Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Wojsko Polskie

Są mieszkańcami Warmii i Mazur. Sa też żołnierzami 4W-MBOT

30.05.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Są mieszkańcami Warmii i Mazur. Sa też żołnierzami 4W-MBOT
Fot. 4W-MBOT
REKLAMA

Ponad 60 osób złożyło w sobotę przysięgę w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. Szczerbiec. Uroczystość odbyła się w jednostce w Braniewie. Słowa roty wypowiedzieli, m.in. pracownicy urzędu miasta, dziennikarze, a także wykładowca akademicki, osoby pracujące w handlu, usługach i pełnoletni uczniowie.

 

Szesnastodniowe szkolenie było krótkie, ale bardzo intensywne i jest początkiem w całym procesie przygotowania żołnierza do służby, podkreśla ochotnik szer. Kuba Kiziewicz.-„Marzenie o mundurze było zawsze. Ta droga zawodowa potoczyła się trochę inaczej, na początku zajmowałem się innymi rzeczami, ale cały czas wojsko było z tyłu głowy".


 
O wojskowym mundurze od dawna myślała szer. Agata Ostrowska. -" Przede wszystkim chciałam się sprawdzić i myślę, że w perspektywie kilku lat będzie to moje docelowe miejsce pracy. Myślałam, że będzie dużo ciężej, podołałam fizycznie i z tego jestem dumna".


 
Zanim ochotnicy złożyli uroczyście przysięgę wojskową przeszli praktyczny sprawdzian (tzw. pętlę taktyczną) z nabytych podczas szkolenia umiejętności, m.in. z posługiwania się bronią, strzelania, medycyny pola walki czy taktyki.  


 
"Wiem, że jesteście i będziecie powodem do dumy dla całego społeczeństwa. Wiem, że zrobicie wszystko, by być zawsze pierwszymi w służbie. Wiem, że jesteście gotowi podejmować trudne wzywania. Wiem, że Ojczyzna i mieszkańcy regionu mogą na was zawsze liczyć" - mówił do składających przysięgę zastępca dowódcy brygady podpułkownik Łukasz Buczkowski.
 


Po przysiędze w braniewskiej jednostce odbył się piknik, podczas którego prezentowany był sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu 4W-MBOT.


W sumie w warmińsko-mazurskiej brygadzie OT służy blisko 3,5 tys. osób. Kolejne szkolenie podstawowe rusza już 16 czerwca w Morągu.
 

 

Zespół prasowy 4W-MBOT

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. 4W-MBOT


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ wniosek
  Wtorek, 30.05

  Oby tylko byli uwiecznieni na fotografii.

 2. 2
  +1
  ~ apelantka
  Wtorek, 30.05

  Czy apel smoleński był?

 3. 3
  --1
  ~ Rączka prawa, nóżka prawa
  Środa, 31.05

  Najprawdziwsza prawda od wieków: do wojska idzie nieudacznik i sierota życiowa, która w cywilu nie potrafi się odnaleść, czeka tylko na rozkazy bo sam od siebie nic mądrego nie wymyśli.

 4. 4
  0
  ~ Limo
  Czwartek, 01.06

  Oj Rączka Rączka, ty pewnie w wojsku nie jedno przeżyłeś nie ? Z o Okazji Dnia Dziecka nie użyję obraźliwych słów, ale zastanów się co ty piszesz, ale to dzieki nam możesz spokojnie siedzieć przy kompie i pisać takie głupoty Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0846660137177