Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Młodzież miała głos na scenie w "The Voice Of Ekonom" - zobacz zdjęcia

08.03.2018, 16:25:19 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzież miała głos na scenie w "The Voice Of Ekonom" - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
Dziś, 8 marca, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących odbył się I Międzyszkolny Przegląd Talentów "The Voice of Ekonom".
 
Konkurs adresowany był do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum w Elblągu. Artystów oceniało Jury w składzie: Katarzyna Panicz z Młodzieżowego Domu Kultury, Marcin Tomasik z  Teatru im. A. Sewruka i Marzena Pokorowska z chóru Cantata.
 
W konkursie wzięło udział sześć elbląskich szkół: SP nr 15, SP nr 19, Gimnazjum nr 3, SP nr 21, SP 18 i Zespół Szkół Pijarskich.
 
 
 Przez dwa lata nic się nie działo, ale wróciliśmy do naszej starej tradycji. Idąc z duchem mody, przede wszystkim chcieliśmy wyłuskać nowe, młode talenty i pokazać je na scenie.
 
- opowiadają Iwona Osmańska i Teresa Pietrulewicz, organizatorki Przeglądu.
 
Do reaktywacji działalności - wcześniejszego mini festiwalu dla gimnazjalistów pod nazwą "GimArt" - przyczynili się również uczniowie. A dokładniej podopieczni z samorządu szkolnego.
 
 
Stwierdziłem, że przyda się jakaś promocja naszej szkoły. Wiem, że młodzi ludzie są zainteresowani występami przed publicznością. Pomysł pojawił się w tym roku szkolnym na początku poprzedniego semestru. Uczniowie byli tym zachwyceni i od razu przeszliśmy do wstępnego omawiania tego projektu
 
- opowiada Adrian Gołębiewski, uczeń ZSEiO i prowadzący Przegląd Talentów.
 
Stanąć na scenie i zaśpiewać dla publiczności to nie lada wyczyn.
 
Od początku szkoły jeżdżę na konkursy Śpiewam także w szkole. Przyjechaliśmy tutaj, żeby pokazać się z dobrej strony i przekazać coś ludziom. Myślę, że nam się to udało
 
- informuje Rozalia Piotrowska, uczennica SP nr 18 i uczestniczka Przeglądu, która wraz z zespołem "Crazy Band" zajęła drugie miejsce.
 
Na scenie nie zabrakło wokalistów, ale także zespołów grających na instrumentach muzycznych. Wśród uczestników pojawił się również uczeń, którzy w ciągu 1 min 21 sekundy ułożył trzy kostki Rubika.
 
Na podium stanęła Michalina Józefowicz, która piosenką "Wariatka tańczy" z repertuaru Maryli Rodowicz zdobyła najwięcej głosów Jury.
 
- Był to pierwszy Przegląd, ale mamy nadzieję, że nie ostatni i że będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem - mówi z zadowoleniem Iwona Osmańska.
 
Wydarzenie podsumowano słowami Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.
 
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy samych sukcesów na drodze do sławy!
 
 

Justyna Grzesiowska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Międzyszkolny Przegląd talentów ( zdjęć 60 )
Dodano: 2018-03-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 08.03

  zaginął Henryk Słonina a wy piszecie o jakichś bzdurach. Czy ktoś w ogóle ogarnia coś w tej redakcji?

 2. 2
  +5
  ~ Czytelnik
  Piątek, 09.03

  Z tego co wiadomo to Pan się już odnalazł ;) Bardzo fajnie ze szkołą zorganizowała takie wydarzenie ! Młodzi ludzie mogli się pokazać super ! Za rok na pewno wraz z szkoła przyjedziemy zobaczyć :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.