Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Serdecznie zapraszamy do słonecznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblagu

24.05.2018, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Serdecznie zapraszamy do słonecznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblagu

Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu jest jedną z niewielu placówek,  której można przypisać miano kameralnej. Przez ponad 50 lat istnienia, szkoła wypracowała wiele ciekawych form pracy z dzieckiem, tworząc specyfikę i niepowtarzalność tego miejsca.

Tutaj żadne dziecko nie jest anonimowe, dzięki czemu uczniowie czują się bezpiecznie. Nad rozwojem, wychowaniem oraz postępami edukacyjnymi czuwa wyspecjalizowana kadra nauczycielska, która jest otwarta na współpracę z rodzicami. Sprzyja to budowaniu przyjaznej i życzliwej atmosfery, która umożliwia każdemu dziecku przeżycie sukcesu.
 

Na każdym poziomie edukacyjnym oprócz klas ogólnodostępnych, znajdują się mało liczne klasy integracyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mając na uwadze rozwój każdego dziecka szkoła korzysta z innowacyjnej pomocy dydaktycznej, jakim jest „Magiczny Dywan” czyli interaktywna podłoga, która pozwala poprzez gry i zabawy ruchowe stymulować motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową czy spostrzegawczość. Rozwija ponadto szybkość reakcji, ćwiczy pamięć oraz uczy.  


Dużym  atutem placówki jest  jednozmianowość. Szkołę wyróżnia także wieloletnia realizacja unijnych projektów jak Erasmus+ dająca uczniom z klas starszych możliwość zagranicznego wyjazdu pod opieką   nauczycieli. 


Od września 2017roku na terenie szkoły powstało przedszkole obejmujące opieką dzieci trzy, cztero, pięcio i sześcioletnie. 


Baza Szkoły:
 

 • nowoczesne pracownie przedmiotowe oraz do edukacji wczesnoszkolnej wyposażone w rzutniki, tablice multimedialne, komputery, podręczniki multimedialne
   
 • pracownia komputerowa z dostępem do Internetu
   
 • biblioteka i czytelnia
   
 • opieka psychologa, logopedy oraz pielęgniarki. Psycholog szkolny wspiera Rodziców i Nauczycieli w realizacji działań dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne
   
 • świetlica szkolna i świetlica popołudniowa działająca do godziny 17:00
   
 • stołówka oferująca całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolację, promująca i kształtująca prozdrowotne nawyki żywieniowe zgodnie z zasadami prawidłowego odżywiania się
   
 • plac zabaw dla oddziałów przedszkolnych  posiadający niezbędny certyfikat bezpieczeństwa
   
 • duża sala gimnastyczna oraz sala do gimnastyki korekcyjnej dostosowana do prowadzenia grupowych zajęć ruchowych oraz korekcyjnych


Oferta edukacyjna
Zajęcia dodatkowe:
 

 • nauka programowania- robotyka
   
 • nauka języków obcych, doradztwo zawodowe, edukacja ekonomiczna, zajęcia ruchowe,  ITC w ramach projektu ” Dzisiaj nauka, jutro sukces”
   
 • nauka gry w szachy
   
 • basen
   
 • nauka tańca
   
 • zajęcia na lodowisku
   

Zajęcia pozalekcyjne:
 

 • koło kulinarne
   
 • koło muzyczne
   
 • koło taneczne
   
 • koło florystyczne
   

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SŁONECZNEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 23 W ELBLĄGU

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Niezadowolony rodzic
  Niedziela, 27.05

  Szkoła w reklamie znacznie mija się z prawdą. Dzieci niepełnosprawne są pomijane we wszystkich zabawach wyjścia klasowych czy przedstawieniach a tak zwany "Magiczny Dywan" dostępny jest tylko w jednej klasie dla wybranych dzieci a cierpliwość niektórych nauczycieli do tych dzieci podlega bardzo dużej dyskusji. Nauczyciele ignorują wszelkie próby podjęcia z nimi współpracy, o załatwieniu czegokolwiek nie wspominając. Na przerwach specjalnie wykwalifikowana kadra niestety nie zauważa, że dzieci robią co chcą. Pielęgniarka jest w szkole tylko trzy dni w tygodniu więc dzieci przez dwa dni w tygodniu pozbawione są opieki medycznej. Na całe szczęście zabrałam stamtąd swoje dziecko, które jak miało iść tam do szkoły prawie płakało ponieważ Panie cały czas krzyczały... NIE POLECAM

 2. 2
  +1
  ~ Rodzic
  Poniedziałek, 28.05

  Są różni nauczyciele oraz rodzice. W każdej szkole jest lepiej i gorzej to nie jest powód aby oczerniać od razu całą kadrę pedagogiczną. Ja jestem zadowolona! serdecznie polecam! Dopiero w tej szkole nauczyciele znaleźli odpowiednie podejście do mojego dziecka. Najważniejsze, że syn z chęcią i uśmiechem wstaje do szkoły, a kontakt z nauczycielem...? Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.