Sobota, 25.09.2021, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

SP 11 Elbląg z Odznaką Jakości za projekt eTwinningland

30.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
SP 11 Elbląg z Odznaką Jakości za projekt eTwinningland

Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning. Odznaki są świadectwem określonego krajowego i europejskiego standardu. Jest to konkretna forma uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom zadań realizowanych w eTwinningu, zachęta dla uczniów, by kontynuowali udział w etwinningowych zadaniach i konkretny sposób pokazania, że ich wysiłki zostały docenione. 
 

I takie właśnie publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej otrzymała elbląska Jedenastka za pracę w projekcie eTwinningland. Celem projektu było przede wszystkim kształcenie kompetencji językowych uczniów,  rozwijanie umiejętności wykorzystania TIK, rozwój kompetencji miękkich takich jak pracy w zespole  międzynarodowym, kreatywności, komunikatywności czy organizacji pracy. Społeczność SP 11 rozpoczęła swoją przygodę z projektem we wrześniu 2020, a zakończyła wraz z końcem roku szkolnego. 
 

ETwinningland to projekt, w którym współpracowały ze sobą szkoły z Polski, Turcji, Ukrainy, Macedonii, Grecji i Serbii – podczas prac uczestnicy przedsięwzięcia komunikowali się ze sobą w języku angielskim. 
 

Wśród zadań projektowych, oprócz międzynarodowych videokonferencji, znalazły się: projektowanie LOGO, wspólne tworzenie ebooka o ulubionych postaciach z bajek i kalendarza czy przedstawianie się za pomocą awatara i akrostychu. Dzięki zróżnicowanym działaniom, projekt przyniósł wymierne korzyści uczniom szkół partnerskich i pozwolił na międzynarodową współpracę pomimo pandemii. 
 

Wypracowane rezultaty projektu można podziwiać na blogu projektu na platformie TWIN SPACE:  
https://twinspace.etwinning.net/136420/home
 

Magda Szyk-Wojtkiewicz 


 


 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Biker
  Środa, 30.06

  Super Szkoła. Wygrali rowerowo w konkursie Aktywne Miasta.

 2. 2
  +2
  ~ Mych
  Środa, 30.06

  I znowu na pierwszym miejscu oznaczeni nauczyciele. Szkoda, że nie napisaliście że to dzięki uczniom i ich rodzicom płacącym za korepetycje ten sukces. Gratuluję przede wszystkim dzieciakom za włożone serducho w ten projekt.

 3. 3
  0
  ~ Rodzic
  Sobota, 03.07

  Świetna praca Pani Nauczycielki i oczywiście dzieci. Jak zawsze musi się pojawić ktoś by wprowadzić ferment.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.