Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Rembelski: Wiceprezydent Nowak wraz z prezydentem Wróblewskim doprowadzili do skandalicznej sytuacji

04.04.2024, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rembelski: Wiceprezydent Nowak wraz z prezydentem Wróblewskim doprowadzili do skandalicznej sytuacji

Podczas wczorajszej (3.04.) debaty kandydaci na urząd Prezydenta Elbląga mieli możliwość zadawania sobie pytań. Andrzej Śliwka chciał wiedzieć, jakie zdanie na temat ciepłownictwa w Elblągu ma Stefan Rembelski. - Wiceprezydent Nowak wraz z prezydentem Wróblewskim doprowadzili do skandalicznej sytuacji – stwierdził Stefan Rembelski.
 

 


Jedno z trzech pytań, jakie Andrzej Śliwka mógł zadać swoim kontrkandydatów skierował do Stefana Rembelskiego. Dotyczyło one ciepłownictwa. - Podwyżki ciepła w Elblągu sięgnęły blisko 200 procent na przestrzeni ostatnich lat, pomimo tego, że obiecywano obniżkę o 20 proc. W moim programie wyborczym jest przygotowanie strategii związanej z zabezpieczeniem miasta w ciepło oraz wybudowaniem nowego źródła ciepła przy ul. Dojazdowej. Czy popiera Pan te postulaty, a jeżeli tak, to w jaki sposób Pana zdaniem powinny być one realizowane? - pytał Andrzej Śliwka.

 


Stefan Rembelski podkreślił, że problem z ciepłem w Elblągu trwa od dłuższego czasu. - Te problemy były już od 10 lat, za rządu PO - PSL. Toruń zbudował sobie elektrownię za 200 tys. zł z budżetu miasta, a reszta (środków-przyp.red.) pochodziła z Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, w dużej części umarzanego - mówił Stefan Rembelski. - Ja ten temat podnosiłem.
 

 

 

Opracowałem projekt budowy nowego źródła ciepła dla Elbląga. Byłem z tym projektem u pana prezydenta Wróblewskiego, u pana wiceprezydenta Nowaka. Oni oczywiście odrzucili tę formułę. Nie chcieli się zgodzić na koncepcję budowy nowego źródła ciepła. Chodziło o elektrociepłownię gazową, która działa jak radio. Można odejmować produkcję prądu, a dodawać produkcję ciepła. To jest bardzo uniwersalne rozwiązanie

 

 

- zaznaczył Stefan Rembelski.

 


Stefan Rembelski stwierdził, że w Radzie Nadzorczej Energi zasiadał wiceprezydent Janusz Nowak. - On wraz z prezydentem Wróblewskim doprowadzili do skandalicznej sytuacji, gdzie na skutek wadliwie podpisanej umowy Miasto pozbawiło się dostępu do sieci – dodał. - Dzisiaj, (…) gdyby znalazł się inwestor, który będzie produkował tańsze ciepło, nie będzie mógł się przyłączyć do naszej sieci ciepłowniczej.
 

 

 

Rzeczywiście nie tylko Toruń, ale i Olsztyn zdywersyfikował źródło dostawy ciepła przez to jest niezależne jeżeli chodzi o dostawy od innych podmiotów. W Elblągu ten temat został przespany. To powinna być jedna z priorytetowych inwestycji, która jest realizowana przez spółkę miejską jaką jest EPEC. Czy tak trudno jest pozyskiwać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska czy subwencji rządowych?

 

 

- dopytywał Andrzej Śliwka.

 


- Przede wszystkim trzeba chcieć pozyskać te środki. W umowie, o której wspominałem jest zapis inwestycji, którą my, elblążanie sfinansujemy mając najdroższe ciepło w kraju. A chodzi o technologię dwóch silników gazowych, które będą produkowały ciepło. To jest najdroższa metoda wytwarzania. To jest postawienie rzeczy na głowie. Energa za swoją działalność ma ogromne zyski. Trzeba mieć tego świadomość – podkreślił Stefan Rembelski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Debata Prezydencka ( zdjęć 20 )
Dodano: 2024-04-04 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Bsp
  Czwartek, 04.04

  Jeśli prezydentem miasta jest osoba z mentalnością urzędnika i tylko z takimi kompetencjami, do tego głucha na inne opinie, przekonana o swojej nieomylności to sprawy tak właśnie się mają.

