Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wybory prezydenckie 2020. Przekop Mierzei Wiślanej przysporzy Andrzejowi Dudzie głosów elblążan?

10.07.2020, 14:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory prezydenckie 2020. Przekop Mierzei Wiślanej przysporzy Andrzejowi Dudzie głosów elblążan?
Fot. Adrian Sajko

Rafał Trzaskowski, przez słowa o "wstrzymaniu" przekopu Mierzei Wiślanej straci głosy elblążan? Gorąco wierzy w to Prawo i Sprawiedliwość. - Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki cały czas deklarują, że Elbląg jest w centrum uwagi. Podkreślają, że po Centralnym Porcie Komunikacyjnym, jest to najważniejsza inwestycja w kraju. Pan Rafał Trzaskowski wizytował tę inwestycję i zapowiedział, że ją wstrzyma - na finiszu kampanii przypomina elblążanom poseł Jerzy Wilk. Radny PiS Marek Pruszak dodaje: "Żaden mieszkaniec Elbląga i okolic nie powinien oddać głosu na kandydata, który kwestionuje tak ważną inwestycję".

Poseł Jerzy Wilk i elbląscy radni Prawa i Sprawiedliwości podsumowali dziś (10 lipca) kampanię prezydencką w Elblągu, a właściwie wykorzystali ostatnie chwile przed ciszą wyborczą, aby namawiać do głosowania Andrzeja Dudę. Nie mogło więc zabraknąć tematu flagowej inwestycji rządu PiS - budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. 

Andrzej Duda gwarantuje reformy i rozwój gospodarczy Polski. Wyraźnie wspiera przekop Mierzei Wiślanej, który będzie służył naszemu miastu i okolicznym miejscowościom nad Zalewem Wiślanym. To jest bardzo ważna deklaracja. Kandydat Platformy niestety kwestionuje tę inwestycję, na co bardzo mocno trzeba zwrócić uwagę elblążanom, mieszkańcom gmin nadzalewowych. Wyraźnie powiedział, że pieniądze trzeba przekazać na inne cele i wstrzymać tak ważną dla nas wszystkich inwestycję. Żaden mieszkaniec Elbląga i okolic nie powinien oddać głosu na kandydata, który kwestionuje tak ważne inwestycje

- podkreślał Marek Pruszak.

- Dla elblążan, mieszkańców naszego regionu jest oczywiste, że tylko nasz kandydat, prezydent Andrzej Duda i premier Morawiecki są w stanie zrealizować tę inwestycję do końca. Zapewniam państwa, że za tej kadencji, do roku 2022 ta inwestycja zostanie uruchomiona. Nie ma żadnych zagrożeń, ani finansowych, ani wykonawczych, które by ją wstrzymały - przekonywał poseł PiS.

Radni PiS podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami odnieśli się również do wczorajszej wizyty Borysa Budki w Elblągu. Podczas spotkania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Elbląga wiceprezydent Michał Missan wystawił rządowi rachunek na 100 mln i zachęcał do tego samego inne samorządy.

Wczoraj pojawił się fake news o zabranych 100 mln zł z kieszeni elblążan. To jest nieprawda. Działania podatkowe rządu miały na celu to, aby pieniądze m.in. z obniżenia podatku PIT i CIT zostały w kieszeniach obywateli RP, w tym również elblążan

- mówił Rafał Traks. 

Radny przekonywał, że dzięki działaniom rządu do elblążan, tylko w ostatnim czasie, trafiło dużo więcej niż wspominane przez wiceprezydenta 100 mln. Na potwierdzenie swoich słów pokazał mapę subwencji przyznanych firmom z tzw. tarczy finansowej, na której znalazły się również elbląskie firmy.

Kwota, która wróciła do elblążan, którą przyznano im jako dofinansowanie z tarczy to 129 mln 729 tys. 18 zł. To wsparcie dotyczyło 850 firmom zatrudniających 6656 pracowników. Największymi firmami, które skorzystały z tej subwencji, są: Fabryka Mebli Lupus, OPEGIEKA, Przedsiębiorstwo produkcji łożysk ślizgowych Andrzej Szumko, MAK-Chemia, Hanyang, Wolność, Lira czy Layman. To są firmy z Elbląga. Pan Missan mówi o zabranej kwocie 100 mln zł, właśnie rząd Polski zwrócił elblążanom kwotę ponad 129 mln zł. Apeluję do naszych samorządowców, żeby przestali pajacować, a zaczęli rozmawiać z rządem, szukać rozwiązań, korzystać z różnego rodzaju projektów rządowych, żeby te pieniądze wracały do Elbląga w taki sposób, aby zabezpieczały interesy mieszkańców Elbląga

- przekonywał radny Traks.

Komu zaufają elblążanie, przekonamy się niebawem. W niedzielę, 12 lipca, w Polsce odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. O najważniejszy urząd w państwie powalczą prezydent Andrzej Duda (PiS) i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 16 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ popieramy
  Piątek, 10.07

  PIS pokazuje że można budowac przekop i inne inwestycje i można dawac Polakom 500+,300,13tki itd . A -PO,PSL,SLD nie potrafiło rządzić budować to won. Głosujemy za Obecnym Prezydentem RP. Szkoda tylko że nie ma remontu dworca Elbląg Zdrój i remontu kolei nadzalewowej. Nie ma Elbląg bezpośredniego połączenia z CPK. Może PIS niech rozwazy i pomoże.

