Środa, 20.11.2019, Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Jak elbląskie szkoły wypadły na tegorocznej maturze?

03.07.2012, 13:40:52 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elbląskie szkoły wypadły na tegorocznej maturze?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( źródło: www.natablicy.pl )

Dziś podajemy wyniki, jakie na maturze 2012 uzyskały elbląskie szkoły. Co ciekawe wśród nich są też i takie, w których wszyscy uczniowie zdali maturę, uplasowując swoją szkołę na poziomie 100% zdawalności tego egzaminu.

Podane wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2012 roku po raz pierwszy i pisali oni arkusze standardowe.

Zdawalność egzaminów maturalnych ustalona została dla uczniów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów dojrzałości w maju tego roku.

Niespodzianek nie było. Najlepszą zdawalność na egzaminie maturalnym osiągnęli abiturienci z liceów ogólnokształcących. Na pierwszym miejscu uplasowało się II LO z wynikiem na poziomie 99,4% zdawalności. Kolejne, to odpowiednio: III LO (99,3%), I LO (98%), V LO (94,5%) i IV LO (88,4%).

Nie najgorzej poradzili sobie uczniowie kończący w tym roku elbląskie technika. I tak, na pierwszym miejscu, ze zdawalnością egzaminu na poziomie 92,1% uplasowali się absolwenci Technikum Ekonomicznego przy ZSE im. Oskara Langego w Elblągu, szkoły, która od 1 września 2012r. połączy się z V LO im. Haliny Poświatowskiej. Na drugi miejscu uplasowało się Technikum przy Zespole Szkół Mechanicznych osiągając wynik na poziomie 89,2% zdawalności. Tam też, do egzaminu maturalnego przystąpiło najwięcej abiturientów, którzy wybrali wykształcenie techniczne – na 120 osób przystępujących do matury w tym roku 13 z nich nie zdało matury.

Najgorzej egzamin maturalny wypadł w Technikum przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu. Tam, na 14 absolwentów przystępujących w tym roku do egzaminu tylko trzech z nich otrzymało świadectwa maturalne.

W Elblągu były też szkoły, których uczniowie na maturze osiągnęli 100% skuteczności zdawanego egzaminu.  Są to szkoły prywatne, w których do egzaminu przystąpiło tylko kilka osób. W Prywatnym Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym na Podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Elblągu do egzaminu maturalnego przystąpiła tylko jedna osoba. W Liceum Profilowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu do matury podeszło dziewięciu tegorocznych abiturientów.

Przypominamy, że od 2015 roku zasady egzaminu maturalnego nieco się zmienią. Dotyczyć to ma przede wszystkim rezygnacji z prezentacji,na ustnej maturze z języka polskiego i wprowadzenia dawnego, stosowanego jeszcze podczas „starej” matury zestawu pytań. MEN chce również wycofać z egzaminu maturalnego przedmiot jakim jest historia tańca, a wprowadzić obowiązkowe przedmioty dodatkowe.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ leli
  Wtorek, 03.07

  Powiem tak o wynikach. Są one baardzo nieproporcjonalne, ponieważ. Rozbierzność ilości uczniów w np. 4LO, a w 5 LO jest poprostu ogromna. IV LO liczy 7 klas, a V LO chyba 4. Rankingi takiego typu nie oddają reali panujących w szkołach, oczywiście nie we wszystkich.

 2. 2
  +10
  ~ precz z olsztynem
  Wtorek, 03.07

  WIADOMO .Elbląg to WYBRZEŻE -ŻUŁAWY,nie jakaś mazurska wiocha olsztyn!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +1
  ~ wiem
  Wtorek, 03.07

  zły tytuł artykułu-chyba powinno byc,,jak elbląscy dyrektorzy szkół wypadli na ,,konkursach"

 4. 4
  +5
  ~ jartek
  Wtorek, 03.07

  Tyle, że w liceum mają do zdania tylko egzamin maturalny, a w technikach również zawodowy. Więc nauki jest dużo więcej. A jaką przyszłość masz po LO? Bez studiów żadną. A i podstawy na studia politechniczne po technikum mechanicznym już masz. 75% materiału na I roku było w technikum. Dlatego ja wolałem zdać maturę na 70% i egzamin zawodowy na 80%, niż skończyć LO z samą maturą na 95%.

 5. 5
  --18
  ~ marta
  Wtorek, 03.07

  II LO ma nie tylko najlepszą zdawalność, ale przede wszystkim najwyższe średnie wyniki ze wszystkich egzaminów zewnętrznych. Brawo ta szkoła to niekwestionowany lider w nauczaniu. Pozdrawiam Panią Dyrektor.

 6. 6
  +2
  ~ Inzynier
  Środa, 04.07

  Akurat na I roku studiów politechnicznych z którego najwiecej studentów odpada są głównie przedmioty ogólne matma ,chemia ,fizyka, mechanika,elektrotechnika (oparte na fizyce) wyprowadzenia wzorów i zadania.Najwięcej na tym wykłada się ludzi po technikum.Kto jednak przebrnie i ma dobre podstawy ogólne od 3 roku na łatwiej.

 7. 7
  0
  ~ 5LO
  Środa, 04.07

  Sądzę,że leli to jakaś licealistka z IVLO, którą zaskoczył najniższy poziom zdawalności jej szkoły wśród liceów w Elblągu. Jeżeli uczniowie i absolwenci IV Lo będą reprezentowali podobny poziom , to wyniki w kolejnych latach będą jeszcze gorsze. Tyle błędów w tak krótkim tekście , nie wróży dobrze

 8. 8
  +1
  ~ enn
  Środa, 04.07

  pfff rzeczywiście masz dużo po technikum, jeszcze mechaniczne to ok...ale inne? że "masz coś więcej" niż po LO - to się tylko tak zdaje, teraz tytuł technika to nic, zero...po studiach jest ciężko o pracę ale przynajmniej takie CV są brane pod uwagę a osoby z tzw "tech." niestety są od razu eliminowane..to stanowczo za mało...wiem bo od lat pracuję w HR. Licea znacznie lepiej przygotowują do studiów, owszem po samym LO posiada się tylko wykształcenie średnie ale szansę na "dobrą pracę" ma się taką samą jak absolwent technikum. Smutna prawda ale w obecnych czasach nie można poprzestawać wyłącznie na takowym a zatem jeśli nie ma się znajomości to niestety ...ale od początku trzeba myśleć o studiach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.