Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Do niedzieli 15 października do godz. 21:00 trwa CISZA WYBORCZA!

14.10.2023, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do niedzieli 15 października do godz. 21:00 trwa CISZA WYBORCZA!

Dokładnie o godzinie 24:00 z piątku na sobotę zakończyła się kampania wyborcza, a jednocześnie rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli 15 października, do godziny 21:00 (jeśli żadna z Obwodowych Komisji Wyborczych nie przedłuży głosowania).

 

 

Zgodnie z kodeksem wyborczym w czasie ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, czy publikowania sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny - media za publikację sondażu mogą zostać ukarane karą finansową od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych.  


    WAŻNE: W czasie ciszy wyborczej nie wolno organizować wystąpień, agitować, rozklejać plakatów, nadawać audycji radiowych i telewizyjnych z udziałem kandydatów ani publikować sondaży, czy tzw. orientacyjnych wyników. Cisza dotyczy też internetu. Zakazane jest wyrażanie poparcia czy pisanie politycznych komentarzy. Cisza wyborcza trwa do godz. 21.00, ale Państwowa Komisja Wyborcza może jednak zdecydować się na jej przedłużenie.

 

Karę finansową do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby łamiące ciszę wyborczą poprzez czynną agitację na rzecz danego komitetu bądź kandydata. Dotyczy to także portali internetowych, które przez Państwową Komisję Wyborczą traktowane są jak prasa. Cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.00 - w momencie zamknięcia lokali wyborczych. Wtedy dopiero będzie możliwe podawanie w mediach nieoficjalnych wyników wyborów.

 

Cisza wyborcza obowiązuje także w Dzienniku Internetowym info.elblag.pl. Od północy z piątku na sobotę, nie publikujemy żadnych materiałów wyborczych. Usuwane będą też komentarze o takim charakterze, jak również te o wydźwięku agitacyjnym lub nie będzie można ich dodawać.

 

                                                            Prosimy naszych czytelników o zrozumienie.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.089148998260498