Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Wojsko Polskie

Elbląg: Rusza kwalifikacja wojskowa. Kto może spodziewać się wezwania?

03.04.2023, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rusza kwalifikacja wojskowa. Kto może spodziewać się wezwania?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu
REKLAMA

W okresie od 17 kwietnia do 24 maja 2023 roku na Krytym Lodowisku Helena w Elblągu przy ul. Karowej 1 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

 

 

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 podlegają osoby zameldowane na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga:

 

1.    mężczyźni urodzeni w 2004 roku;


2.    mężczyźni urodzeni w latach 1999 - 2003, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;


3.    osoby, które w latach 2021 - 2022:


a)    zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
b)    zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, o którym mowa w art. 64 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;


4.    kobiety urodzone w latach 1999-2004 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2022/2023 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny;


5.    osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Arc
  Poniedziałek, 03.04

  Szukają mięsa armatniego aby puścić na NIE NASZĄ WOJNĘ. I najlepsze to: "Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu." - banda debili!

 2. 2
  --4
  ~ Dede
  Poniedziałek, 03.04

  To nie nasza wojna!

 3. 3
  --7
  ~ rezerwistka
  Wtorek, 04.04

  Będzie pobór jak za komuny?

 4. 4
  --6
  ~ rezerwa
  Wtorek, 04.04

  za wolność wasza i naszą .. Amen..

 5. 5
  +1
  ~ Arc
  Wtorek, 04.04

  rezerwa - powielasz nasz odwieczny błąd - powinno być i czas to zmienić na: ZA WOLNOŚĆ NASZĄ i ewentualnie potem waszą

 6. 6
  +5
  ~ gość
  Wtorek, 04.04

  Debile i nieuki! Kwalifikacja wojskowa była od zawsze!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92179584503174