 2. 2
  --1
  ~ wiemy
  Piątek, 10.07

  W Polsce wygra A.D prezydent RP. W Elblągu może byc róznie .

 3. 3
  +9
  ~ Hegemonka
  Piątek, 10.07

  Lokalni notable PIS-u tylko działają na szkodę PAD przez swój egoizm, zakłamanie i oszukiwanie ludzi zdesperowanych. Jedyne co im wychodzi to załatwianie sobie suto wynagradzanej pracy. Nie zapominają oczywiście o swoich krewnych i pociotkach, np. żona - emerytka Jerzego Wilka, jego córka w Orlenie. Syn Leonarda Krasulskiego z pracownika dyrektor Agencji Własności Rolnej w Olsztynie. Lokalny PIS to cwaniacy mający ludzi za nic . Pogarda jak u Trzaskowskiego.

 4. 4
  +8
  ~ tuurodzony
  Piątek, 10.07

  Tacy to Elblążanie. Ogłupieni szantażem emocjonalnym nie umieją dokonać właściwych wyborów. Dzieje się coś historycznego dla miasta a oni zaślepieni tego nie widzą a nawet są przeciw.

 5. 5
  --9
  ~ wkurwiony elblązanin
  Piątek, 10.07

  Elblasko- faszystowsko -komunistycze bojówki PO codziennne nocami opłacane gnoje jezdza na rowerach niszczą Andrzeja Dudy banery ,plakaty na słupach .Ostatnio nic nie wisi więcej niż kilka godzin jest notorycznie niszczone ponad 50 banerów Andrzeja Dudy zostało zniszczonych ,porwane ,pocięte zerwane od m-ca marca a to nie dokładna liczba bo więcej grup je rozwieszało!.Zgłoszone na policji dwa miesiące temu wraz z zgłaszanymi dalszym aktami wandalizmu bez zadnego odzewu.Żaden baner startujących w wyborach nie był zniszczony Trzaskowskiego też nie,o czym to świadczy? o kulturze sympatyków PIS a PO-wska hołota pokazała na co ja stać!!!!!!!!!!Trzaskowski zajął całe słupy ogłoszeniowe ,w wolnych miejscach na górze były lepione plakaty Dudy ale mimo to PO-wskie faszystowskie bojówki zrywały

 6. 6
  +14
  ~ gru
  Piątek, 10.07

  Pis swoich nie dawał. Nie bądź Pan taki prędki. Jakie inwestycje? I nie mówię o przekopie. Z 100 000 mieszkań wybudowano 909 /w Elblągu i okolicach buduje się więcej/. Jeździmy wirtualnymi elektrykami i płyniemy niewidocznymi promami /racja stępka zdąrzyła już zardzewieć/. A o połączeniu z CPK to może Pan sobie pomarzyć i jak sam CPK nie istnieje jest tylko zapowiedź /słowa, słowa i nic z tego nie wynika/. A 500+, 300+, 13-tki to na kredyt. Ale ciemny lud wszystko to kupuje.

 7. 7
  +3
  ~ elblązanin
  Piątek, 10.07

  takim zasranym włodarzom Elbląga co nic dla niego nie robią zabrał bym wszystkie dotacje bo wydadzą je na ***oły i kumpli

 8. 8
  +5
  ~ Fikcja stala się prawdą.
  Piątek, 10.07

  Każdy, bez względu na pełnioną funkcję czy wykonywany zawód kwestionujący realizację przekopu MA RACJĘ. To największa głupota inwestycyjna w ostatnim czasie. Nie ma żadnego wpływu na gospodarkę i ani na jotę nie zmieni sytuacji gospodarczej Elbląga. Podstawowym celem tego działania jest kolejne "wkurzenie" Rosji. Początkowo wyglądało, że tak będzie, ale kiedy Rosjanie na "chłodno" ocenili tą sytuację to stwierdzili, że w niczym im ona nie zagraża i jest tylko wewnętrznym problemem Polski, której nie przyniesie żadnych korzyści. Nie trzeba być wybitnym specem, aby widzieć, że te prace to sztuka dla sztuki. Proszę zauważyć, że tej inwestycji nie uwzględniono nawet w opracowanym planie połączeń kolejowych z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Elbląg w tych połączeniach nie figuruje na trasie kolejowej, a przecież ten transport to jeden z podstawowych elementów zapewnienia efektywności portu. Poza tym Rząd nie przewiduje żadnego wsparcia finansowego przy niezbędnej rozbudowie portu oraz dostosowania dróg wodnych pod jego potrzeby. Jednoznacznie świadczy to o tym, że ta budowa to fikcja, demagogiczne działanie mające wyłącznie na celu zapewnienie poparcia dla polityki tego rządu i jego przywódców. I nie ma co robić sobie złudzeń, że będzie inaczej.

 9. 9
  --4
  ~ chestem
  Piątek, 10.07

  wiemy-a w/g ciebie Elblag nie leży w Polsce?

 10. 10
  0
  ~ Anna
  Piątek, 10.07

  Ja jestem przeciw przekopowi. Prace przebiegają bez odpowiednich pozwoleń. Zalew jest bardzo płytki i zamulony. Kto go będzie systematycznie pogłębiał w ceu umożliwienia statków wpłynięcia do portu w Elblągu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0625169277191