Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Kto się boi Virginii Woolf?"

09.05.2024, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Kto się boi Virginii Woolf?"
Fot. Adrian Sajko

„Kto się boi życia bez fałszywych złudzeń?” Dwie pary spotykają się wieczorem i piją. Dwójka z pozoru nienawidzących się ludzi oraz szczęśliwa para nowożeńców. Do tego litry wypitego alkoholu, sporo łez i dziecko, wokół którego toczy się akcja. Dziecko, którego…

 


Akcja spektaklu rozgrywa się w mieszkaniu Marty i Jerzego podczas spotkania z parą świeżo upieczonych małżonków Skarbie i Mikołajem. Z każdym drinkiem rozmowa przechodzi od kurtuazyjnych przyjemności do irytującej wymiany zdań na najbardziej skrywane tematy. Nowożeńcy wciągnięci w masochistyczną grę słowną statecznej pary zastanawiają się, czy ich przyszłość będzie podobna…


„Kto się boi Virginii Woolf?”, to uniwersalna opowieść o małżeństwie, pozorach i maskach… Na scenie zderzenie energii i młodości (Patrycja Bukowczan, gościnnie Barbara Liberek (m.in. „Krakowskie potwory”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”),Filip Warot, Dominik Bloch) z dojrzałym i wnikliwym spojrzeniem reżysera Igora Gorzkowskiego, który proponuje kameralną formę spektaklu, zakładającą niemal intymny kontakt między aktorem a widzem.


Już 25 maja 314. Premiera w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – „Kto się boi Virginii Woolf?”.


„Kto się boi Virginii Woolf?”, to klasyka współczesnego dramatu. Drukowana wersja sztuki sprzedała się w ponad 70 000 egzemplarzy zaraz po premierze. Po raz pierwszy wystawiona w 1962 roku. Od tamtej pory grana setki razy na Broadwayu i londyńskim West Endzie. Jest wielkim hitem po dziś dzień. Filmowa adaptacja sztuki w 1966 roku została nagrodzona 2 Oscarami.


„Kto się boi Virginii Woolf?” Edward Albee, tłum. Jacek Poniedziałek, reżyseria Igor Gorzkowski. Obsada: Patrycja Bukowczan, Barbara Liberek (gościnnie), Filip Warot, Dominik Bloch. Premiera 25.05.2024 r.


26 maja godz. 19:00
28 maja godz. 19:00
29 maja godz. 19:00


Bilety do nabycia w kasie i na stronie Teatru.
 


Jolanta Nidzgorska
Sekretarz literacka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Ble
  Sobota, 11.05

  Znowu sztuka w gwiazdorskiej obsadzie. Ciagle ci sami na scenie. I gościnna gwiazda. Dzieło na miarę Misia będzie. Kto chce zobaczyć teatr musi jechać do Gdańska.

 2. 2
  +1
  ~ Jak
  Niedziela, 09.06

  Wszyscy się boją. Nikt nie przychodzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.8762891292572