Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Bajkowy konkurs

16.12.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bajkowy konkurs

Dwa pakiety bajek autorstwa Wioletty Piaseckiej otrzymują: Magdalena Mazik i Tomasz Gólcz. Serdecznie gratulujemy!

Z myślą o pociechach naszych czytelników i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy do wygrania dwa pakiety baśni autorstwa Wioletty Piaseckiej

Pani Wioletta urodziła się w Elblągu. Ukończyła Wydział Historyczno-Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej.

Wioletta Piasecka zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Chrystiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena 2001r., a także w 2003r. serii pięciu książek pt.: Baśnie Wioletty Piaseckiej, w skład której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki.

Baśnie pisarki zostały przyjęte z entuzjazmem przez dzieci. Jej opowieści urzekają prostotą stylu i fabuły, a jednocześnie głębią refleksji. Pełne ciepła i humoru, niosą optymistyczne przesłanie. Dodają dzieciom pewności siebie, wiary w swoje siły i możliwości i sprawiają, że dzieci wierzą w realizację swoich marzeń. Lekkość, zręczność stylu i ciekawe dialogi sprawiają, że baśnie znakomicie nadają się na przedstawienia teatralne. Co nie wszyscy wiedzą, ale jedno z nich odbyło się w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika w sierpniu 2003 roku. 

Aby wygrać naszą nagrodę należy odpowiedzieć na jedno pytanie: W której ze swoich baśni Wioletta Piasecka opisuje Święta Bożego Narodzenia? (Prawidłowa odpowiedź to: "Dwie Małgosie")

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: konkurs@info.elblag.pl, do 20 grudnia. W tytule prosimy wpisać: baśń, a w treści: imię i nazwisko.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3425529003143