Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Pięć faktów, o których nie masz pojęcia o szkole „Medyk”

26.08.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pięć faktów, o których nie masz pojęcia o szkole „Medyk”

Fakt pierwszy: „Medyk” w Elblągu kształci nieprzerwanie od 1951 roku. Minęło więc już 70 lat. Kształcimy w zakresie zawodów opiekuńczo - medycznych i społecznych. Od początku funkcjonowania szkoły mamy około 5 tysiąca absolwentów, co stanowi prawie połowę ludności miasta Pasłęk i więcej niż połowę ludności miasta Nowy Dwór Gdański. Aktualnie w szkole najmłodsza słuchaczka ma lat 18 a najstarsza 66. Znajdujemy się w sercu Elbląga, słuchacze nasi pokonują różne odległości w celu przybycia na zajęcia. Przychodzą pieszo, dojeżdżają komunikacją, samochodami i samolotami. Najbliżej mieszkająca absolwentka pokonywała 200 metrów a najdalej mieszkająca 1143 km. 

Fakt drugi: Absolwenci „Medyka” znajdują zatrudnienie w placówkach medyczno – społecznych na terenie Elbląga i okolic. Są to cenieni i profesjonalni fachowcy w swoich dziedzinach. Tworzą własne miejsca pracy i zatrudniają aktualnych słuchaczy. Kontynuują również naukę na studiach wyższych osiągając wysokie wyniki. Wśród naszych absolwentów są lekarze, doradcy przy ministerstwach, posłowie na Sejm Rzeczpospolitej oraz prezydenci miast.

Fakt trzeci: „Medyk” aktywnie współpracuje z elbląskimi strukturami samorządowymi, instytucjami i organizacjami. Aktywnie uczestniczy przy organizacji imprez o zasięgu miejskim i regionalnym między innymi: Dni Chleba, Dni Elbląga, Świąteczne Spotkania Elblążan. Edukuje prozdrowotnie mieszkańców w trakcie takich spotkań jak: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, kampania prozdrowotna dla seniorów „Kierunek zdrowie”, DKMS – dawstwo szpiku, czy „Bezpieczny Elbląg”. W tym roku również serdecznie zapraszamy do namiotu „Medyka” podczas Elbląskich Dni Chleba w dniach 27 – 29.08.2021 r. na Starym Mieście. Zapraszamy osoby chętne do zapisania do szkoły. Na pierwsze 5 osób z kompletem dokumentów czeka niespodzianka.

Fakt czwarty: Trzon kadry pedagogicznej szkoły to absolwenci „Medyka” w różnych okresach jego funkcjonowania. Dyrektor szkoły jest również absolwentką Liceum Medycznego w roku 1993.

Fakt piąty: „Medyk” to szkoła o nowoczesnym profilu. Regularnie modernizująca i doposażająca pracownie praktycznej nauki zawodu, dbająca o standardy nowoczesnego nauczania, wykorzystująca wszelkie nowinki w edukacji. Korzysta z unijnych środków realizując projekty między innymi: doposażanie pracowni medyczno – higienicznych, stomatologicznych, anatomicznych; wyposażenie w dodatkowe kompetencje słuchaczy i nauczycieli, kompleksowa modernizacja energetyczna budynku szkoły. 
 

Chcesz poznać więcej faktów lub stać się jednym z nich. Przyjdź do nas.
 
Szkoła Policealna im Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, ulica: Saperów 14e, telefon 552336319, www.medyk-elblag.pl, facebook.com/medykelblag/

 

..............Artykuł sponsorowany..............

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.1931459903717