Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

4-klasiści będą prezentować matematyczną poezję

05.06.2009, 15:05:26 Rozmiar tekstu: A A A
4-klasiści będą prezentować matematyczną poezję

„Asy z klasy” to nazwa projektu matematycznego realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 12 w Elblągu. Już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca  o godz. 10:00 na małej sali gimnastycznej odbędzie się konkurs „„Matematyczna poezja”. Jest to pierwsze działanie w ramach projektu, a wezmą w nim udział uczniowie z 4 elbląskich szkół podstawowych.

Adresaci projektu


 - Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Projekt będzie odbywał się jednorazowo w ciągu roku szkolnego (na początku maja) przez 3 kolejne lata. Początek w maju 2009 roku, a koniec w maju 2011 roku. Projekt obejmuje uczniów obecnych klas czwartych na kolejnych etapach kształcenia – informują Beata Gabryś i Marta Jurewicz autorki projektu.

Konkursy poetyckie, sportowe i matematyczne, czyli realizowane działania

1 ROK: rok szkolny 2008/2009

Konkurs dla uczniów klas 4 „Matematyczna poezja” – konkurs na wiersz o tematyce matematycznej – szczegóły poniżej.

2 ROK: rok szkolny 2009/2010

Konkurs dla uczniów klas 5 „Matematyczny slalom” – konkurencje sportowe połączone z indywidualnym i drużynowym rozwiązywaniem zadań matematycznych – szczegóły prześlemy w roku szk. 2009/10.

3 ROK: rok szkolny 2010/2011

Konkurs dla uczniów klas 6 „W krainie …słupów” – zadania indywidualne i drużynowe dotyczące geometrii przestrzennej (graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe) – szczegóły prześlemy w roku szk. 2010/11.

A już w poniedziałek, 8 czerwca realizowane będzie pierwsze działania pn. Matematyczna poezja. Jest to konkurs do udziału, w którym poszczególne szkoły mogą zgłosić maksymalnie 4 wiersze, każdy minimum 8-wersowy. Przedstawiciele szkół będą je prezentować podczas uroczystego spotkania w Szkole Podstawowej nr 12. Najciekawsze prace będą opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na łamach portalu www.info.elblag.pl

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.