Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Szkolenie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych z ZSB

04.10.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szkolenie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych z ZSB

W minionym tygodniu na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.
 


Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

 

"Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w regionie, w której wszystkie klasy wojskowe realizują programy MON: Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. W ostatnim tygodniu września Żołnierze z 43blp przeprowadzili dwa profesjonalne szkolenia wojskowe dla naszych kadetów w ramach tzw. Wojskowych Dni Szkoleniowych. Zrealizowane zostały zajęcia z zakresu terenoznawstwa, szkolenia strzeleckiego, łączności, OPBMR, medycznego i elementów czarnej taktyki. Natomiast nie mogło też obyć się bez sprawdzianu sprawności fizycznej - kadeci musieli pokonać na czas tor przeszkód połączony ze strzelaniem. Szkolenie pod okiem specjalistów  to dla naszych kadetów najlepsza okazja do dobrego przygotowania się w ramach liceum do pełnienia  służby wojskowej w przyszłości."


- Pani Agnieszka Borysewicz, opiekun klas mundurowych w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.


Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1313190460205