Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W Elblągu trwa żałoba. Czy Studniówki odbędą się w tym tygodniu?

16.01.2019, 16:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu trwa żałoba. Czy Studniówki odbędą się w tym tygodniu?
Od dziś do piątku na terenie Elbląga trwa żałoba wprowadzona w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział żałobę narodową od piątku (od godz. 17.00) do soboty (do godz. 19.00). Aż siedem szkół w Elblągu miało zaplanowanych na ten tydzień Bale Studniówkowe. Czy się odbędą?
 
Prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany w niedzielę (13 stycznia) tuż przed Światełkiem do nieba zorganizowanym w ramach 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazując solidarność z gdańszczanami w obliczu tej tragedii Prezydent Elbląga zarządził wczoraj żałobę na terenie Elbląga, która trwać będzie od dzisiaj (16 stycznia) do piątku (18 stycznia).
 
- Prezydent Elbląga zwraca się z apelem do organizatorów imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie – informował Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 
Ostateczną decyzję o tym, czy Bale się odbędą należały jednak do dyrekcji szkół.
 
W piątek (18 stycznia) miały się odbyć Studniówki Zespołu Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.
 
Studniówka ZST została przełożona na 15 lutego.
 
Ta kwestia omawiana była od rana. Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice podjęli wspólnie decyzję o przełożeniu Balu. Przedyskutowaliśmy to na spotkaniu, na którym obecni byli także uczniowie klas maturalnych. Decyzję o przełożeniu Studniówki ze względu na żałobę podjęliśmy wspólnie
 
– mówiła Hanna Mierzejewska, dyrektor ZST.
 
W pozostałych dwóch szkołach trwają jeszcze spotkania, na których mają zapaść decyzje czy Studniówki zostaną przełożone czy odbędą się , ale np. rozpoczną się od uczczenia pamięci Pawła Adamowicza.
 
Na sobotę (19 stycznia) zaplanowane były cztery Studniówki - Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Zespołu Szkół Gospodarczych oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
 
W ZSM zdecydowano o przełożeniu Studniówki na 9 lutego.
 
Zorganizowaliśmy apel, podczas którego przedstawiliśmy maturzystom propozycję, aby Studniówkę przełożyć. Nasi uczniowie okazali zrozumienie. Wiedzieli, że przyzwoitość wymaga tego, aby Bal przełożyć
 
– stwierdził Mariusz Bachanek, dyrektor ZSM.
 
Takie samo zdanie mieli maturzyści ZPSM, których Studniówka odbędzie się jednak 8 lutego. - Wszyscy byliśmy tego samego zdania. Nie wypada bawić się w takiej chwili – przyznała sekretarka ZPSM.
 
Na przełożenie Balu Studniówkowego zdecydowało się również Liceum Plastyczne.
 
Decyzji nie podjęto jeszcze w ZSG. - Komitet Studniówkowy ma spotkać się popołudniu. Na chwilę obecną decyzja nie została podjęta. Zapewne będzie znana jutro – poinformowała nas sekretarka ZSG.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ King Kong
  Środa, 16.01

  Brawo i to są mądrzy, dojrzali i empatyczni ludzie!

 2. 2
  +10
  ~ To chyba nie tak
  Środa, 16.01

  Nie przesadzanie? Przecież nikt mu już życia nie wróci, a studniówki to duże wydarzenie logistyczne. Poza tym wiele osób zamowilo pewnie fryzjera, kosmetyczkę etc. Rozegrał się dramat ale zalatuje mi tu pokazówką. Kto pokryje ewentualne dodatkowe koszty?

 3. 3
  +2
  ~ mieszkaniec-mieszaniec;)
  Środa, 16.01

  Uporządkujmy fakty. Dochodzi do tragicznej śmierci Pana Prezydenta Adamowicza. Miasto Gdańsk i wszystkie solidaryzujące się wprowadzają żałobę wtorek-środa-czwartek, z uwagi na okres karnawałowy, studniówki i inne imprezy tak, by mogły bez przeszkód odbyć się w piątek. Sobota zaś ogłoszona zostaje dniem żałoby narodowej. Na tym tle autystyczny i spóźniony Elbląg na złość wszystkim (i chyba tylko sobie) ogłasza żałobę środa-czwartek-piątek. Jako chyba jedyne miasto w Polsce. Dzisiejszego popołudnia rezydujący w Wawie długopis, mając świadomość pomysłowego rozwiązania kłopotliwej sytuacji przez większość miast, złośliwie i z premedytacją sobotnią żałobę narodową rozszerza o dzień przed, tj. piątek od 17:00. "Wdzięczność" należy się zatem już nie tylko Prezydentowi Elbląga ale i długopisowi.

 4. 4
  +19
  ~ Ja
  Środa, 16.01

  Studniówkę to jeszcze zrozumiem ale żeby odwoływać dzien babci i dziadka w przedszkolu to dla mnie przesada.

 5. 5
  +3
  ~ @mieszkaniec.
  Środa, 16.01

  Taki termin ustalił wybraniec większości. U nas zawsze inaczej. Po prostu po elbląsku. Był czas przywyknąć.

 6. 6
  +4
  ~ Realista
  Środa, 16.01

  To jest decyzja tylko i wylacznie naszego prezydenta. Niezadowoleni, ktorzy glosowali na niego prosze zamilknac.

 7. 7
  --1
  ~ Do mieszkaniec-mieszkaniec
  Środa, 16.01

  Prosze przeprosic wszystkich w tym rodzicow i dzieci, ktorzy musza sie zmagac z ta straszna choroba jaki jest autyzm!

 8. 8
  --2
  ~ Do mieszkaniec-mieszkaniec
  Środa, 16.01

  Prosze przeprosic wszystkich w tym rodzicow i dzieci, ktorzy musza sie zmagac z ta straszna choroba jaki jest autyzm!

 9. 9
  +13
  ~ Gagatek
  Środa, 16.01

  Swój komentarz rozpocznę od tego, że jestem osobą apoiltyczną. Zginął człowiek - jest to tragedia która dotknęła przede wszystkim bliskich i Oni są w żałobie. Ta ogólnonarodowa histeria nakręcana przez media, wprowadzanie żałoby narodowej (moim zdaniem niepotrzebnie) to przejaw polskiej obłudy i hipokryzji. Wcześniej człowieka oskarżano o różne malwersacje finansowe, "gdański układ" itp. (nie wiem czy słusznie czy nie słusznie - nie mnie to oceniać), a teraz podnosi się go do rangi niemal świętego. Obłuda tego narodu, a w szczególności polityków (wszystkich opcji) nie zna granic.....

 10. 10
  +7
  ~ Rodzic
  Środa, 16.01

  Żałoba narodowa decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy trwa id piątku 17 do soboty 19. Więc nie wylewajcie fali hejtu na studniowki w sobotę. Skoro tak przejela was śmierć właśnie z nienawiści to jej dalej nie siejcie. Szkoła zrobi studniówke w sobotę to zrobi i nie ze ze względu na to, że nie szanuje żałoby, a w tym momencie ze względu na to ,że żałoba trwa do godziny 19.00. Tym samym sam prezydent Polski zdecydował o możliwości organizacji różnych imprez, w tym zabaw uczniów. Na pewno uczczą godznie pamięć Prezydenta, bardziej niż nie jeden z hejtujacych każda decyzję osób.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.