Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Niebawem rusza rekrutacja do przedszkoli

10.03.2012, 14:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem rusza rekrutacja do przedszkoli
fot. Kamila Jabłonowska

Ponad trzy tysiące miejsc - w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych - dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat przygotował elbląski samorząd w ramach oferty edukacyjnej dla najmłodszych.

Wszystkie szkoły podstawowe w mieście dysponują oddziałami przedszkolnymi, do których można zapisać zarówno dzieci 6-letnie jak i 5-letnie. Ponadto sześciolatki przyjmowane są również do klas pierwszych.

Ostatnia zmiana ustawy o systemie oświaty przesunęła obowiązek szkolny 6-latków aż do 2014 r., lecz nie zniosła prawa do wcześniejszej edukacji. Każdy rodzic 6-latka może zapisać swoje dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza, gdy przygotowywał się do tego już jako 5- latek, poprzez obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

Już w obecnym roku szkolnym 251 dzieci 6-letnich realizuje obowiązek szkolny w elbląskich szkołach podstawowych, co stanowi 23% w stosunku do wszystkich 1 096 uczniów klas pierwszych.

Również przedszkola niepubliczne w naszym mieście wciąż rozszerzają swoją ofertę. W roku szkolnym 2012/2013 będą mogły przyjąć w sumie 980 dzieci.

Tak więc, w roku szkolnym 2012/2013 na elbląskie maluchy oczekuje 3998 miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, co oznacza, iż 82,5 % dzieci w wieku przedszkolnym zostanie objętych wychowaniem przedszkolnym  w mieście.  Ponadto, klasy pierwsze szkół podstawowych również oczekują na dzieci 6-letnie, które chciałyby od września rozpocząć edukację szkolną.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy do zapisywania dzieci w okresie rekrutacji, tj. od 20 marca do 20 kwietnia.

W tym roku po raz pierwszy rekrutacja do przedszkoli odbędzie się przy wykorzystaniu platformy elektronicznej. Przyjęte rozwiązanie pozwoli uniknąć problemów związanych przede wszystkim z blokowaniem miejsc w kilku placówkach przez te same dzieci. Wprowadzony system zapewnia całkowite bezpieczeństwo danych na wszystkich etapach procesu rekrutacji. W celu zapisu dziecka do przedszkola należy wypełnić elektroniczną kartę zgłoszenia znajdującą się na stronie internetowej pod adresem: www.eped.pl.

20 marca zostanie uaktywniony moduł do rekrutacji do przedszkola na stronie internetowej www.eped.pl z informatorem i szczegółową ofertą elbląskich przedszkoli. Rodzice będą mogli wypełnić elektroniczną kartę zapisu i wskazać w niej maksymalnie trzy wybrane przedszkola.

Terminarz rekrutacji:

- od 20 marca – do 20 kwietnia 2012 r. – składanie kart zgłoszeń w systemie (w szczególnych przypadkach tradycyjnie w przedszkolu),

- do 20 kwietnia 2012 r. – dostarczenie kart zgłoszeń do przedszkola I wyboru,

- 15 maja  2012 r. godz. 15.00 – ogłoszenie wyników naboru,

- 15 - 30 maja 2012 r. - podpisywanie umów z przedszkolem, do którego dziecko dostało się w wyniku rekrutacji. Nie podpisanie umowy w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

- 1 czerwca 2012 r. – komunikat w sprawie wolnych miejsc,

- do 15 kwietnia 2012 r – rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola składają potwierdzanie woli kontynuowania edukacji przedszkolnej.

Rodzice, którzy nie mogą wypełnić wniosku w systemie elektronicznym, np.z powodu braku komputera, dostępu do Internetu, mogą złożyć podanie w sposób tradycyjny (pobrać druk w placówce, wypełnić go i złożyć go w przedszkolu). Kartę zgłoszenia należy dostarczyć wyłącznie do  przedszkola pierwszego wyboru.

Anna Kleina, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ELA
  Sobota, 10.03

  rekrutacja znajomych przyma

 2. 2
  +1
  ~ ALA
  Sobota, 10.03

  ELA idz się po..myj i jeszcze raz napisz o co Ci chodzi?.

 3. 3
  0
  ~ GG
  Poniedziałek, 12.03

  Dlaczego nie napiszecie nic o problemie jaki dotyczy dzieci spoza Elbląga. Dzieci te nie będą w tym roku przyjmowane do przedszkoli w Elblągu bo gminy nie podpisały porozumień! Dlaczego nikt o tym głośno nie mówi? Pracuję w tym mieście, zostawiam tu pieniądze a moje dziecko nie ma prawa tu chodzić do przedszkola! Co to ma być?

 4. 4
  0
  ~ rycho
  Poniedziałek, 12.03

  Czy ktoś ma testy do rekrutacji?I może jeszcze odpowiedzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1327149868011