Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Nowy Elbląg przedstawił program wyborczy

22.02.2024, 21:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Nowy Elbląg przedstawił program wyborczy
Fot. AK

Kilkanaście osób przyszło dziś (22.02.) na prezentacje programu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborów Pawła Rodziewicza. - Nie podamy dziś pełnej listy naszych kandydatów, nie będziemy jeszcze ujawniać miejsc na tych listach. Chcielibyśmy jeszcze potrzymać państwa w napięciu – stwierdził Paweł Rodziewicz, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga, a obecnie pracuje w Urzędzie Miasta jako rzecznik praw konsumentów.

 Spotkanie odbyło się restauracji Wiarus. - Nie będziemy państwa mamić pięknymi hasłami – zapewniał Paweł Rodziewicz.

 

Nie będziemy uprawiać polityki opartych na pustych obietnicach. Wszystkie te hasła (w programie wyborczym – przyp. red.) mogą zostać zrealizowane

- mówił Paweł Rodziewicz.

 Program wyborczy „Nowego Elbląga” składa się z ośmiu zagadnień: otwartość i dialog, transport publiczny i infrastruktura drogowa, zdrowie, pomoc społeczna i polityka prorodzinna, edukacja i sport, turystyka, promocja i kultura, porządek publiczny, bezpieczeństwo i ekologia, aktywność obywatelska, organizacje pozarządowe, gospodarka.

 Wymieniono takie zagadnienia jak: stworzenie spójnej polityki kształtowania tożsamości lokalnej, zwiększenie liczby parkingów i miejsc postojowych, wdrożenie programu budowania socjalnego w oparciu o współpracę z partnerami biznesowymi, remonty i modernizacja boisk przyszkolnych, wsparcie elbląskich środowisk kulturalnych, zwiększenie liczby koszy na śmieci, poprawa dostępności terenów inwestycyjnych czy promowanie inicjatyw związanych z kształtowaniem świadomości obywatelskiej mieszkańców.

 Poza odczytaniem zagadnień nie omówiono, jak te pomysły mają zostać zrealizowane, ani skąd i jakie środki będą na to potrzebne.

 


Wśród prezentujących program znalazła się m. in. radna KWW Witolda Wróblewskiego Monika Dwojakowska, która omówiła zagadnienie transportu publicznego i infrastruktury drogowej.

 


Czy Nowy Elbląg zakłada wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej?

 

Darmowa tak, ale dla pewnej grupy osób. (…) Aby np. nauczyciel jadący z klasą jako opiekun i jadąca klasa, żeby może faktycznie nie płacili za bilety. Darmowe bilety dla zwierząt. Dlaczego my, Elbląg musimy obarczać mieszkańców, żeby płacili za swojego czworonoga. Ale czy darmowe bilety dla mieszkańców? Nie

– stwierdziła Monika Dwojakowska.

 Paweł Rodziewicz przyznał, że często pytany jest o to, kogo poprze w razie przegranej. - Czy będę wspierał kogoś z moich kontrkandydatów? Konkretnie chodzi im o pana Śliwkę i pana Missana. Chciałem uciąć wszelkie spekulacje w tej materii. Nie, nie mam zamiaru wspierać żadnego z tych kandydatów – zapewniał.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Konferencja Nowy Elbląg ( zdjęć 14 )
Dodano: 2024-02-22 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (63)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Jestem rozczarowany!
  Czwartek, 22.02

  Napiszę tak TOtalne rozczarowanie programem, śmieszną tajemnicą list kandydatów! PO co więc organizować to show ? Obiecanki bez pokrycia czyli nieznajomość budżetu i jego możliwości!

 2. 2
  +11
  ~ Krystyna
  Czwartek, 22.02

  Trzymam kciuki za nową ekipę!

 3. 3
  +2
  ~ Znawca tematu
  Czwartek, 22.02

  Bez porywu , to jeszcze nie ten moment , zaistnieć owszem ale Prezydent to jeszcze bardzo dluga droga i bardzo wiele jeszcze trzeba doświadczyć i nauczyć się! Ale powodzenia życzę

 4. 4
  +3
  ~ Obecny
  Czwartek, 22.02

  Ale stronniczy artykuł. Byłem na tej konferencji i naliczyłem koło 50 osób, nie kilkanaście. Program przedstawiony został obszernie. Pan Rodziewicz nawet nawiązał w nim do współpracy z mediami obiecując nie dyskryminować żadnej z redakcji. Ciekawe czy po tym artykule nie zmieni zdania.

 5. 5
  +14
  ~ Kolega
  Czwartek, 22.02

  Paweł ja Cię lubię ale kurde szans za dużych nie masz, jeśli zostaniesz radnym będzie bardzo dobrze. Z tego materiału nie wynika nic konkretnego z programu. Robisz dobrą robotę jako rzecznik konsumenta i pogromca tych złodziei i oszustów z pokazów dla seniorów, zostawisz to - to złodziejstwo znów się zapanoszy a na politykę przyjdzie czas.

 6. 6
  +4
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 22.02

  Cieszy mnie że jest bezpartyjny kandydat. Nareszcie szansa na wymiecenie z Elbląga układów

 7. 7
  +15
  ~ błąd w sztuce!
  Czwartek, 22.02

  chyba Panie Pawle rozczarował pan swoich kolegów z pracy? ani słowem w przeciwieństwie do pana kontrkandydatów Rembelskiego i Śliwki nie wspomniał pan o polepszaniu klimatu w um i poprawie warunków pracy urzędników !!!

 8. 8
  +8
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.02

  Pomijając już fakt, że z def. nie wierzę ludziom z POszetkami (lata doświadczeń;), to chciałem zapytać na wyborczą okoliczność p. radną Dwojakowską (doceniam, że jako jedyna próbowała rozwinąć program podany jeno w punktach, żeby nie było;), jak też wyobraża sobie tę transportową "równość" - tzn. psiecko będzie mogło jechać sobie w Elblągu za darmo, ale już nie-uczeń czy nie-nauczyciel, bo tylko ta grupa mieszkańców będzie uprzywilejowana, będzie musiał normalnie za przejazd zapłacić, dobrze zrozumiałem? W tym przecież za to (nie swoje;) psiecko? To mi wygląda trochę na - nie bójmy się słów - segregację i to do tego rasową!; No trochę mamy jednak odmienne wyobrażenie nt. równości, w tym międzygatunkowej;) Ale b. dobrze że jest deklaracja braku POparcia w 2. turze - będę rozliczać;) 🖤🚩

 9. 9
  +16
  ~ z branży
  Czwartek, 22.02

  Najpierw proszę startować na radnego , doświadczyć samorządu od podstaw , a potem starować wyżej ! Póki co marne szanse i nie przebije pan luzu , otwartości , wiedzy i doswiadczenia parlamentarnego Pana Śliwki oraz świetnej znajomości samorządu i jego ciemnych stron Pana Rembelskiego !

 10. 10
  +14
  ~ Urzędnik
  Czwartek, 22.02

  Super, działajcie i zmieniajcie Elbląg. PS. Paweł na samym początku kampanii powiedział, że naprawienie chorych relacji w UM będzie jego głównym priorytetem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0627579689026