Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Borys Budka w Elblągu: Te wybory nie zostały jeszcze roztrzygnięte. Potrzebna jest maksymalna mobilizacja

09.07.2020, 17:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Borys Budka w Elblągu: Te wybory nie zostały jeszcze roztrzygnięte. Potrzebna jest maksymalna mobilizacja
Fot. Adrian Sajko
- Wszystkie badania pokazują, że nawet kilka tysięcy głosów może zadecydować o tym, kto będzie Prezydentem RP przez najbliższe pięć lat. Dzisiaj możemy wybrać prezydenta silnego, niezależnego, formatu europejskiego, który odbuduje prestiż urzędu prezydenta - apelował dziś w Elblągu Borys Budka Przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 
Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali dziś (9 lipca), pod Bramą Targową, konferencję prasową podsumowującą kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego w Elblągu. - Konferencja jest podsumowująca, ale kampania się nie kończy. Jeszcze dzisiaj i jutro będziemy pracowali - zapowiadał senator PO Jerzy Wcisła.
 
W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli m.in. Borys Budka - Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Elżbieta Gelert i Jacek Protas - posłowie PO, Michał Missan - wiceprezydent Elbląga, Antoni Czyżyk - Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu, Małgorzata Adamowicz - radna PO, Jan Harhaj - starosta powiatu lidzbarskiego, a także Tadeusz Kawa i Leszek Kotyński z elbląskiego oddziału KOD.
 
 
Chciałbym podziękować elblążanom za tak wspaniałe poparcie Rafała Trzaskowskigo. (...) W pierwszej turze w Elblągu wygrał Rafał Trzaskowski. Ponad 20 tys. elblążan zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego (...) Liczę na was też 12 lipca. To nie będą tylko wybory między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. To będą wybory między dwiema wizjami Polski
 
- podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Kampanię Rafała Trzaskowskiego w Elblągu wspomógł dziś Borys Budka. - Kontynuujemy tydzień dla Rafała. Od piątku zeszłego tygodnia samorządowcy, aktywiści, wolontariusze, opozycja uliczna, parlamentarzyści bardzo mocno wszyscy pracujemy dla Rafała Trzaskowskiego - mówił. - Te wybory nie zostały jeszcze roztrzygnięte. Potrzebna jest maksymalna mobilizacja.
 
 
Rafał Trzaskowski złożył jasną deklarację i ja chcę ją powtórzyć tutaj w Elblągu, w obecności samorządowców. Nie podpiszę żadnej ustawy, która miałaby nakładac nowe podatki, ale również nie podpiszę żadnej ustawy, która dawałyby kolejne zadania samorządom bez odpowiedniego finansowania
 
- zaznaczył Borys Budka.
 
Jak Borys Budka skomentował realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną? - Przede wszystkim, żeby przekop mógł zaistnieć potrzeba Rządu, który potrafi zrealizować jakąkolwiek inwestycję. Co się dzieje z przekopem? Po pierwsze nie jest zgodny z normami środowiskowymi, po drugie jest nieekonomiczny, po trzecie wykluczający Elbląg. Nie spełnia wymogów gospodarczych. Jedyną szansą na realizację tej inwestycji jest odpowiedzialna władza w Warszawie. Ta władza nie zrealizowała do tej pory żadnej centralnej inwestycji. (...) Ja nie wierzę, żeby ta ekipa rządowa cokolwiek dobrego zrobiła. Ten rząd generuje kolejne koszty tej inwestycji. Na razie nie jest to inwestycja gospodarcza, ale militarna.Są duże wątpliwości co do sposobu realizacji i norm środowiskowych. (...) Oni jej nie dokończą, zostawią to rozkopane, tak jak rozkopana jest droga A1, którą kawałek jechałem ze Śląska - opowiadał Borys Budka.
 