 2. 2
  +21
  ~ Hejt, agresja, nienawiść
  Czwartek, 04.04

  Temat ciepla zacznijmy od początku i od nazwisk znanej grupy hejterskiej gleboko POwiazanej z tutejszą pajeczyną ! Epec watch i Nowaczyk watch ! Tak dla przypomnienia

 3. 3
  +14
  ~ Dziady, cz.24
  Czwartek, 04.04

  Dlaczego Stefan broni Michasia? Przecież Michaś, Czyżyk i ich PO zaakceptowali wszystkie "dzieła zebrane" Wróblewskiego i Nowaka. Coś tu śmierdzi układem z Michasiem.

 4. 4
  +16
  ~ pytam
  Czwartek, 04.04

  A to co pan Missan nie zna tematu ciepłownictwa, dlaczego pan Rembelski omija właśnie tego pana.Teraz pan Missan kandyduje to co sądzi, ze jego koledzy z UM prawidłowo działali i on dalej by prowadził taką politykę? Nigdy pana Missana na prezydenta to człowiek bez predyspozycji do takich działań jak zarządzanie w samorządzie.

 5. 5
  +14
  ~ moja ocena
  Czwartek, 04.04

  Panie Stefanie 100% racji nt elblaskiego ciepła.

 6. 6
  +8
  ~ a moja ocena jest taka
  Czwartek, 04.04

  Głosujmy wszyscy w pierwszej turze na pana Śliwkę , bo to On ma największe predyspozycje do rządzenia w samorządzie. Każdy myślący człowiek któremu zależy na naszym Elblągu przekonał się po tych spotkaniach, ze tylko pan Śliwka na prezydenta Elbląga. W pierwszej turze głosujmy na 100% na pana Śliwkę to zaoszczędzimy na druga turę. I po tym spotkaniu i ocenie powinni kandydaci się dogadać , żeby już na początku poczynić oszczędności.Dogadajcie się pierwsza tura wygrywa pan Śliwka, inaczej będzie tak, ze nie zależy Wam na oszczędzaniu, tylko na Waszym Ego.

 7. 7
  +13
  ~ brylan...a
  Czwartek, 04.04

  Panie Rembelski brawo.

 8. 8
  +8
  ~ psotnik
  Czwartek, 04.04

  Fotka 1 i 2 - to Wróblewski w przebraniu w II rzędzie?

 9. 9
  +11
  ~ Panie Ryszardzie halo???
  Czwartek, 04.04

  Historię i fakty na temat ciepla moze opowiedzieć tylko Klim ! Nawet pikantne, w końcu odczul on i nie tylko on hejt na wlasnej skórze! Mógłby coś niecoś zdradzić!

 10. 10
  +7
  ~ Ryszard Klim
  Piątek, 05.04

  Dziękuję za wezwanie do tablicy. Smutno podglądam dywagacje ciepłownicze. Plany, plany, plany – od lat 10 kominy, kominy, kominy, które długo nie będą dymiły. A gdzie Elblążanie płacą 100 mln rocznie; czy wiedzą, jak one są zagospodarowywane? Akurat, nie mamy spółki komunalnej, jest jakiś wyobcowany twór. EPEC otworzyć, postawić diagnozę i leczyć. Wpierw pokazać, kto zawlókł tam gangrenę. Moja „Czarna księga ciepłownictwa elbląskiego” jest w stanie ciągle rozwojowym. Ciepło jest w sytuacji najgorszej od dekady, będzie dominować nad wszystkim, co oczywiście dawno przewidziałem. I za co cenę płacę. Nie użalam się, bo wiem, że dla niektórych dni będą gorsze. Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98895716667175