Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Kto powinien zostać Prezydentem Elbląga?

06.02.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Kto powinien zostać Prezydentem Elbląga?
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda podpisując ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego wydłużył o rok kadencję m. in. prezydentów miast. Dlatego wybory samorządowe zamiast jesienią 2023 roku, odbędą się wiosną 2024 roku. Politycy mieli zatem więcej czasu, by przekonać do siebie wyborców. Kto swoim dotychczasowym działaniem zaskarbił sobie sympatię elblążan?
 

 

 

 

7 kwietnia elblążanie podejmą decyzję o tym, komu na najbliższe 5 lat powierzą losy naszego miasta. Komitety wyborcze można rejestrować do 12 lutego, natomiast kandydatów można zgłaszać do 4 marca.

 


Na tę chwilę chęć kandydowania na urząd Prezydenta Elbląga zadeklarowało 5 osób. Jako pierwszy zrobił to przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan, który od czterech lat współrządzi Elblągiem wraz z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Michał Missan, poza oficjalnym wsparciem Witolda Wróblewskiego, do wyborów wystartuje z poparciem Lewicy.

 


Z Komitetu Wyborczego Wyborców Stefana Rembelskiego – „Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim”, wystartuje Stefan Rembelski, który zaangażowany jest w życie społeczne Elbląga oraz od lat komentuje poczynania władz miasta.

 


Swoją chęć wzięcia udziału w wyborach wyraził także Rafał Maszka, który zapowiedział start z Komitetu Wyborczego Wyborców Janosik. Rafał Maszka był jedną z osób odpowiedzialnych za doprowadzenie w Elblągu do pierwszego w historii referendum, podczas którego odwołany został Prezydent Grzegorz Nowaczyk z PO oraz Rada Miasta, w której większość mieli radni PO.

 


Paweł Rodziewicz będzie startował z komitetu wyborczego założonego przez Stowarzyszenie Nowy Elbląg. Kilka miesięcy temu, w wyborach parlamentarnych, bez powodzenia ubiegał się on o mandat posła z Komitetu Nowej Lewicy. W Elblągu uzyskał 623 głosy. Paweł Rodziewicz obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Elbląga. Jest miejskim rzecznikiem praw konsumentów.
 


Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Elbląga został Andrzej Śliwka. Do niedawna Andrzej Śliwka pełnił funkcję Wiceministra Aktywów Państwowych, który zaangażowany był m. in. w temat przyszłości Przedszkola nr 8 czy elbląskiego portu. Obecnie sprawuje mandat posła okręgu elbląskiego. Głosowało na niego 32 895 osób.

 


Kto okaże się czarnym koniem nadchodzących wyborów samorządowych? Kto powinien zostać Prezydentem Elbląga? Głosować można od dziś (6 lutego), od godz. 9.00, do 12 lutego, do godz. 9.00.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Komentarze do artykułu (138)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oleee
  Wtorek, 06.02

  Brawo Panie Stefanie Rembelski, Pan jest najlepszym kandydatem na Prezydenta m.Elbląga !!!

 2. 2
  +32
  ~ Chcę zmian
  Wtorek, 06.02

  Głosuję na Pawła Rodziewicza! Czas zrobić porządek w UM

 3. 3
  --13
  ~ anty pis
  Wtorek, 06.02

  Jak można głosować na sliwke jak on nic nie może bez pozwolenia jarka i tym bardziej jak nie jest z Elbląga won do siebie . już wystarczająco nakradli się złodzieje PiS-owscy.

 4. 4
  +6
  ~ Czytelniczka
  Wtorek, 06.02

  Panie Stefanie głosujemy na pana i trzymamy kciuki za dobry wynik. Elblążanie to jedyny kandydat solidny, mający wizję a nadewszystko dotrzymujący słowa

 5. 5
  +105
  ~ Nadzieja
  Wtorek, 06.02

  Oby wielki ptak i jego wiceprezydenci wyfruneli jak najdalej

 6. 6
  +29
  ~ Bartosz
  Wtorek, 06.02

  Pan Paweł pokazał już swoją skuteczność jako rzecznik konsumentów, to dla mnie najlepsza rekomendacja. Czyny, a nie słowa

 7. 7
  --29
  ~ Anmet
  Wtorek, 06.02

  Ludzie czy wy nie rozumiecie że Rodziewicz to zaplecze Missana?! Daliście się omamić jak dzieci

 8. 8
  --7
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 06.02

  Paweł Rodziewicz znam, szanuję i podziwiam jego i jego pracę na rzecz Elbląga. Lepszego prezydenta ciężko mi sobie wyobrazić.

 9. 9
  +6
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 06.02

  Rozdziewicz pokazał, że ma jaja i nie boi się jednej i drugiej strony. Oczywiście naturalnie wtedy jedni go przypisują do drugiego obozu i na odwrót. A dla mnie po prostu jest niezależny i dobrze ile można żyć tym teatrzykiem PO z PiSem. Niech się nawalają w sejmie, w Elblągu potrzebny jest kompetentny gość do roboty

 10. 10
  +82
  ~ Nikt z układu
  Wtorek, 06.02

  Nikt z tego wieloletniego układu!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92891097068787