Podczas konferencji głos zabrał także Michał Missan, który podkreślił, że oficjalnie kandydaturę Rafała Trzaskowskiego poparł również Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Z elbląskiego budżetu wyparowało 100 mln złotych na skutek decyzji rządu. Chcą nam zwróć 5,9 mln złotych. Myśmy to przeliczyli z Prezydentem na jednego mieszkańca. Każdemu z mieszkańców zginęło 1000 złotych, a chcą oddać 59 złotych. My się pytamy, kiedy oddadzą resztę - stwierdził.
 
 
Jako Miasto wystawiliśmy rządowi rachunek. Inspiracją był dla nas burmistrz Chodzieży, który wystawił rachunek na 4 mln 200 tys. złotych. My wystawiamy rządowi rachunek na 100 mln złotych. Chciałbym ogłosić też challenge samorządowy. Nominuję prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz do wystawienia takiego rachunku, jako drugiego Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna i jako trzeciego prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Niech również wystawią swoje rachunki rządowi
 
- dodał Michał Missan.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Konferencja prasowa PO z udziałem Borysa Budki ( zdjęć 48 )
Dodano: 2020-07-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (23)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Jeśli nie masz jeszcze konta to możesz je założyć tutaj »
Kliknij tutaj aby założyć swoje konto na naszym serwisie.

Stając się infomaniakiem masz dostęp do: profilu użytkownika, komentarzy, ogłoszeń, konkursów oraz nagród za aktywność na naszym serwisie.

 1. 1
  +6
  ~ Janusz
  Czwartek, 09.07

  Na skutek działania rządu wyparowało 100 mln tak by wyparowało 150 mln. Same stare gęby reszta w pracy. Panie Andrzeju T. taki pan fajny chłop był ale jak SLD przygarnęło to ostatnie szare komórki pogineły. Nie można głosować na kogoś (dokładnie przeciw komuś). Takie polskie na złość. Ja na wybory nie idę. #zostanwdomu

 2. 2
  +27
  ~ Nie dla PO
  Czwartek, 09.07

  " Co się dzieje z przekopem? Po pierwsze nie jest zgodny z normami środowiskowymi, po drugie jest nieekonomiczny, po trzecie wykluczający Elbląg. " wykluczający Elbląg ? ! Budka co TY pie..... Sami go w swoim czasie forsowaliście do realizacji a teraz co ?? Głupków z ludzi robicie ??

 3. 3
  +20
  ~ cos nie tak
  Czwartek, 09.07

  Ten Budka to ma z głową coś nie tak co on pie.. odnośnie przekopu. Chyba PIS zaczal prxekop a nie Platforna. Znazl się Prorok. A co Platforma przez 8 lat zrobiła coś dla Elbląga?

 4. 4
  --25
  ~ anty
  Czwartek, 09.07

  Do zwolennikow pis.A co pis zrobił przez 6 lat dla Elblaga.Taki Elbląg bardzo bliski kaczynskiemu ale chyba jesli chodzi o wybory.Zakłamany ten pis.

 5. 5
  +5
  ~ Ośmiorniczki w Sowie .
  Czwartek, 09.07

  Napchał po 500 + . 13 emerytura itp.itd i nie tylko , żeby biedy nie zaznali , którą przez 8 lat wprowadziło PO .

 6. 6
  +14
  ~ POdpis
  Czwartek, 09.07

  Beton, beton, beton

 7. 7
  +12
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 09.07

  Nigdy !!!! Nigdy !!! Nie będę głosować na PO.

 8. 8
  +6
  ~ axe
  Czwartek, 09.07

  Ale tłumy 😀

 9. 9
  +9
  ~ Kez
  Czwartek, 09.07

  ALE TŁUMY ZWOLENNIKÓW POPAPRAŃCÓW

 10. 10
  --2
  ~ i to są wyborcy Dudy
  Czwartek, 09.07

  Dwóch debili z PISu dorwało se do komentowania . Czy nie potraficie czytać że to była konferencja dla dziennikarzy a nie wiec!!!! Do kościoła słuchać klechy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3698990345001