Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Pasja – receptą na piękne życie

08.06.2009, 13:49:02 Rozmiar tekstu: A A A
Pasja – receptą na piękne życie

6 czerwca  2009 r. w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4 ) po raz trzeci odbył się festyn rodzinny. Był on zwieńczeniem pracy nad realizacją projektu „Szkoła bez przemocy”. Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Lecha Kaczyńskiego.  - Jesteśmy w gronie ponad tysiąca szkół biorących udział w tej akcji. Ogólnopolski finał odbył się 5 czerwca  w Warszawie – mówiła Marzena Kurach organizatorka festynu.

- Jak co roku naszemu festynowi przyświecała idea promowania zdrowego stylu życia. Tym razem postawiliśmy na odkrywanie talentów. Klasy prezentowały różnorodne zainteresowania, pasje, począwszy od układów akrobatycznych, a skończywszy na popisach wokalnych. Zachwyciły widzów: swoboda występujących, niekłamana radość, chęć dzielenia się swoimi umiejętnościami – informuje Marzena Kurach organizatorka festynu.

Równolegle uczestnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach i zabawach artystyczno – naukowo – sportowych, walcząc o punkty dla klasy. Szczególną popularnością cieszyły się karaoke – „Śpiewać każdy może”,  „Kuchenne granie”, „Rzut do patelni”, „Rzut moherowym beretem”, „Długi język” oraz wiele typowo sportowych konkurencji. Ogromne zainteresowanie wzbudzało profesjonalnie przygotowane stanowisko historyczne.

Jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy pomogli swoim pociechom w przygotowaniu stoisk ze smakołykami i w zdobywaniu punktów. Można było smacznie zjeść, napić się gorącej kawy czy herbaty serwowanej przez panie dyrektor. 

- Tradycyjnie – rozegrano mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie. I tradycyjnie - zwyciężyli  rodzice – wskazuje Marzena Kurach.

Przed ogłoszeniem wyników, przy ogólnym aplauzie, w niebo poleciały balony  będące symbolem podsumowania akcji „Szkoła bez przemocy”.

We współzawodnictwie  zwyciężyły klasy:
I miejsce – klasa V B
II miejsce -  klasa I C
III miejsce – klasa VI C
IV miejsce – klasa IV A

Wielką radość sprawiły dzieciom nagrody ufundowane przez  Urząd Miasta w Elblągu (środki pozyskano w ramach grantów miejskich).

- Dziękujemy rodzicom i uczniom za liczne przybycie i aktywny udział w zabawie. Mimo przelotnego deszczu wszyscy bawili się do końca. Dziękujemy też nauczycielom i personelowi Zespołu Szkół nr 1 za duże zaangażowanie w przygotowanie  i przeprowadzenie festynu – mówi Marzena Kurach.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.