Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Szymon Hołownia odwiedził Elbląg. Lider Polski 2050 o zielonej energii

12.09.2023, 16:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szymon Hołownia odwiedził Elbląg. Lider Polski 2050 o zielonej energii
Fot. Paweł Friedrich

Elbląg był kolejnym przystankiem na mapie przedwyborczego tournée Szymona Hołowni. Dziś, 12 września na elbląskiej starówce odbyła się konferencja prasowa z udziałem lidera Polski 2050 i kandydatów ugrupowania do Sejmu. Polityk mówił o zielonej energii i ostro skrytykował zapowiedzianą przez rząd obniżkę cen prądu.

 

 

Rozrzuca się po 125 zł (z rozporządzenia opublikowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozporządzenia wynika, że sprzedawcy energii elektrycznej mają obniżyć o 12 proc. jej cenę dla gospodarstw domowych. Maksymalna obniżka może wynieść 125 zł - przyp. red.), które dostaną i Obajtek i rodzina z pięciorgiem dzieci z Elbląga, każdy z nas niezależnie od tego, jaki ma status, czy tego potrzebuje, czy nie

- mówił Szymon Hołownia dziś (12 września) podczas konferencji prasowej w Elblągu.

 

 

W moim odczuciu to jest komunizm - podkreślał lider Polski 2050. - Dawanie wszystkim po równo, zrzucanie pieniędzy z helikoptera i to przez ekipę, która kupiła 20 mln ton zagranicznego węgla, a potem przyciągnęła go do Polski, za późno i za drogo. Jak się doliczy do tego ropę i gaz od rosyjskich oligarchów to wychodzi 200 mld zł. Podzielnym teraz 20 mld złotych na 38 mln Polek i Polaków. Wychodzi 5 tys. zł na głowę, nie na gospodarstwo domowe, a oni dziś dają łaskawie 125 zł. To jest logika, którą kieruje się ten rząd przed wyborami, zwieść ludzi, powiedzieć, że zrobili interes życia.

 

 

 

Szymon Hołownia podkreślał, że rozwiązaniem problemu drogiej energii jest pozyskiwanie jej z zielonych źródeł.

 

 

 

Nie będzie spadku inflacji, nie będzie bezpieczniej, jeżeli prąd nie będzie tańszy i nie będzie pochodził, ze źródeł, które się mogą w pewnym momencie od się odwrócić, nas szantażować. Dziś potrzebna jest radykalna zmiana, w obszarze produkcji i sprzedaży energii w Polsce. Wiemy, jak tę zmianę zrobić. W Polsce naprawdę może być prąd z polskiego wiatru i polskiego słońca. Mam nadzieję, że dzięki waszym decyzjom po 15 października tak właśnie będzie

- dodał Hołownia.

 

 

 

Konferencja prasowa z udziałem Szymona Hołowni odbyła się na elbląskiej starówce przed godz. 15. Jeszcze dziś wieczorem lider Polski 2050 zamierza spotkać się z mieszkańcami Ostródy.

 

 

 

Na jutro zapowiedziano wizytę w Elblągu lidera innego ugrupowania. Spotkanie zamknięte z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odbędzie się 13 września o godz. 18 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.

 

 

 

Kampania wyborcza zakończy się 24 godziny przed dniem głosowania, więc 13 października o godz. 24.00. Wybory parlamentarne oraz referendum odbędą się 15 października.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ wyborca
  Wtorek, 12.09

  Dajcie już spokój z tym panem, on chce wprowadzenia pieniądza cyfrowego. Wiadomo co to znaczy chce nas na uwięzi. Nigdy 2050 przemyślcie i zastanówcie się. Głosujmy tylko na PIS , to jedyna partia która uchroni Nas.

 2. 2
  +26
  ~ Roman
  Wtorek, 12.09

  Czy coś powiedział co warto zpamietać czy tylko ironizował i krytykował

 3. 3
  +4
  ~ POlak
  Wtorek, 12.09

  Kochani wyborcy. My mamy od 30 lat w Elblągu klikę w postaci PSL Wroblewskiego, Platformę Tuska I Wcisly oraz Lewice Falej z Olsztyna. Jak wygląda Elbląg każdy widzi. A do tego zdrajcy na rzecz Niemiec. Wola aby portu w Elblągu nie bylo niz aby rzad zainwestowal 100 milionow zlotych w jego rozwoj. Dlatego won z nimi. Głosujemy tylko na PIS.

 4. 4
  +17
  ~ Mietek
  Wtorek, 12.09

  Tylko krytyka i szczekanie do koryta się pchają i tak nic nie zmienią tylko swoją kasę.

 5. 5
  +5
  ~ Reset Tuska z Putinem
  Wtorek, 12.09

  Rwą się do koryta zdrajcy Polski którzy wydali na rzez mieszkańców Elbląga przez ruskich . Tak dbał o mieszkańców klika Tuska I Wcisly. Won z nimi.

 6. 6
  +15
  ~ Pakt senacki czyli ucieczka przed prokuratorem
  Wtorek, 12.09

  Wcisla zapisał się do paktu senackiego czyli kliki zdrajcow Polski których ściga prokurator. Nie dajmy im imunitetu. Niech odpowiadają karnie za przekręty.

 7. 7
  +10
  ~ Wyborca 2
  Środa, 13.09

  A płakał na tej konferencji, niech się już ten cyrk skończy.

 8. 8
  --2
  ~ XY
  Środa, 13.09

  "Płakał" , czy powiedział to i tamto? Trzeba było przyjść, zobaczyć i samemu wyciągnąć wnioski.

 9. 9
  +5
  ~ mis
  Środa, 13.09

  do wyborcy tak tak glosuj na tluste koty chyba ze tez cos z tego masz glosuj na glownego lupiezowego moze to twoj koles po podstawowce

 10. 10
  +5
  ~ DLACZEGO nie było info
  Środa, 13.09

  ze ten pan będzie?? Chcialam isc na ten wiec, dlaczego nikt nie napisal zadnego info??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0335519313812