Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

5-cio lecie Liceum Plastycznego. "Tu pracują i uczą się wspaniali ludzie"

25.10.2013, 15:52:29 Rozmiar tekstu: A A A
5-cio lecie Liceum Plastycznego. "Tu pracują i uczą się wspaniali ludzie"
fot. Dawid Ambroziak

W tym tygodniu w Elblągu obchodzimy kilka ważnych jubileuszy. 107. urodziny wieży Kościoła św. Mikołaja, 38. rocznicę hejnału i 100-lecie budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Do tych dat, dopisujemy dziś jubileusz pięciolecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Za 20, 50 czy 100 lat uczniowie tej szkoły będą mieli poczucie, że byli i tworzyli filary tej szkoły - mówiła prowadząca jubileusz uczennica Liceum Plastycznego.

W południe, w Liceum Plastycznym przy ul. Szafirowej 12 rozpoczęła się oficjalna część spotkania jubileuszowego. - Kiedy zdecydowałam się podjąć ryzyko otwarcia Liceum Plastycznego, było wiele wątpliwości. Na szczęście spotkałam wielu dobrych ludzi, którzy potrafili poprzeć dobry pomysł i idee. Te osoby udowodniły, że jeśli za tymi ideami idzie ciężka praca, to rezultaty tego możemy dziś podziwiać w budynku, w którym się zgromadziliśmy – mówi dyrektor Liceum Plastycznego, Krystyna Brinkiewicz.

W przeciągu tych pięciu lat, w Liceum Plastycznym udało się zrealizować wiele pomysłów, inicjatyw i przedsięwzięć. - Jesteśmy świadectwem tego, że w obliczu stale pogłębiającego się niżu demograficznego, zmieniających się reform szkolnictwa i wymagań, można stworzyć szkołę od nowa, w dodatku na wsi. Szkołę, która odnosi sukcesy, której uczniowie realizują swoje marzenia a ciężką pracą mogą osiągnąć naprawdę wiele – mówi Krystyna Brinkiewicz.

W czasie jubileuszu Krystyna Brinkiewicz przyznała 10 nagród, osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się Liceum Plastycznemu. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. starosta elbląski, Sławomir Jezierski. - 5 lat temu na terenie, na którym się znajdujemy stał traktor Ursus C-360, akumulatory i inne narzędzia. Tu na strychu były muchy, pająki, trociny a dzisiaj mamy zupełnie inny obiekt. Można powiedzieć, że w tym budynku jest duch, duch artystyczny. Jak tu się wejdzie od razu wiadomo, że tu pracują i uczą się wspaniali ludzie – mówi starosta.

W programie uroczystości oprócz części oficjalnej, zorganizowano część artystyczną, w której uczniowie przedstawili sztukę "Facebook. Daj się poznać" na podstawie powieści Łukasza Suma. Była to satyra o internetowym niewolnictwie. Zaraz po tym, zgromadzeni goście zwiedzili zakamarki Liceum.

O godzinie 15:00, w Sali "U Św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida została otwarta wystawa prac uczniów z Liceum Plastycznego. Krystyna Brinkiewicz zapowiedziała, że za kolejne 5 lat dołoży wszelkich starań, aby spotkać się w większych przestrzeniach, których w Liceum Plastycznym jest ciągły deficyt.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Galeria / 5-lecie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym ( zdjęć 30 )
Dodano: 2013-10-25 | fot. Dawid Ambroziak
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wiek
  Piątek, 25.10

  Z tym, że za "100 lat uczniowie tej szkoły będą mieli poczucie, że byli i tworzyli filary tej szkoły" to trochę przesadzili, bo za dużo osób powyżej 100 lat nie żyje.

 2. 2
  --1
  ~ `tot
  Piątek, 25.10

  Pięknie, gratulację pomysłu, jeszcze bardziej realizacji i życzę kolejnych jubileuszów.

 3. 3
  --1
  ~ aniaj
  Sobota, 26.10

  Brawo Krysiu! Gratulacje.

 4. 4
  +1
  ~ Gall
  Sobota, 26.10

  a za 45lat 50-lecie!!! A tak z nutką powagi to, świetna szkoła, świetna kadra

 5. 5
  --5
  ~ z gronowa
  Sobota, 26.10

  Sztuczny twór, a absolwenci trafiają na półkę pod nazwą bezrobocie!!!!.

 6. 6
  0
  ~ ja
  Sobota, 26.10

  A po ogólniaku oczywiście tę pracę by mieli :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2039210796356