Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Trwa matura poprawkowa. Najwięcej osób musiało ponownie zmierzyć się matematyką

25.08.2016, 07:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa matura poprawkowa. Najwięcej osób musiało ponownie zmierzyć się matematyką
Fot. Ryszard Biel

Ponad 270 młodych elblążan po raz kolejny musiało przystąpić do matury. Praktycznie większość z nich musiała ponownie napisać egzamin z matematyki. Tylko nieliczni muszą zaprezentować się przed komisją egzaminacyjną. Poprawkowa sesja maturalna potrwa do końca tygodnia.

Egzamin poprawkowy jest organizowany dla wszystkich zdających, którzy  przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych  i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej

– tłumaczy Czesław Jabłoński z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Przypomnijmy, że matury w Elblągu nie zdało ponad 20 procent podchodzących do niej osób. To oznacza, że co piąty tegoroczny maturzysta musiał go powtórzyć.

Egzamin rozpoczął się wtorek poprawką z części pisemnej. Przystąpiło do niej 265 młodych elblążan. Zdecydowana większość z nich, bo aż 243 osoby, poległa wcześniej na matematyce. Teraz musieli ponownie zmierzyć się z królową nauka. Pozostali napisali drugi egzamin z : języka angielskiego (16 osób), języka polskiego (4) i języka niemieckiego (2).

Poprawkowa część ustna egzaminu rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do 26 sierpnia. W Elblągu przystąpienie do niej zadeklarowało tylko siedem osób

– dodaje Czesław Jabłoński.

Wyniki egzaminu poprawkowego maturzyści poznają dopiero 12 września. Tego dnia okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą do szkół świadectwa maturalne dla egzaminowanych w sesji poprawkowej. Maturzyści, którzy poprawiali egzamin, będą musieli zatem czekać ponad dwa tygodnie na informację o tym, czy zdali. Wyniki dostępne będą także na stronie OKE w Łomży – www.oke.lomza.pl.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Gall Anonim
  Czwartek, 25.08

  Trzeba opanować 30% materiału żeby zdać maturę. Nie potrafi tego 20% uczniów. Dramat. Ale wymagania co do pensji mają na poziomie 3.000 złotych. Pokolenie nieuków, których ambicją jest życie na zasiłku, albo znalezienie "sponsora".

 2. 2
  +5
  ~ Stary maturzysta
  Czwartek, 25.08

  Pełna zgoda z ~Gall Anonim. Żeby nie opanować 30% materiału to trzeba być odpornym na wiedzę. Poza tym, wartość artykułu zdecydowanie by wzrosła, gdyby autor podał pewne dane statystyczne odnośnie poprawkowiczów np. 1-ile było kobiet, a ile meżczyzn 2-z jakich "profili" były to osoby tzn. "biol-chem", "ogólne" czy inne. [ciekawostką było byłaby informacja czy ktoś nie zdał matmy z profilu "mat-fiz" ] 3-z jakich szkół [procentowo] były te osoby . Wiemy, że z 2LO zdali wszyscy za 1 podejściem. pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1590511798859