
  ~ kierowca z bombowca
  Wtorek, 16.11

  do naiwniak - No to mnie zaskoczyłeś. Jeśli jest to prawda co napisałeś. Podaj proszę źródło - chętnie do niego sięgne. To co ja napisałem potwierdzają badania i lekarze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2242000102997