Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Uruchomią salę kinową na 500 miejsc - wygraj bilety na Hamleta!

18.04.2009, 19:49:50 Rozmiar tekstu: A A A
Uruchomią salę kinową na 500 miejsc - wygraj bilety na Hamleta!

W środę, 22 kwietnia o godz. 19.00 w Elblągu uruchomiona zostanie gigantyczna sala projekcyjna, która pomieści, aż pół tysiąca widzów. To będzie największa sala kinowa w Elblągu. Dla naszych czytelników mamy do rozdania 5 podwójnych zaproszeń na tą imprezę.

Teatr i kino w jednym? U Sewruka wszystko jest możliwe.

Tym razem, w ramach Wiosny Teatralnej organizatorzy przygotowali niespodziankę nie tylko dla miłośników teatru, ale także dla kinomaniaków. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję, aby zobaczyć adaptację dzieła Williama Szekspira pt. Hamlet. Jest realizacja filmowa z 1948 roku, wielokrotnie nagradzana, m.in. Oscarem dla Najlepszego Filmu Roku. A wszystko tylko tego jednego dnia w największej sali kinowej w Elblągu!

Krótko o samej sztuce. Duński książę Hamlet (Laurence Olivier) po skrytobójczej śmierci swego ojca postanawia go pomścić. Zabójcą króla okazuje się jego brat, Klaudiusz (Basil Sydney), który poślubia matkę Hamleta, królową Gertrudę. Pragnienie zemsty młodego księcia doprowadza do pozbawienia życia członków rodziny. Ginie również wierny dworzanin Poloniusz, ojciec ukochanej Hamleta, Ofelii. Reżyseria, produkcja i rola główna w wykonaniu Laurence'a Oliviera.

- Kiedy oglądałem tą realizację, długo nie mogłem pozbyć się obrazów, które w tym filmie funkcjonują - mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Tę realizację musi zobaczyć każdy szanujący się wielbiciel Kina i Teatru. Dlatego dla naszych czytelników mamy do rozdania, aż pięć podwójnych zaproszeń.

Aby wygrać bilety na ten niezwykły film należy wymienić trzy tytuły dzieł Wiliama Szekspira. Odpowiedź należy wysłać do wtorku, 21 kwietnia e-mailem na adres: konkurs@info.elblag.pl">konkurs@info.elblag.pl. W tytule należy wpisać Hamlet, a w treści wiadomości imię i nazwisko. O wygranej poinformujemy Państwa e-mailowo. Nazwiska zamieszczone będą także pod tekstem po rozstrzygnięciu konkursu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Bilety na film można zakupić w cenie 20 złotych w kasie teatru.

Informujemy, że w naszym konkursie podwójne zaproszenie na projekcję filmową wygrali: Sandra Sukiennik, Marzena Pietrzyk, Damian Mikula, Michał Pawłowicz i Rafał Sułek.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.