Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Nowa Lewica zgłosiła listę kandydatów do Sejmu z okręgu elbląskiego. Kiedy poznamy ich nazwiska?

04.09.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa Lewica zgłosiła listę kandydatów do Sejmu z okręgu elbląskiego. Kiedy poznamy ich nazwiska?

Nowa Lewica dziś (4 września) zgłosiła do rejestracji listę kandydatów do Sejmu z okręgu elbląskiego. Prezentację osób, które wystartują w październikowych wyborach, komitet zaplanował na wtorek (5 września). Wiemy jednak, że wśród nich znajdują się dwoje elblążan.

 

 

 

Komitet Wyborczy Nowa Lewica złożył dziś (4 września) do Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu listę kandydatów do Sejmu z podpisami poparcia.

 

 

 

Udało nam się zebrać 11 348 podpisów. Zgodnie z Kodeksem wyborczym lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Nawet jeśli niektóre z podpisów, które zebraliśmy, będą nieważne - mogły się zdarzyć np. pomyłki w peselu, mając ponad dwukrotność wymaganej liczby wierzymy, że nasza lista zostanie zarejestrowana. Po rejestracji rozpoczniemy walkę o jak najlepszy wynik wyborczy

 

 

- mówi Paweł Rodziewicz, kandydat Nowej Lewicy do Sejmu.

 

 

 

Nazwiska wszystkich kandydatów Nowej Lewicy z okręgu elbląskiego poznamy we wtorek (5 września). Wiadomo już jednak, że "jedynką" jest Monika Falej.

 

 

 

Na liście znajdują się osoby z całego okręgu, znane w lokalnych społecznościach, głównie z pracy na rzecz tych społeczności. W tej grupie jest również dwoje rodowitych elblążan, ja i Monika Dwojakowska

 

 

- dodaje Paweł Rodziewicz. Przypomnijmy.

 

 

Nowa Lewica jako drugi komitet wyborczy w zgłosiła do rejestracji listy kandydatów do parlamentu z okręgu elbląskiego. W sobotę (2 września) listy do Sejmu i Senatu w Elblągu zarejestrowała Koalicja Obywatelska. Pozostałe komitety mają coraz mniej czasu. Termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów mija w środę, 6 września o godz. 16. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --50
  ~ brawo
  Poniedziałek, 04.09

  Głosujemy na Monikę Falej. Może wreszcie pogoni tą ferajnę.

 2. 2
  +31
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.09

  Nie głosujemy na żadną listę, na której znajdują się takie niewiarygodne i koniunkturalne osoby, jak Monika Falej, bo to nie tylko strata głosu, ale i hańba dla uczciwych ludzi. Poza tym, neoliberałek, podżegaczek wojennych, parlamentarnych leniuchów i oportunistek jest pełno na listach np. post-styropianowej PO - po co Wam pseudo-lewicowa POdróba, skoro macie styropianowy lib-oryginał? PS. Pytanie do trolla - w jaki sposób nieudolna POsłanka z Olsztyna miałaby "POgonić tę ferajnę", skoro przez 4 ostatnie lata brania apanaży za frajer to jej się nijak nie udało, zaś w tej chwili sondaże pokazują, że pseudo-lewica nawet nie wiadomo czy wejdzie do parlamentu? #tePytania; 🖤🚩

 3. 3
  --37
  ~ Tak chciałby być na liście
  Poniedziałek, 04.09

  Rok 2019 i lista lewicy do sejmu. Znajduje się tam niejaki Robert K. Wtedy było cacy, dzisiaj wstręt wobec listy. K. uzyskuje nędzne 500 głosów, Monika Falej -11 tys. Zaczyna się krucjata, bo wyborcy nie poznali się na geniuszu. A normalnie jak po wyborach, nie każdy musi być w polityce. Nie dla frustrata. Nawet Razem go odstawiło. Więc pluje, pluje, pluje.

 4. 4
  +30
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.09

  Bynajmniej, Moniś, nigdy nie było cacy, a jako stary harcerz i socjalista mówię wyłącznie prawdę - z tzw. "jedynki" to i koń cezara uzyskałby nędzne 11 tys. głosów, zwłaszcza w takim okręgu. Ale przypominam, że ja nie brałem pieniędzy od prawomocnie skazanych kryminalistów na kampanię wyborczą i nie robiłem ludziom świństw w jej trakcie, czego już o tobie nie można powiedzieć, prawda? A na listę dostałaś się tylko dzięki poparciu jurgieltnika i kłamcy wyborczego Biedronia, kumpla od studenckich libacji alkoholowych, prawda? I rzeczywiście, nie każdy musi być w polityce - miejmy nadzieję, że to już twoje ostatnie POdrygi:) #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 5. 5
  +79
  ~ Papa
  Poniedziałek, 04.09

  Ferajna sama odplynie w nicości niebytu -:)

 6. 6
  +70
  ~ co to za ludzie ???
  Poniedziałek, 04.09

  ta cała jak to określają ferajna lub banda 4 lub warszawski desant jest tak już tu skompromitowany ze bardziej nie można! zastanawiam co mieli w tych starczych łbach żeby wymyśleć taką prymitywna intrygę na szkodę własnej partii? naprawdę to juz typowa starcza mentalność !

 7. 7
  +33
  ~ POlak
  Poniedziałek, 04.09

  Ta Falej z Olsztyna to jakieś nieporozumienie. Nie dość że Olsztyn to jej jedyny program to aborcja oraz zmowa z Tuskiem.

 8. 8
  +66
  ~ totalny kataklizm
  Poniedziałek, 04.09

  teraz nie ma co się dziwić ze konfederacja zepchnęła lewicę na ostatnie miejsce , jak lewica ma takich fachowców co depczą własnych członków , wyrzucają , donoszą , wymyślają idiotyzmy , intrygują ! jak to mówią przykład idzie z góry! lewico gnijesz od środka !!!

 9. 9
  +57
  ~ dreszczyk emocji!
  Poniedziałek, 04.09

  dobra pochwalcie się kandydatami:-) którzy wyniosą lewicy na szczytowanie o pardon na szczyty wyborczego sukcesu ! rozumiem ze poznamy autorów tego sukcesu który zostanie im przypisany?

 10. 10
  +6
  ~ sondaż
  Poniedziałek, 04.09

  na dziś zgodnie z sondażem lewica może liczyć na 36 mandatów ! prawdziwy sukces jej liderów !!! co za upadek ! żeby tak niszczyć własną partię! cóż karma wraca! gorzej jak Falejowa wejdzie to towarzystwo będzie miało sraczkę , skoro kiedyś wygrała kiedy nikt jej nie znał to teraz wszystko jest możliwe ! Kobita chyba wie kto i co się jej przysłużył wyborczo?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89843702316284