Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy komisarze zarejestrowali już ponad 150 komitetów wyborczych

07.02.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy komisarze zarejestrowali już ponad 150 komitetów wyborczych

Elbląscy komisarze zarejestrowali już ponad 150 komitetów wyborczych w wyborach samorządowych. - Lawina zgłoszeń ruszyła. Tworzą się kolejki. Spodziewamy się, że taka sytuacja potrwa do poniedziałku - mówi Ewelina Paszko, dyrektorka Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu.

 

 

 

 

W poniedziałek, 12 lutego mija termin rejestracji komitetów wyborczych. Zgłoszenie komitetu to warunek niezbędny, aby wystawić swoich kandydatów w kwietniowych wyborach samorządowych.

 

 

 

 

Komitety wyborcze musiały mieć czas na przygotowanie dokumentów. W tej chwili rejestracja idzie pełną parą. Ludzie stoją w kolejkach. Spodziewamy się, że tak duży natłok interesantów potrwa do poniedziałku włącznie, czyli do ostatniego dnia, kiedy rejestracja komitetu wyborczego w wyborach samorządowych będzie możliwa

 

 

- dodaje Ewelina Paszko.

 

 

 

Do środy, 7 lutego w elbląskiej delegaturze KBW zarejestrowano 156 komitetów wyborczych, wśród nich znajdują się już również komitety, które wystawią swoich kandydatów do lokalnych władz Elbląga. Są to m.in. KWW Janosik czy KWW razem dla Elbląga. Wykaz wszystkich zarejestrowanych komitetów znajdziemy tutaj.

 

 

 

 

Do wyborów samorządowych pozostało niecałe 60 dni. W niedzielę 7 kwietnia 2024 odbędzie się pierwsza tura (termin ewentualnej drugiej tury wyborów wyznaczono na 21 kwietnia). Wyborcy, którzy pójdą do urn, zdecydują, kto w nowej kadencji będzie reprezentował ich na szczeblu władz lokalnych.

 

 

 


Kandydatów na radnych (odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic) powinniśmy poznać do 4 marca, a kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do 14 marca. Start w wyborach na prezydenta Elbląga zapowiedzieli już m.in. Michał Missan (Koalicja Obywatelska, jego kandydaturę popiera również Nowa Lewica), Andrzej Śliwka (PiS), Paweł Rodziewicz (w wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z listy Lewicy, tym razem będzie kandydatem komitetu wyborczego Stowarzyszenia Nowy Elbląg), Stefa Rembelski (wystartuje ze swojego komitetu) oraz Rafał Maszka (KWW Janosik).

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ RamPamPam
  Środa, 07.02

  W podanym linku " tutaj" nie ma nic , tylko przekierowuje dj strony głównej KBW

 2. 2
  +3
  ~ nul
  Środa, 07.02

  wyjazd z Elbląga i powrót po wyborach. Tu sie nigdy nic nie zmieni.

 3. 3
  +7
  ~ 2024
  Środa, 07.02

  Nawet jak będzie 1000 komitetów to i tak prywata ,walka o stołki .

 4. 4
  +3
  ~ do Ram Pam Pam
  Środa, 07.02

  jest wszystko tylko trzeba umieć odczyta, kliknąć w prawą ramkę potem po prawej na końcu wykaz i też klikać na nazwę wykaz itd

 5. 5
  0
  ~ Rejestrują, ponieważ wiedzą,
  Środa, 07.02

  https://elblag24.pl/edmund-szwed-czy-oplaca-sie-byc-wojtem-burmistrzem-prezydentem-marszalkiem-badz-radnym-odpowiedniego-szczebla-prosze-ocencie-panstwo-sami/ Rejestrują, ponieważ wiedzą, że się opłaca!!!

 6. 6
  --3
  ~ Gość
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Dlaczego Śliwka nie ma logo pisu na plakatach? Wstydzi się? Przegrana w kieszeni, bo ludzie i tak wiedzą skąd jest.

 7. 7
  +8
  ~ sukces
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Ilość komitetów , to jedyny sukces wyborów w tym mieście. Jeżeli znowu wybierzecie tych samych "radnych" to już kupcie nocnik na rękę.

 8. 8
  +7
  ~ Do Gościa
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  A co ci PiS zaszkodził?To że zbudował przekop mierzei,pogłębił tor wodny na Zalewie i rzece Elbląg,zbudował nowy most w Nowakowie i chciał,tak na serio reaktywować port w Elblągu?Jesteś pewnie jednym z tych,którzy mają wszystko i wszystkich w doopie.

 9. 9
  +1
  ~ Zatroskany
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Same obywatelskie komitety ,każdy po 2000 głosów .super druga tura Missan i Śliwka . Wszyscy dla dobra Elbląga ,tylko efektów brak.

 10. 10
  --1
  ~ Elblążanin Optymista
  Dwa tygodnie temu, Czwartek, 08.02

  Same obywatelskie komitety, każdy po 2000 głosów, ……………………………….TO DOBRZE, TO BARDZO DOBRZE ! Wszystko, to po to, by za kilkanaście lub kilkadziesiąt dni wszystkie mogły połączyć swe siły i utworzyć składający się z autentycznych przedstawicieli mieszkańców Elbląga, jeden mocny siłą swego programu wyborczego ( nie żadne tam jakieś pitu,pitu ) lecz NIEZWYKŁY elbląski komitet wyborczy pod jedną nazwą np. KWW PKP Elbląg w rozwinięciu Komitet Wyborczy Wyborców Polska Krajem Przyszłości – Elbląg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94996094703674