Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Paweł Rodziewicz miał nikogo nie poprzeć w drugiej turze. Jednak zmienił zdanie?

11.04.2024, 18:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Paweł Rodziewicz miał nikogo nie poprzeć w drugiej turze. Jednak zmienił zdanie?
Fot. AK

Podczas jednej z debat prezydenckich Paweł Rodziewicz – kandydat KWW Nowy Elbląg deklarował, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów nie poprze żadnego ze swoich kontrkandydatów. Dziś (11.04.) ogłosił, że zagłosuje na tego, kto spełni dwa warunki.
 

 

 

O urząd Prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych ubiegało się pięciu kandydatów – Andrzej Śliwka, Michał Missan, Stefan Rembelski, Sławomir Malinowski i Paweł Rodziewicz.

 


Podczas jednej z debat prezydenckich zorganizowanych na kilka dni przed wyborami Michał Missan zapytał Pawła Rodziewicza, czy jeśli spotka się w drugiej turze z Andrzejem Śliwką, to czy może liczyć na poparcie Pawła Rodziewicza.

 


Ten nie pozostawił złudzeń. Wprost stwierdził, że nie zamierza poprzeć żadnego ze swoich kontrkandydatów.
 

 

Nie obserwował Pan najwyraźniej uważnie kampanii, którą prowadziłem. Od początku deklarowałem, że nie będę wspierał żadnego kandydata

 

 

– mówił wówczas Paweł Rodziewicz.

 


7 kwietnia mieszkańcy zdecydowali, że w drugiej turze wyborów spotkają się Andrzej Śliwka i Michał Missan, a w Radzie Miasta zasiądzie 10 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz 15 Koalicji Obywatelskiej.Dziś Paweł Rodziewicz zorganizował konferencję prasową, podczas której ogłosił kogo poprze w wyborach. - Na samym początku mówiłem, że nie mam zamiaru wspierać żadnego z moich byłych kontrkandydatów. Niemniej jednak osobiście chciałbym móc zagłosować na kandydata, który zadeklaruje, że spełni dwie nasze najważniejsze pozycje z naszego programu – mówił Paweł Rodziewicz.

 


O które pozycje chodzi? - Mam tu na myśli Stworzenie Rady Dzielnic, która będzie w stanie odciążyć naszą Radę Miasta i będzie pewnego rodzaju ukłonem w stronę samorządności – stwierdził Paweł Rodziewicz. - Tak zdominowana Rada Miejska, gdzie 15 mandatów będzie przypadało jednej partii, a 10 drugiej, może być jedynie maszynką do głosowania i rodzić frustracje i niepotrzebne konflikty.
 

 

Utworzenie Rady Dzielnic i oddelegowanie jej części kompetencji Rady Miasta byłoby ukłonem w stronę mieszkańców

 

 

– dodał Paweł Rodziewicz.

 


Drugi warunek to utworzenie Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. - Organizacje Pozarządowe były ostatnimi laty bardzo zapomniane – zaznaczył Paweł Rodziewicz. - To jest taka dziedzina, która pozwoli nam rozbudowywać inicjatywę obywatelską i aktywizować ogromną rzeszę elblążan w działaniu na rzecz naszego miasta.
 

 

To są te dwa postulaty, które chciałbym usłyszeć od kandydata, na którego mógłbym oddać swój głos

 

 

– stwierdził Paweł Rodziewicz.

 


Co, jeśli obaj kandydaci obiecają, że zrealizują te dwa postulaty? - Mamy więcej postulatów. Poprzemy tego kandydata, który więcej ich spełni – dodał Paweł Rodziewicz.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ zorro
  Czwartek, 11.04

  PRZEKUPKI

 2. 2
  +16
  ~ ???
  Czwartek, 11.04

  A gdzie 1 z listy???

 3. 3
  +17
  ~ Alex
  Czwartek, 11.04

  Zawsze było wiadomo,że to kumpel Missana więc po co to mydlenie oczu.

 4. 4
  +6
  ~ Marek Pruszak
  Czwartek, 11.04

  Nowy Elbląg Pawła Rodziewicza ma wiele dobrych pomysłów m.in. ograniczenie wycinki drzew w Elblągu. Trzeba chronić piękne drzewa i robić wiele nowych nasadzeń np. na Starym Mieście. Elbląg powinien być zielony i czysty. Nowe otwarcie na organizacje pozarządowe i oddanie kompetencji dzielnicom. Nasz kandydat Andrzej Śliwka jest na TAK. Radni również na TAK. Marek Pruszak

 5. 5
  +13
  ~ Pawel i Andrzej
  Czwartek, 11.04

  Ekstra! Andrzej Sliwka juz zadeklarowal ze jest na TAK. W ogole Rodziewicz ze Sliwka powinni rzadzic. Maja bardzo podobne spostrzezenia, spokoj i dobra energie.

 6. 6
  +27
  ~ Kolejny rozpracowany!
  Czwartek, 11.04

  Panie Pawle, to jest bardzo pokrętne. Tam gdzie chodzi o zasady, nie ma targowania. Kto naruszał zasady wobec Pana ? Triumwirat władzy miejskiej. I teraz coś tam bąkną dla zmyłki, i Pan już ich kocha. Urząd zabijał odwagę, zabija ją nadal w Panu. Wiem, że myśli Pan o pracy, ale taka jest ta polityczna zabawa. Wszedł Pan w to, a teraz wycofuje się rakiem. Te warunki to taka dziecinada. Elbląg ma poważniejsze sprawy. Panie Pawle , do licha, traci Pan twarz.

 7. 7
  +4
  ~ Truso
  Czwartek, 11.04

  Wolę Rodziewicza od tego z nadwagą.

 8. 8
  +24
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 11.04

  Żałosne ! Tak dla przypomnienia już jedno stowarzyszenie dokładnie dekadę temu wraz za czasów rządów Partii Obłudy, która miała większość w radzie, swojego prezydenta i swojego marszałka nie zrobili kompletnie nic w tym temacie prawda? Tak więc zaufać drugi raz tej partii to jest już nie pomyłka tylko głupota! Inna sprawa, że w debatach pan Paweł wypadał żałośnie.....

 9. 9
  +11
  ~ grzejnik
  Czwartek, 11.04

  a z czego mieszkańcy mają się cieszyć , że zamiast zmieniać Elbląg i stawiać no nowe cofamy się i wracamy do ekipy przypominającej skład z okresu referendum!!! znowu babcie lub pamiętni ciepłownicy buszujący agresywnie w sieci !!! znowu stary układ tych samych ludzi!!!! Czy Elblążanie krytykując od lat w sieci znowu będą tylko krytykować i wybierać stare ???

 10. 10
  +62
  ~ Quo vadis, Paweł!
  Czwartek, 11.04

  Panie Rodziewicz, co za bzdety pan przywołuje. Ci, którzy na pana głosowali, chcieli przerwania mobbingu, chcieli godnej pracy w pana Urzędzie, przerwania żałosnych targów o grosze, wypieprz... mobberów, caryc i podobnych, chcieli przejrzystego samorządu, racjonalnych spółek. NORMALNOŚCI w ponurym mieście. A pan tutaj o radach dzielnic, centrum organizacji pozarządowych, które już mają swoje centrum. Jak Boga kocham, pan nic nie wie o mieście. I ta paplanina wystarczy, aby pana prześladowcy byli nadal prześladowcami pana i innych. Na pana raczej liczyć nie można, trzeba liczyć na zrozumienie powagi chwili tych, którzy panu uwierzyli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91010308265686