Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Polityczna Brama Targowa?

05.10.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Polityczna Brama Targowa?
fot. KJ

Podczas kampanii wyborczej różne ugrupowania opozycyjne używają hasła „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Partia rządząca popiera inną kampanię profrekwencyjną „Głosujesz, decydujesz”. Dlaczego na Bramie Targowej od ponad tygodnia wyświetlane jest tylko jedno z tych haseł?
 Hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują" podczas kampanii wyborczej promują politycy Koalicji Obywatelskiej. Na stronie niespij.pl czytamy: „Minęły 34 lata, a hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują" z wyborów, które 4 czerwca 1989 roku zmieniły bieg historii Polski, a w konsekwencji również innych krajów oddzielonych od wolnego świata żelazną kurtyną, nic nie straciło na aktualności. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem w zasadzie było już tylko gorzej.”

 


Politycy Prawa i Sprawiedliwości wspierają Inicjatywę Fundacji Klubów Gazety Polskiej pod hasłem "Głosujesz, decydujesz". Zachęca ona do wzięcia udziału w referendum, które odbędzie się 15 października, równocześnie z wyborami parlamentarnymi. W referendum Polacy odpowiedzą („TAK” lub „NIE”) na cztery pytania: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?, Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

 


Iluminacje świetlne na Bramie Targowej w Elblągu miały swoją premierę podczas Świątecznych Spotkań Elblążan w 2018 r. Miały mieć charakter okolicznościowy, a tematyczne slajdy wyświetlane były przy okazji obchodów Świąt Państwowych, Religijnych, jak również Miejskich. W czasie czerwcowych Dni Elbląga na Bramie Targowej został wyświetlony Herb naszego Miasta, a podczas Wielkanocy pisanki.


Od 29 września na Bramie Targowej wieczorami wyświetlane jest hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują". Czy to miejsce na tego rodzaju oświadczenia? Jeśli tak, to dlaczego elblążanie nie są również zachęcani do wzięcia udziału w referendum?

 


Pytania w tej sprawie wysłaliśmy w poniedziałek (2.10.) do biura prasowego UM w Elblągu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 


O komentarz zwróciliśmy się też do Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzej Śliwki, który kandyduje z listy PiS w okręgu elbląskim.
 

 

Komentarz "Nie śpij...": Wydaje mi się, że Pan Prezydent Wróblewski wykazał się choć raz godną zauważenia samokrytyką, choć nieco się pospieszył, bo do wyborów samorządowych zostało jeszcze blisko pół roku. Myślę, że ten napis powinien być tym częściej wyświetlany im bliżej będzie właśnie tych wyborów. Polacy w 2015 i 2019 roku pokazali Platformie i PSL-owi, co myślą o ich rządach, a Prawo i Sprawiedliwość do dziś cieszy się najwyższym poparciem wśród mieszkańców naszego kraju. Będziemy dalej spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami przez cały czas trwania następnej kadencji, a nie, jak mają to w zwyczaju ludzie Tuska i Kosiniaka, jedynie w okresie wyborczym

 

– mówił Andrzej Śliwka.

 


Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy na Bramie Targowej powinny być wyświetlane hasła promujące różne akcje?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Felix
  Sobota, 07.10

  Nie pij bo cię przegłosują. W takiej koszulce siedział misiu na POpulistycznym wiecu ryżego bolszewika.

 2. 2
  +126
  ~ Stańczyk Elbląski
  Sobota, 07.10

  Tam powinien na tej bramie wisieć....wieeeelki portret w złocie Wielkoego Ptaka na Motorku , " odnowiciela" a właściwie destruktora miasta.

 3. 3
  +25
  ~ Stańczyk Elbląski
  Sobota, 07.10

  Tam powinien na tej bramie wisieć....wieeeelki portret w złocie Wielkoego Ptaka na Motorku , " odnowiciela" a właściwie destruktora miasta.

 4. 4
  +21
  ~ Jaska
  Sobota, 07.10

  Gelert wyraźnie powiedziała że uchodźców należy przyjąć do Polski.Ide na wybory i głosuje pobierając kartę referendalna 4×Nie

 5. 5
  +14
  ~ Baba w laczkach
  Sobota, 07.10

  ciekawe czy jak juz ich wpuści to czy parking w szpitalu będą mieli za free

 6. 6
  --1
  ~ Staska
  Sobota, 07.10

  Do jaska pozdrów trolla POLaka/haha/

 7. 7
  --1
  ~ Staska
  Sobota, 07.10

  Do jaska-napisz to jeszcze w kiblu za rurą

 8. 8
  +8
  ~ Samo życie
  Sobota, 07.10

  Ludzi tez traktują politycznie i albo kara albo nagroda , proste bo tzw. mobbing polityczny i przyjdzie czas rozliczeń bo zawsze nadchodzi zanim uciekną

 9. 9
  +26
  ~ plugawy poeta czuwa
  Sobota, 07.10

  żałosny wpis i polityczny jak wszystko! miejmy nadzieję ze politycznie odpowiedzą za polityczny mobbing , za psychiczny mobbing , za dyskryminację zanim uciekną stare dziady i babska na emerytury myśląc ze rozliczenia moralne ich nie minął za zniszczenie zdrowia i pracy zawodowej !

 10. 10
  +36
  ~ Ola
  Niedziela, 08.10

  Tylko, ze wyborcy PO nie wiedzą, co powiedziala poslanka Gelert, bo rozmowa byla w polskim radio 24, więc TVN nie pokazal zapewne relacji z tej rozmowy. Dlatego wyborcy PO dalej zamierzaja nie brac udzialu w referendum. Widocznie zgadzaja się z posłanka PO, ze jesli UE nakaze to bedziemy przyjmowac migrantow z Afryki albo placic kary. Powiem wam, ze mi to wszysko jedno, czy przyjedzie do Polski pół Afryki. Nie mam dzieci, wiec nie musze sie martwic losem kolejnych pokolen. Ale dziwie sie ludziom, którzy maja dzieci, że godza się, aby zgotowac dzieciom taki los. Dzis podawali informacje, ze we Francji juz co dziesiaty mieszkaniec to taki przybysz. A w Szwecji rząd wysyla na ulice sluzby mundurowe do walki z migrantami. Jest ich juz tam tak duzo, ze w niektore miejsca Szwedzi nie chodzą. Nie wiem dlaczego wyborcy PO sa az tak ślepi i łatwowierni, ze nie weryfikuja informacji podawanych przez politykow PO.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5531740188599